Férfi kézi NB I: 14 gólos szegedi siker a PLER ellen

2014.09.30. 20:09
A férfi kézilabda NB I 7. fordulójában a Mol-Pick Szeged a hat gólig jutó Dejan Bombac vezérletével hazai pályán 36–22-re legyőzte a PLER Budapestet.

A delmagyar.hu tudósítása szerint a házigazda mindjárt a mérkőzés elején magához vette a kezdeményezést, és az 5. perctől (3–2) kezdve fokozatosan ellépett ellenfelétől, 7–4-et követően pedig egy 5–0-s sorozattal gyakorlatilag eldöntötte a meccset (12–4).

Ezt követően állandósult a hat-nyolc gólos differencia, egészen a 40. percig, akkor a nagyon belelendülő Bombac két találatával először volt tíz a felek között (24–14).

Az 54. perctől kezdve (31–21) ismét elszakadni látszott a szegedi csapat, és végül Blazsevics megpattanó lövésével 36–22-re nyert.

A 18 éves saját nevelésű Pásztor Imre három hétméteres hárításával tette emlékezetessé élvonalbeli bemutatkozását.delmagyar.hu tudósítása szerint a házigazda mindjárt a mérkőzés elején magához vette a kezdeményezést, és az 5. perctől (3–2) kezdve fokozatosan ellépett ellenfelétől, 7–4-et követően pedig egy 5–0-s sorozattal gyakorlatilag eldöntötte a meccset (12–4).

A 18 éves saját nevelésű Pásztor Imre három hétméteres hárításával tette emlékezetessé élvonalbeli bemutatkozását.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

7. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–PLER BUDAPEST 36–22 (17–10)
Szeged, 600
néző.V:Felhő, Öcsi T.
SZEGED: WYSZOMIRSKI – Prodanovics 4 (2), Balogh Zs.1, BOMBAC6 (2), Zubai Sz. 1, Ilyés 3, Källman 3. Csere:PÁSZTOR I. (kapus), Blazevic2, Vadkerti A.2, ANCSIN5, Parrondo2,Mindegia2, VRANJES4, Fekete B.1. Edző:Carlos Pastor
PLER: Kránitz – GYENE 5 (3), Leimeter3, VADKERTI G. 4, Kocsi, Mikita 1, Auth2. Csere:Váczi (kapus), Bak, Tóth P., Rédai1, Sinkovits1, Bohács1, Stranigg, KEMÉNY3, Vizler1. Edző:Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 7. p.:
5–2.15. p.:9–4.21. p.:13–5.26. p.:14–8.34. p.:19–12.40. p.:24–14.50. p.:28–19.55. p.:32–21
Kiállítások:
8, ill. 18 perc
Hétméteresek:4/4, ill. 6/3
Carlos Pastor:
– Örülünk két fiatal játékosunk, Fekete Bálint és Pásztor Imre jó teljesítményének.
Hutvágner István:
– Más célok, más lehetőségek. Megpróbáltunk tisztességgel helytállni, és e tekintetben nincs hiányérzetem.

MEZŐKÖVESDI KC–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 27–22 (13–11)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Bacs, Bóna
MEZŐKÖVESD: Liszkai – VASZICS 6 (1), Grünfelder 2, RADNIC 2, Trivkovics 1, LÓKODI 7, Pálos 1. Cs: Volarevic, Sipos (kapusok), Nahajenka 2, Pavlovics 1, CUZIC 3, Molnár F., Szepesi, Terenyi, Dzono 2. Edző: Skaliczki László
BALMAZÚJVÁROS: Pajkó – DIORIS 4, Balázs, Füleki 2, Hajdu 3, Bali 1, Temesvári 3. Cs: Oláh Z. (kapus), Oláh T. 2, ACUSI 7 (3), Nagy N., Minegász, Heiczinger, Kovácech, István P., Salamon Á. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–3. 9. p.: 4–4. 15. p.: 7–6. 20. p.: 10–6. 25. p.: 11–9. 33. p.: 15–11. 40. p.: 19–13. 47. p.: 22–17. 51. p.: 24–19. 56. p.: 26–21
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Skaliczki László:
– Jó érzés volt megélni ezt a találkozót. Kezdeti bizonytalanságunk után kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és a mi akaratunk érvényesült. Örülök a jó egyéni teljesítményeknek.
Füzesi Ferenc: – Sajnos elkapkodtuk az emberelőnyös helyzeteinket, és emiatt már az első félidőben hátrányba kerültünk. A hazaiak tudatosabban kézilabdáztak, rutinosabbak voltak.

1. MOL-Pick Szeged 6 6 229–137 +92 12
2. Csurgói KK 5 5 141–114 +27 10
3. Balatonfüredi KSE 6 4 2 169–157 +12 8
4. B. Braun Gyöngyös 5 3 2 141–127 +14 6
5. Grundfos Tatabánya KC 4 3 1 96–84 +12 6
6. Orosházi FKSE LINAMAR 5 3 2 141–134 +7 6
7. Mezőkövesdi KC 6 3 3 142–145 –3 6
8. Ceglédi KKSE 6 2 4 170–194 –24 4