Hatgólos érdi előny a metzi visszavágó előtt

2012.11.10. 15:26
Vincze Melindáék magabiztosan nyertek (Fotó: Szabó Miklós - archív)
A női kézilabda EHF-kupa 3. fordulójában az ÉTV-Érd Budaörsön 37–31-re legyőzte a francia bajnokságban élen álló Metzet, így hatgólos előnnyel várja a visszavágót.

A hazai kapuban Janurik Kinga jól kezdett, a lerohanásokból pedig szépen termelt elöl a magyar csapat, de kétgólosnál nagyobb előnyt így sem tudott felmutatni a 8. percig, akkor Kristina Elez átlövésével 7–4-re elléptek a hazaiak, amelyet követett is a francia időkérés rögvest.

Laura Glauser védéseivel és Jekatyerina Andrjusina vezetésével pillanatokkal később már csak eggyel mentek a hazaiak (7–6), de Kovács Anna az első negyedóra végén szerzett góljával ismét magabiztos előnyt épített ki Szabó Edina együttese (11–8).

Sőt, a 23. percre már 16–10-es előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a metziek a félidő végére közeledtek kicsit, így is megnyugtató különbséggel vonulhatott pihenőre az ötgólos Wolf Alexandra vezérelte érdi együttes (20–16).

A második játékrészre Oguntoye Viktória állt a kapuba, de nem miatta kellett időt kérnie Szabó Edinának, hiszen négy perc alatt csak egyszer találtak be a franciák – az érdiek viszont egyszer sem tudtak túljárni a remekül védő Glauser eszén.

A hazai gólcsend a 35. perc végén tört meg, Kovács Anna átlövésével 21–18-ra módosult az állás, de nem sokkal később már csak egy maradt a nem is olyan régen még tetemes fórból (21–20).

Innen azonban az addig hibátlanul célzó Alja Koren valamint Bognár Barbara hathatós segítségével 6–2-es rohamot vezérelt az érdi alakulat (27–22), majd Vincze Melinda leindulásból szerzett találatánál a vendégek vajdasági magyar edzője, Rác Sándor elérkezettnek látta az időt az újabb fejmosásra (30–24).

Yvette Broch negyedik góljával öt perccel a vége előtt ismét négyre közeledtek a franciák (33–29), de a harmadik magyar időkérés után Elezék a hajrában 37–30-ra vezettek már, sőt Vincze révén az utolsó másodpercekben ziccere is volt az Érdnek, de a szélső rálépett a vonalra, így a találata annullálódott, a túloldalon pedig időn túli hetesből szépítettek a franciák. Az érdiek így 37–31-re nyertek, és hatgólos előnnyel várhatják a metzi visszavágót.

A Siófok KC-Galerius Fürdő a harmadik forduló első mérkőzésén az orosz GK Asztrahanocska otthonába látogatott, és sima, 41–28-as vereséget, így a siófoki visszavágón nagyon nehéz dolga lesz Kiss Szilárd csapatának, ha a legjobb tizenhat közé szeretne kerülni.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ÉTV-ÉRDI VSE–Metz Handball 37–31 (20–16)
Budaörs, 1000 néző. V: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
ÉRD: Janurik – KOREN 5, KOVÁCS ANNA 7, BOGNÁR 3, Kisfaludy 1, FRANIC 8, Vincze 3. Cs: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Szekeres 2, Vukcsevics, Wolf 7 (7), Tóth T. 1(1), Balog, Kovács G. Edző: Szabó Edina
METZ: GLAUSER – Piejos 1, Prudhomme 1, ANDRJUSINA 4, Kamto 3, OGNJENOVIC 4, LISCSEVICS 5. Cs: Pierson (kapus) – Zaadi Deuna 4, Baudouin 3, BROCH 4, Gonzales Ortega, Luciano 2, Ngo Leyi. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–3. 12. p.: 7–7. 19. p.: 12–10. 23. p.: 15–10. 27. p.: 17–14. 36. p.: 21–19. 43. p.: 26–21. 46. p.: 27–24. 47. p.: 30–24. 54. p.: 32–28. 56. p.: 34–30. 59. p.: 37–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 3/2

NŐI EHF-KUPA
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
GK Asztrahanocska–Siófok KC-Galerius Fürdő 41–28 (22–14)
Asztrahán, 3500 néző. Vezette: Krkacev, Kolevszki (macedónok)
ASZTRAHANOCSKA: Anoskina, Truszova (kapusok), Fanina 8, Arcjuhovics 6, Kurbanova 5, Juscsenko 5, Peche 4, Bogdanova 3, Racsiteleva 3, Turej 3, Erics 2, Nikcsevics 2, Matlasova, Sziszenova, Sznopova, Jankuszkaja. Edző: Dmitrij Buntov
SIÓFOK: Kiss É. (kapus), Futaki (kapus) – Bogdanovics 11, Németh Cs. 4, Erdősi 3, Termány 3, Seric 2, Szalai B. 2, Polics 1, Schneider 1, Szabadfi 1, Nagy, Schmidt, Varga N. Edző: Kiss Szilárd
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/4