Franciaország menetel, elporolta a németeket is

2011.01.19. 20:20
Brand dühös, a német kispad lehangolt – az eredmény láttán nem meglepő... (Fotó: Reuters)
A címvédő Franciaország továbbra is rendkívül magabiztosan menetel a férfi kézilabda-világbajnokságon: 30–23-ra legyőzte Németországot, így négyből négyet nyert. A németek ha tovább is jutnak a középdöntőbe, nulla pontot visznek magukkal, mivel a spanyolok az Egyiptom elleni sikerükkel kivívták a továbbjutást. Rendkívül kiegyenlített mérkőzést és 24–24-es döntetlent hozott Szerbia és Horvátország derbije a C-csoport 4. fordulójában. A találkozón egyik csapat sem vezetett egyszer sem kettőnél több góllal. Dánia Algéria legyőzésével bejutott a középdöntőbe, valamint a szerbeket is odajuttatta, Románia Ausztrália legyőzésével megszerezte első pontjait, míg Tunézia a papírformát hozva megverte Bahreint.

Második vereségét is elszenvedte Németország a világbajnokságon: a francia–német csoportrangadón a németek a spanyolok elleni kudarcot követően a címvédőtől is kikaptak. Ráadásul nem is kis különbséggel...

Az első félidő első fele szoros volt, de 7–7 után megléptek a franciák, akik 30 perc után elégedetten nyugtázhatták a háromgólos előnyt. A német válogatott a második félidőre sem tudott jobban felpörögni, támadójátéka gyenge volt, a franciák pedig magabiztosan irányították a meccset, és a 43. percre nyolc góllal elléptek (20–12).

A hajrára a franciák tízgólos előnyt kovácsoltak, Heiner Brand meg eléggé lekonyuló bajusszal nézte csapata gyenge teljesítményét. Franciaország rendkívül magabiztosan menetel, végül 30–23-ra nyert, és formája alapján nehezen megállíthatónak tűnik.

„A szünet után egyszerűen összeomlottunk, és ez megengedhetetlen. Fegyelmezetlenül játszottunk és ostoba szabálytalanságokat követtünk el" – kommentált Brand kapitány.

A németek veresége azt jelenti, hogy Brand csapata éles meccsre kényszerül a Bahreint könnyen legyőző Tunézia ellen, és ha továbbjut, akkor is nulla pontot visz magával a középdöntőbe. Franciaország és az Egyiptomot simán megverő Spanyolország már továbbjutó, az 5. fordulóban a csoportelsőségért csatázik egymással, míg a harmadik helyre Németország és Tunézia is befuthat még, bár a németeknek elég egy pont is Tunézia ellen a boldogsághoz.

Szerbia és Horvátország a várakozásoknak megfelelően hatalmas derbit vívott egymással, amely rendkívül kiegyenlített volt. A mérkőzés első félidejében egyik csapat sem tudott „elhúzni" két góllal, a félidőben Szerbia vezetett eggyel, Rajko Prodanovics találata után.

Először kétgólos különbség a 38. percben, Vedran Zrnic góljával alakult ki, 17–15-re vezettek ekkor a horvátok. Az előny villámgyorsan elolvadt, előbb Marko Vujin szórta a gólokat, majd Ivan Nikcsevics találata után a 49. percben már a szerbeknél volt az előny (21–20).

Tíz perccel a vége előtt kettővel mentek a szerbek, Rnics góljaival tartani tudták az előnyt. Az 55. percben Rnicset a kapufa állította meg, a horvátok pedig egy perc alatt kétszer beköszöntek – 24–24-nél időkérésre kényszerült a szerb válogatott. Duvnjak kapufát lőtt, az utolsó lehetőség így is a horvátoké volt, akik időkérés után támadhattak az utolsó fél percben: Ivano Balic elhajlásos lövése a kapusban elakadt, maradt az iksz és a 24–24.

A dánok este legyőzték Algériát, ezzel eldőlt, hogy ők és a két délszláv válogatott jut tovább a C-csoportból.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Németország–Franciaország 23–30 (10–13)
Ld: Kraus 7, Kaufmann 5, Preiss 3, ill. Accambray 5, Fernandez, B. Gille, Karabatic, Abalo 4-4

Dánia–Algéria 26–19 (17–10)

Ld: Hansen, Svan Hansen 5-5, Nöddesbo 4, Christiansen 3, ill. Bultif 5, Rahim, Berkusz, Mokrani 3/3

Ausztrália–Románia 14–29 (6–14)

Ld: Calvert 7, Blondell, Fletcher, Matic 2-2, ill. Florea 5, Simicu 4, Ghionea, Sabou, Savenco 3-3