Háromgólos szegedi vereség Montpellier-ben

2011.12.18. 18:38
Ancsin Gábor szélesre tárta a lövő repertoárt, és alaposan megszórta a Montpellier-t (Fotó: NS-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában a Pick-Szeged háromgólos vereséget szenvedett a francia Montpellier otthonában. Skaliczki László együttese dicséretes helytállása mellett ötödik vereségét szenvedte el, míg a győztes francia együttes negyedik sikerét könyvelhette el. Pontelőnyét utóbbi gárda kettőről négyre növelte a Tisza partiakkal szemben, és miután az egymás elleni eredményben jobb, gyakorlatilag rövidre is zárta a szegediek továbbjutási esélyeit.

1. félidő

Ancsin Gábor két remekbe szabott góljával kezdett a Szeged, a házigazdák így csak kétszeri egyenlítés után tudták átvenni a vezetést. A vendégek azonban bírták az emelt szintű tempót, masszív védekezésük mellett támadásban a középső csapatrész – Buday Dániellel, Lékai Mátéval és Zubai Szabolccsal kiegészülve – állta a versenyt, sok mozgásra épülő akcióikat csak nagy nehézségek árán követte le a francia védelem. Tatai Péter két védése is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy pariban maradt a Szeged, de a 10. perc után elég volt a szegedi fal határozatlansága, a Montpellier három és fél perc alatt meglépett hárommal (8–5).

Skaliczki mester kikérte az idejét, és milyen jól tette: a továbbra is bombaformában játszó, tarthatatlan Ancsin vezérletével egyenlített a Szeged. Sőt, a hajrá előtt már kétgólos volt a lendületbe jött vendégek előnye (14–12). Még úgy, hogy kétszer emberelőnyben játszva a Montpellier gólokig is jutott.

ANCSIN GÁBOR: A MECCSBEN MARADT A SZEGEDI BRAVÚR
„Nem vallattunk szégyent, végig tartottuk a lépést híres ellenfelünkkel. Voltak remek periódusaink, a technikai hibáink miatt azonban veszítettünk. Kár érte, mert a meccsben benne volt, és benne maradt a szegedi bravúr” – mondta Ancsin Gábor, a Szeged válogatott jobbátlövője a Nemzeti Sportnak.

A félidőt meghatározó események a záró percekben történtek, akkor 1:45 percig kettős emberhátrányban játszott a Szeged, amely nem tudta ölni az időt támadásban – a bírók sem voltak partnerek ehhez – le is rohanta a vendégeket a Montpellier, amely döntően ennek a 3–0-s etapjának köszönhetően jutott háromgólos előnyhöz a szünetre (17–14).

2. félidő

A folytatás első tíz percében picit csökkent ugyan az iram, de a színvonal nem, hiszen a küzdelem még tovább nőtt. Ment a bruszt mindkét falban, a felek jól védekeztek, a támadóknak nem volt könnyű dolguk. Így a házigazdák előnye döntően nem változott. Biztató volt azonban, hogy a Szeged nem fáradt, abszolút mértékben bírta a tempót (21–19).

A szünetben érkező Mikler Roland a 42. percben hetest védett, esélyt teremtve ezzel a további felzárkózásra, bár a kapott kiállítás ebben nem volt csapata segítségére. Szegedi gólt fújtak vissza a bírók francia szabálytalanság miatt – miért? –, így lett a mínusz egyből megint közte három. Majd gyors kontra után már négy (23–19). Mikler azonban „bravúrban” maradt, így gyors támadások után könnyű gólokkal felzárkózott a Szeged, és a 45. perc tájékán már érett az egyenlítés képe is (23–22).

Egy büntetőből mozdult el a holtpontról a Montpellier, majd egy szabaddobás utáni elzárt átlövésből növelte az előnyét ismét háromra. Frantisek Sulc a szélről másodikra, a visszapattantót megszerezve talált be, majd Antonio Pribanic is gólt lőtt, így két légiósának gólja az 50. percre megint felhozta a vendégeket egygólos hátrányra (25–24). Ezekben a percekben azonban a szegedi védekezésből hiányzott az erő és a koncentráltság, a Montpellier pedig élt az eséllyel, és megint meglépett. Az 54. percben kezdett beláthatatlanná válni a különbség (29–25), Skaliczki László indokoltnak látta az időkérést.

Issam Tej nem bírt magával, miután megfogta Sulcot, amit annak rendje szerint lefújtak a bírók, a szegedi légióst ki is lökte a pályáról, aki ledöntötte a reklámtáblát. A francia játékos még utána is szólt, majd a mérgében megforduló Sulc felé lépett vérben forgó szemekkel. Előbb a vétlen Sulcot figyelmeztették a bírók, majd két percre kiállították Tejt. Kihagyott szegedi helyzetek után a franciák támadásban fogyatkoztak tovább, de így is remekült védekeztek. Lékai betörés után szerzett gólja a 29–26-os állást jelentette csupán a vége előtt kevesebb, mint négy perccel. A hátralévő percekbe már csak egy-egy újabb kiállítás fért bele mindkét oldalon, valamint elpuskázott lehetőségek, a Montpellier ekkor már a védekezésre összpontosított, a Szegednek meg az idő szorításában beszűkült a lehetősége, mígnem a végére el is fogyott (29–26).

Kiel–Köbenhavn

A csoport csúcsmeccsén a német rekordbajnok THW Kiel 28–26-ra kicsikarta a sikert a dán AG Köbenhavn ellen. A több mint tízezer néző előtt lejátszott, remek hangulatú mérkőzésen a Köbenhavn sokáig előnyben volt, és a szünetben is vezetett (12–14). Az emberelőnyben az egész mérkőzésen gyengélkedő Kiel fordulás után is az eredmény után futott, de 17–20 után elkapta a fonalat: öt német gól jött zsinórban, és a „zebrák" fordítottak, a hajrába pedig 24–21-es vezetéssel mentek be. A kieliek már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, és ha nehezen is, de feltartóztatták a dán riválist, győzelmükkel pedig átvették a vezetést a D-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
MONTPELLIER (FRANCIA)–PICK-SZEGED 29–26 (17–14)
Montpellier, 7500 néző. V: Cacador, Nicolau (portugálok)
MONTPELLIER: Stochl – Gajic 6, Tej 5, Hmam 1, L. Karabatic, N. Karabatic 5, Honrubia 5. Cs: Prost (kapus), Bojinovics 4 (1), Kavticnik 2, Arvin-Berod 1, Salou. Edző: Patrice Canayer
SZEGED: Tatai – Prodanovics 3, Ancsin 7, Lékai 3, Zubai 2, Buday 3 (1), Vadkerti. Cs: Mikler (kapus), Czina, Bajorhegyi, Pribanic 2, Sulc 6. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 14. p.: 8–5. 18. p.: 8–8. 24. p.: 11–13. 27. p.: 12–14. 32. p.: 18–14. 44. p.: 23–19. 46. p.: 23–22. 50. p.: 25–22. 51. p.: 25–24. 54. p.: 29–25
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
Patrice Canayer: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, s azt is, hogy a fáradtság miatt nem játszunk majd jól. Amit ígértem, hogy harcolunk, azt végrehajtottuk. A Szeged bizonyította, hogy nem volt alaptalan az aggodalmam.
Skaliczki László: – Remek küzdelem volt, amelyben sok ki nem kényszerített technikai hibát követtünk el, ezért a hazaiak könnyű gólokat szereztek. Sajnos a nyitott védekezésre sem jól reagáltunk. Az ősszel többnyire szükségátlövőkkel játszottunk, és a sérülések is nehezítették munkánkat, mégis elégedett lehetek a teljesítményünkkel.