Győri betonfalba ütközött az Itxako

2009.11.14. 20:32
Fantasztikus kapusteljesítményének és védekezésének köszönhetően a Győri Audi ETO KC 20–14-re győzött a spanyol Itxako otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 4. fordulójában.

Pálinger Katalin (jobbra) ezúttal is fogadhatta a gratulációkat (Fotó: Mirkó István, archív)

A Zvenyigorod Valcea elleni győzelme miatt még fontosabbá vált a győriek számára a spanyolországi találkozó, amelyen jól kezdett Konkoly Csaba csapata, Kovacsics Anikó, Vérten Orsolya és Hornyák Ágnes góljával 3–1-re vezetett hét perc után. Ezután a spanyolok ugyan fordítani tudtak (5–4), ám Vérten Orsolya újabb góljaival már újra itt volt az előny, majd Kovacsics második hétméteresét is értékesítette.

Vértenre ezt követően néhány perces kényszerpihenő várt, ám a sérülés miatt ápolt szélső távollétében is jól tartotta magát a magyar csapat, amelynek remekül működött a védekezése. A spanyolok az első félidőben két büntetőt is kihagytak, Kovacsics viszont a 30. percben harmadszor sem hibázott, ennek köszönhetően pedig 10–9-re a győriek vezettek a szünetben.

A második játékrészben továbbra is fantasztikus teljesítményt nyújtott a kapuban Pálinger Katalin, valamint előtte a védőfal, így az ETO annak ellenére növelni tudta előnyét, hogy a fordulás utáni első negyedórában csak öt gólt lőtt.

Kateriná Mraviková találatával öt perccel a vége előtt már 17–13-ra vezettek a mieink, a spanyolok pedig talán akkor mondtak le végleg a pontszerzésről, amikor Nely Alberto Francisca személyében már a harmadik játékosuk hagyott ki hétméterest.

Az első negyven percben látottakhoz képest végül simán, 20–14-re nyert az ETO, amely így nem került kilátástalan helyzetbe.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
S.D. ITXAKO (spanyol)–GYŐRI AUDI ETO KC 14–20 (9–10)
Estella, 1000 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerb)
AUDI ETO: PÁLINGER – Mraviková 2, Hornyák 1, KOVACSICS 5 (3), SPIRIDON 1, Amorim 2, VÉRTEN 7. Csere: Bradeanu, Szegedi, TOMORI 2, Mayer
ITXAKO: Navarro – Berenguel, P. Pinedo 1, AGUILAR 3, Craciun, Alberto 3, E. Pinedo. Csere: Barno 1, Pena 1, Egozkué, Fernández 1, ALONSO 3, Rohde 1
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–3. 12. p.: 5–4. 17. p.: 5–7. 27. p.: 7–8. 30. p.: 9–9. 35. p.: 10–11. 42. p.: 11–14. 50. p.: 12–16. 55. p.: 13–18. 58. p.: 13–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/–, ill. 3/3

A csoport másik mérkőzésén: Zvenyigorod (orosz)–Valcea (román) 27–26 (12–10)