Férfi kézi NB I: kettős győzelmével bronzérmes a Balatonfüred

2012.05.13. 20:11
Hazai pályán is legyőzte a Csurgót a Balatonfüred (26–20) a férfi kézilabda NB I rájátszásában, így megszerezte a bronzérmet. A Balaton-partiak idegenben is győztek, így két mérkőzés után eldöntötték a párharcot.

Kiváló hangulat és telt ház várta a csapatokat Balatonfüreden, az elképesztő biztatást kapó hazai csapat meg is lépett a gyengén kezdő vendégektől (6–2), többször is négy góllal vezetett (8–4), majd a félidő végére kettőre feljött a Csurgó (11–9).

A fordulás után is folytatódott az első félidőben tapasztalt tendencia, azaz a Balatonfüred irányította a mérkőzést – a házigazdák szinte végig 4-5 góllal vezettek. A házigazdák átlövői remekeltek, a hórigorgas Josip Sandrk és Maxim Butenko is kiválóan kézilabdadázott, több góllal járultak hozzá csapatuk sikeréhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
BALATONFÜRED–CSURGÓI KK 26–20 (11–9)
Balatonfüred, 900 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor 1, Lelkes 1, SALAMON 2, KOVÁCS GY., SANDRK 7, Pásztor 1. Cs: SZATHMÁRI (kapus), Hornyák 1, Bóka, Kemény, KIS Á., Szöllősi B. 1, Zdolik 1, IVANOV 1, BUTENKO 10. Edző: Sótonyi László
CSURGÓ: PAUL – Országh 1, Oláh 3, Vadkerti G., SZÖLLŐSI SZ. 3, Katzirz 1, SZÉLES 4 (1). Cs: Pallag (kapus), Herbert 1, SIMON 3, Pavlovics 2, Vancsics J. 1, Borsos, Trivkovics, Kos 1, Nagy M. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 9. p.: 2–2. 16. p.: 7–2. 25. p.: 8–8. 37. p.: 14–11. 44. p.: 17–12. 49. p.: 19–14. 55. p.: 20–18. 58. p.: 23–18
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/1
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Balatonfüred javára
Sótonyi László: – Megkoronáztuk az egész éves munkánkat. Olyan eredményt értünk el, amely képességünk feletti, és ez azért sikerült, mert mindvégig igazi csapatként küzdöttünk.
Bakó Botond: – Gratulálok a Fürednek, de a csapatomnak is, mert a „bokszmeccset” türelmesen bírtuk.