Hatalmas Pick-bukta Kecskeméten

2009.10.21. 20:00
Újabb pofont kapott a Pick-Szeged, amely a férfi kézilabda NB I 8. fordulójában vereséget szenvedett Kecskeméten. A Bajnokok Ligájában a legutóbbi fordulóban a román Constanta vendégeként kikapó Tisza-partiak ellen már a félidőben 20–15-re vezettek a kecskemétiek, akik a második félidőben tovább növelték előnyüket, és már-már megalázó vereséget mértek nagynevű ellenfelükre. A Veszprém esélyeshez méltóan, magabiztosan nyert a Csurgó vendégeként.

Vladan Matics csapata ismét betlizett (Fotó: Mirkó István, archív)

Már a PAOK elleni kínkeserves győzelem és a Constantától elszenvedett vereség is jelezte, hogy nagy gondok vannak a Pick-Szeged háza táján, Kecskeméten pedig újabb nagy kudarc érte a Csongrád megyei gárdát.

Az első huszonöt percben még egyenrangú ellenfele volt a Pick a Kecskemétnek (furcsa ezt leírni), a szünetre azonban már ötgólos előnnyel térhettek a hazaiak. A második félidő elején aztán ahelyett, hogy a Szeged összekapta volna magát, a jól játszó kecskemétiek tovább növelték előnyüket.

Külön pikantériát adott a mérkőzésnek, hogy a Kecskemétben több korábbi szegedi játékos szerepel (Bajusz Sándor, Berta Róbert, Szabó Péter, Nagy Levente, valamint a szegedi nevelésű Varasandán Milán), akik alaposan kitettek magukért. A legnagyobb hazai ász azonban a szerb Marinko Kekezovics volt, aki 13 góllal terhelte meg a vendégek kapuját.

A Pick védekezése teljesen csődöt mondott, a remekül kézilabdázó Kecskemét pedig ezt maximálisan kihasználta, és végül teljesen megérdemelten nyert ilyen különbséggel is.

Elképzelhető, hogy Vladan Matics utoljára gratulált a Pick-Szeged edzőjeként az ellenfél trénerének – aki jelen esetben a Szegedet 1996-ban bajnoki aranyig vezető Skaliczki László volt.

FÉRFI NB I
 8. FORDULÓ
BUDAPEST BANK-KECSKEMÉTI KSE–PICK-SZEGED 40–32 (20–15)
Kecskemét, 700 néző. V: Bonifert, Oláh V.
KECSKEMÉT: Shejbal – BERTA 3, Hruscak 5, PETRÓ 4, KEKEZOVICS 13 (4), BAJUSZ 6, VARSANDÁN 5. Cs: NAGY L. (kapus), Dobó 1, Skribics, Szabó P. 3, Bíró, Tóth E. Szakmai igazgató: Skaliczki László
SZEGED: Liszkai – Ghionea 1, Kos 3, Zubai Sz. 2, Herbert G. 1, Katzirz 3, Zvizej 4. Cs: Farkas J. (kapus), Vadkerti, KRIVOKAPICS 10 (3), NENADICS 7, Oszmajics, Vancsics 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 11. p.: 5–5. 16. p.: 8–7. 22. p.: 13–11. 25. p.: 16–13. 35. p.: 22–16. 39. p.: 26–17. 45. p.: 28–21. 51. p.: 32–26. 57. p.: 36–29
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Skaliczki László: – Ezen a napon nekünk minden sikerült. Tudtam, hogy eddig csak rövidzárlat volt, amikor az együttesem gyengébben teljesített. Fantasztikus volt, amit ma a csapatom produkált.
Vladan Matics: – Kaptunk negyven gólt, és ez magáért beszél. Katasztrofális volt ma este a védekezésünk.

CSURGÓI KK–MKB VESZPRÉM KC 27–36 (12–20)
Csurgói Városi Sportcsarnok, 1200 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ: Nikolic – Fodor 3, Józsa 2, Dömös 4, Buday D., Frey T. 4, Császár 1. Cs: Hudák (kapus), Szabó B. 1, Cifra T. 3, Oláh G. 4, Kemény A. 1, Kökény T. 1, Gelley D. 3. Edző: Buday Ferenc
VESZPRÉM: Fazekas – Iváncsik T. 2, Vujin 11 (3), Sulic 4, Sesum 7, Terzics 2, Iváncsik G. 3. Cs: Perics (kapus), Gulyás P. 1, Pérez 3, Lusnyikov, Eklemovics, Lapcsevics 1, Vilovszki 2. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 9. p.: 1–6. 22. p.: 4–12. 26. p.: 9–16. 45. p.: 18–29. 54. p.: 23–32
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/3
Buday Ferenc: – Gratulálok a Veszprémnek, örülök, hogy méltó ellenfelei lehettünk. Sok sikert kívánok nekik a Bajnokok Ligájában!
Mocsai Lajos: – A nagyon koncentrált első félidei játék meghozta a sikert a rendkívül szimpatikus csurgói csapat otthonában.

11. Tatabánya Carbonex KC 5 1 4 133–145 –12  2
12. DKSE – Hotel Lycium 8 1 7 206–258 –52  2