Győzelemmel kezdett a Ferencváros

2009.10.02. 16:51
A 9 gólig jutó Szucsánszki Zita vezérletével nyert a Ferencváros a házigazda ellen (Fotó: NS-archív)
Jól kezdte az ungvári Bajnokok Ligája-kvalifikációt a Ferencváros, amely 27–24-re legyőzte az ukrán HC Szmartot.

A találkozó előtt a Ferencváros vezetőedzője, Elek Gábor azt nyiltakozta ugyan az ellenfélről, hogy semmit sem sikerült kideríteni a házigazda ukrán Szmartról, és hogy az ismeretlenbe készülnek fejest ugrani, végül mégsem „égtek meg" a zöld-fehérek, és háromgólos győzelemmel kezdtek.

A Fradi a végül kilenc gólig jutó Szucsánszki Zita vezetésével már a szünetben három góllal vezetett (15–12-re), és a különbség hatvan perc után sem változott.

A Ferencváros szombaton, a svájci Brühl ellen teheti meg a következő lépést, hogy a Bajnokok Ligája-főtáblára kerüljön.

NŐI KÉZILABDA BL, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
3. CSOPORT, 1. FORDULÓ
FTC-SZMART (ukrán) 27-24 (15-12)
Ungvár, 400 néző. V: Zigmars Solarovs, Reners Licis (lettek)
FTC: GRIDNYEVA - Berta 3, TRUFÁN 6, Balogh 1, SZUCSÁNSZKI 9 (3), Emberovics 4, Kenyeres. Cs: Szadvári 4, Németh, Dajka, Szamoránsky. Edző: Elek Gábor
SZMART: Viszocka - CIBULENKO 11 (4), BORSCSENKO 7, Cigica 3, Klimova, Sznopova 1, Managarova 1. Cs: Pereverzeva, Anyiskina, Gorilszka 1, Reznicsenko. Edző: Jurij Vajnalovics
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3-5. 10. p.: 6-6. 18. p.: 11-8. 24. p.: 13-9. 33. p.: 18-13. 40. p.: 21-14. 46. p.: 21-17. 51. p.: 22-20. 55. p.: 24-21
Kiállítások: 12 perc, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Elek Gábor: – Jól kezdtek a vendéglátók, de szerencsére sikeresen jöttünk ki a meccs eleji rohanásból és végig kezünkben tartottuk a játékot. Egy jó csapatot sikerült legyőzni javuló játékkal. Az éjszakát alighanem videózással fogjuk tölteni, megnézzük a másik két ellenfél, a dánok és a svájciak meccsét, szombaton és vasárnap is megpróbáljuk odatenni magunkat.
Jurij Vajnalovics: – A jó kezdés után fokozatosan estünk vissza, több kulcsjátékosom is képességén alul teljesített. Az ellenfél elsősorban a fegyelmezett játékával kerekedett felül.