Hiába szórta meg Tomori a Győrt, az ETO átrobogott az FTC-n

2012.11.07. 18:36
Hiába küzdött a fehér mezes FTC, a második félidőben átrobogott a vendégcsapaton a Győr (Fotó: Czerkl Gábor)
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság kilencedik fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hazai környezetben nyolc góllal nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen. A győriek az első félidő végére ötgólos előnyre tettek szert, a Tomori Zsuzsanna vezérelte vendégek egy ideig még bírták a tempót, kapaszkodtak, de a folytatásban egyik fórjukat jól kihasználó házigazdák megléptek, majd előnyüket növelve biztosan nyertek az elfáradó fővárosiak ellen.

Először csapott össze az idei szezonban a női NB I-ben a két hazai élcsapat, a Győr és az FTC. Négy forduló után még mindkét együttesünk hibátlan a Bajnokok Ligájában, és már mindketten biztos résztvevői a középdöntőnek. Úgy tűnik ugyanakkor, a kettős terhelés a legrangosabb sorozatba visszatérő népligetieket viselte meg jobban, Elek Gábor sérülés miatt Zácsik Szandrára és Nerea Penára sem számíthatott, így pedig eleve nem ígérkezett könnyűnek a győri kirándulás. Nem is sikerült megszorítaniuk Görbicz Anitáékat.

1. félidő

1–5. perc A mérkőzés kezdődobását Risztov Éva végezte el, az olimpiai bajnok úszón győri mez feszült. Az első támadást a házigazdák vezethették. 21 mp kellett a találkozó első góljához, Heidi Löke beállóból volt eredményes. Egy perc sem telt el, már három támadást láthattunk: két hazai és egy vendéget, gól viszont csak egy született. Ezt követően két percig támadott a Fradi, a sokadik lövés után Szamoránsky Piroska beállóból egalizált. Pastrovics Melinda védése után a kipattanóból kontrát vitte az FTC, ezt Szucsánszki Zita váltotta gólra, erre meg Eduarda Amorim felelt betörésből (2–2).

6–10. perc Szekerczés Luca átlövésből lepte meg a győri falat, a kemény védekezések mögött remekül hangoló kapusok álltak, mit álltak, repkedtek: Katrine Lunde Haraldsen már a harmadik védésénél tartott. Nem tudott kellő ritmusra felpörögni a Győr, és ez leginkább a vendégvédelem érdeme volt (3–4).

11–15. perc Löke beállóból, majd indításból, a kettő között pedig Jovanka Radicsevics labdaszerzés utáni kontrából volt eredményes, pillanatok alatt fordított az ETO. Kisvártatva Radicsevics is duplázott, a változatosság kedvéért ez a hazai akció is egy kontra volt, miként Görbicz Anita szélen vitt szólója. A 0–5-ös etap Elek Gábort időkérésre ösztönözte. Tomori Zsuzsanna törte meg a vendégek részéről a rossz periódust, de Andrea Lekics betört, így maradt a közte három. Jó esélyt kapott az FTC egy hetessel és Amorim kétperces kiállításával, Tomori be is pattintotta a büntetőt. Győri támadófault után gyors akciót vitt a vendégcsapat, Tomori ezúttal középről, talpról volt eredményes (8–7).

16–20. perc A kiegészülő ETO Görbicz találatával kétgólos előnyhöz jutott, a házigazdák kevésbé építettek csapatra, inkább egyéni megoldásokat választottak. Miként a győri falba két csel után középen bátran betörő Dajka Bettina is. Amikor viszont csapatként villant meg a Győr, az halálos volt. Tomori ugyanakkor nem fáradt, a hátán vitte az övéit (12–9).

A tiszta zöldben játszó ETO 36 gólig jutott

21–25. perc Lunde Haraldsen sokadik védése után jött a sokadik győri kontra, majd Löke sokadik magabiztos befejezése, négy góllal meglépett az ETO. BL-szintű védekezést mutatott a Győr, ami ellen sokszor tanácstalan volt a Ferencváros. És ha lőttek a vendégek, még mindig ott volt a hazaiak klasszis kapusa. Mivel támadásban is tartotta ezt a tempót a győri együttes, előnye apránként ugyan, de nőtt (17–12).

26–30. perc A villámléptű Dajka okozott meglepetést a győrieknek, a fiatal ferencvárosi rendre két ember között tört be, és a befejezésekkel sem volt gondja. Miután Tomori újabb hetest értékesített, a vendégek jelezték: nem fáradnak, nem adják fel a küzdelmet idő előtt (19–14).

A vendégek kapták el jobban a rajtot, kétgólos előnyre is szert tettek (4–2), de Lunde Haraldsen védései után gyors és eredményes kontrákat vitt az ETO, amivel kezébe vette az irányítást. A mínusz ötös szériából Tomori góljaival ébresztette a vendégeket, de a zárt, BL-szintű védekezés sokszor tanácstalanná tette támadásban a ferencvárosiakat. A győriek remek védekezése idővel príma támadójátékkal párosult, a gyors és jó ütemű cselekkel betörő fiatal Dajka érdeme volt, hogy a vendégek nem szakadtak le még jobban, és a szünetben csak ötgólos hátrányban voltak.

2. félidő

31–35. perc Pastrovics helyére Alena Abramovics állt be a második félidőt Szamoránsky kiállítása miatt emberhátrányban kezdő ferencvárosiak kapujába. Rögtön védéssel mutatkozott be a kapus. Tomori harmadik értékesített büntetőjével kezdődött el a gólgyártás a fordulást követően. Dajkára hívhatta fel övéi figyelmét Ambros Martín, a büntetőt kiharcolása is az ő érdeme volt, kisvártatva Lekicset állították ki róla (21–16).

36–40. perc Újabb győri kiállítást újabb FTC-büntető követett, átcsapott keménybe a Győr. Igaz, Tomori sem kímélte őket: de ő gólokkal válaszolt. A hetes után bevert egy átlövést is a bal felsőbe. Már tíz találtnál járt! A 4–1-es rohamot produkáló FTC azonban megfogyatkozott: Cifra küldte a padlóba Lökét. Az emberfórt jól kihasználó ETO visszaállított az ötgólos különbséget (24–19).

41–45. perc Szélről gyakorlatilag veszélytelen volt az FTC, de irányítóját, Szucsánszki Zitát is eltüntették a győriek – hiányoztak a gólt érő betörései és átlövései –, így Tomorira várt a feladat, hogy meccsben tartsa övéit. A jó formát mutató Dajka csak rövid ápolás után tudta folytatni a játékot. Gyors gólokkal gyorsan nőtt a különbség, a fáradni látszó vendégek edzője, Elek Gábor ki is kérte második idejét. Szucsánszki hozott össze magának egy két percet, az ellenfélnek meg egy hetest – Görbicz bevágta –, amivel hétre nőtt a vendégek hátránya (27–20).

46–50. perc Parádés kínai figura végén már kilencre nőtt a győri előny, majd Görbicz saját hatosáról indítás helyett kapura lőtt, óriási gól lett szemfülességének a jutalma, Abramovics ugyanis kimozdult a kapujából. Tomori így hiába szerezte a gólokat, egyre kilátástalanabb helyzetbe került a vendégcsapat. Az átlövő egy hetest csak elvétett azért... (31–22).

51–55. perc A közte tízért támadhatott a Győr, Görbicz hetedik gólja felrobbantotta a csarnokot, és a győri drukkerek pedig hangosan kiszámolták a vendégeket. Ebben az időszakban már olykor varázsolt is a győri csapat, de megtehette, mert jelentős volt az előnye, másrészt meg bejöttek azok a húzásai is (34–25).

56–60. perc Picit kapaszkodott a hajrában Ferencváros, de a nagy verést nem tudta elkerülni. A végét nem kapkodta el az ETO, és hiába támadott a végén a közte kilencért, a vége nyolc lett (36–28, bár az eredményjelző 37-et jelzett...).

A szünet csak picit reménykedhetett a szoros végjátékban a vendégcsapat, mert az egyik emberelőnyéből jól kijövő Győr meglépett, és biztosan nyert. A vége már győri örömjátékot hozott, remek gólokkal, az elfáradó vendégeknél akkor már Tomori teljesen egyedül maradt, így nem tudták elkerülni a kiütéses vereséget.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KCFTC-RAIL CARGO HUNGARIA 36–28 (19–14)
Győr, 2000 néző. V: Horváth P., Marton
GYŐR: LUNDE-HARALDSEN – Radicsevics 5, Lekics 4, GÖRBICZ 7 (1), LÖKE 9, AMORIM 7, Szepesi. Cs: Herr O. (kapus), Tervel, Rédei-Soós 3, Kovacsics 1, Orbán, Hornyák D. Edző: Ambros Martín
FTC: Pastrovics – Kovacsicz, Szekerczés 2, Szucsánszki 4 (1), Szamoránsky P. 1, TOMORI 14 (5), Vérten. Cs: Abramovics (kapus), Cifra 1, Dajka 3, Such 1, Deáki, Szarka A. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 13. p.: 7–4. 23. p.: 13–10. 26. p.: 17–13. 38. p.: 22–19. 46. p.: 28–20. 52. p.: 32–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6
Ambros Martín: – Fontos ciklust zártunk le a Bajnokok Ligája-továbbjutással és a magyar bajnokság rangadójának megnyerésével. Bár a csapat összességében ma jól teljesített, de nem vagyok teljesen elégedett, mert túl magas a kapott gólok száma. Igaz, ezúttal gólerősségben mutattunk többet.
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–VÁCI NKSE 30–31 (1417)
Siófok, 450 néző. V: Baranyi, Szloska
SIÓFOK: Kiss É. - Varga N., Németh Cs. 2, Seric, SZALAI B. 5, BOGDANOVICS 14 (3), Erdősi 5 (1). Cs: Futaki (kapus), SCHNEIDER 3, Szabadfi 1, Polics, Termány. Edző: Kiss Szilárd
VÁC: TRIFFA - Niksic 1, Barján 2, Fülöp A., Farkas V. 2, KLIVINYI 9 (1), SZÁDVÁRI 7. Cs: Bíró B., Juhász E. (kapusok), MAYER SZ. 6, Tápai Sz. 4 (3), Mészáros R. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 9. p.: 4–5. 15. p.: 6–11. 22. p.: 9–12. 24. p.: 11–12. 37. p.: 15–20. 44. p.: 21–23. 48. p.: 22–26. 55. p.: 27–27. 58. p.: 27–30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Kiss Szilárd: – Mindent megtettünk a pontszerzésért, de elemi hibákat követtünk el, emiatt vesztettünk.
Gulyás István: – Nagyon furcsa érzés kavargott bennem a mérkőzésen, hiszen olyan ember ellen kellett meccselnem, aki felnevelt.

1. Győri Audi ETO KC 9 9 296–189 +107 18
2. FTC-Rail Cargo 9 7 1 1 311–245 +66 15
3. ÉTV-Érdi VSE 9 6 1 2 251–226 +25 13
4. Váci NKSE 9 6 1 2 257–235 +22 13
5. Veszprém Barabás KC 9 5 4 222–239 –17 10
6. Kiskunhalas NKSE 8 4 1 3 207–227 –20 9
7. Alcoa Fehérvár KC 8 4 4 215–209 +6 8
8. DVSC-FÓRUM 8 2 2 4 209–221 –12 6