Győri kézisuli Kaproncán, 11-gyel nyert az ETO

2010.11.07. 16:19
Grosék (balra) biztosan nyertek Kaproncán
A női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 5. fordulójában a Győri Audi ETO KC esélyeshez méltóan, magabiztosan győzött Kaproncán. A különbség gyakorlatilag már a félidőre kialakult, a vége 35–24-es győri siker lett.

Vasárnap a D-csoport egyetlen nyeretlen csapata, a horvát Podravka Koprivnica otthonába látogatott a Győr. Az ETO számára létfontosságú volt a két pont megszerzése a biztos középdöntőbe jutáshoz. Az egészségesnél döcögősebb idényrajtot követően kezd magára találni a Győr. A Zvezda Zvenyigorod elleni idegenbeli vereség és a Podravka Koprivnica elleni nyögvenyelős hazai győzelem után a harmadik Bajnokok Ligája-csoportmeccsen, a Krim Ljubljana otthonában már kiváló játékkal diadalmaskodott a tavalyi kiírás elődöntőse, és szerdán a Békéscsaba otthonában is BL-tempóban kézilabdázott.

Érdekesség, hogy a rendező ingyenbelépőket osztott (az irodahelyiségeiben és a csarnokban) szombaton estig (20 óráig), vélhetően még vasárnap reggel is sor kerülhetett rá. A szervezők ugyanakkor attól tartottak , hogy a magyar szurkolók akár többségbe kerülhetnek, mert a helyieket annyira nem vonzza a Podravka, amúgy sem igazi vérmes szurkolók, viszont a győriek körében nagy az érdeklődés. Ez talán nem valósult meg, de így is gyér érdeklődés mellett kezdődött a találkozó.

A győriek rögtön egy 3–0-s rohammal kezdtek, a kapuban pedig Lunde parádézott. A Podravkának már a 12. percben időt kellett kérnie, ekkor öttel ment az ETO. Ezután kicsit közelebb tudtak jönni a horvátok, de a Győrnek is megvolt a válasza. Görbicz Anita tarthatatlan volt, sorra dobta a gólokat, 18 perc alatt már hétszer villant, ekkor 11–5 volt az állás a magyar csapat javára. Jellemző volt, hogy emberhátrányban sikerült két számjegyűvé hizlalni a különbséget, végül 19–10-es magyar előnynél mehetek szünetre a csapatok.

A második félidőt jól kezdték a hazaiak, feljöttek mínusz ötre, az ETO percekig nem tudott betalálni. Ezután azonban a Győr egy 5–0-s sorozattal visszaállította a különbséget, végleg eldöntve a meccset. A hajrában a cserék is lehetőséget kaptak, de így sem csökkent az előny, a vége 35–24-es magyar győzelem lett.

Az ETO jövő szombaton fogadja az orosz Zvenyigorodot, és ha nyer, akkor bejut a középdöntőbe, azaz a legjobb nyolc közé.

NŐI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Podravka Koprivnica (horvát)–Győri Audi ETO KC 24–35 (10–19)
Koprivnica, 2000 néző. V: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok)
Koprivnica: Jelcic – GACE 4, PASICNIK 4 (1), Milanovic 3, Nikcevic 1, Zebic 2, Tatari 1. Csere: Zderic (kapus), Koznjak, Petkovic 1 (1), PUSIC 8 (5), Vukojevic.
Győr: LUNDE – Mravikova 3, Gros 3 (1), GÖRBICZ 8 (4), Spiridon 3, Bradeanu 3, VÉRTEN 8. Csere: PÁLINGER (kapus), Amorim 3, Hornyák Á. 1 , Kovacsics 2 (2), Szegedi, Orbán 1, Mayer.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 13. p.: 4–8. 18. p.: 5–11. 22. p.: 7–14. 29. p.: 9–19. 34. p.: 14–20. 42. p.: 14–24. 46. p.: 17–27. 53. p.: 20–30. 58. p.: 23–33.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 9/7

A másik mérkőzésen: Zvezda Zvenyigorod (orosz)–Krim Ljubljana (szlovén) 28–32 (7–19)

A Krim sikerében főszerepet játszott a 22 védést bemutató Jelena Grubisic, valamint a nyolc gólt dobó Andrea Lekics és a hétgólos Barbara Varlec.

1. Győri Audi ETO 4 3  0 1 124–110   6 pont
2. Krim Ljubljana 4 3  0 1 134–124  6
3. Zvenyigorod 4 2  0 2 120–123  4
4. Podravka Koprivnica 4 0  0 4 105–126  0