Férfi kézilabda NB I: egy góllal nyert az FTC, megvan a bronzérem

2011.05.29. 19:56
Kelecsevics főszerepet vállalt a győzelemből (Fotó: Pozsonyi Zita, archív)
Az FTC szerezte meg a bronzérmet a férfi kézilabda NB I-ben, miután a harmadik helyért rendezett párharc vasárnapi, mindent eldöntő ötödik meccsén nagy csatában legyőzte a vendég Tatabányát. A tavalyi harmadik Carbonex az utolsó pillanatig emberfeletti akarattal harcolt, mindhiába.

Megható pillanata volt a bronzcsata mindent eldöntő meccsének a Celjébe távozó Vladan Matics edző búcsúztatása, amely azonban csak néhány ferencvárosi szurkolónak jutott eszébe. Az FTC 5–1-gyel kezdett, ami után ugyan feljebb tudott zárkózni a Tatabánya, de a hazaiak megőrizték az előnyüket. A Fradiban elsősorban Kelecsevics vitte a prímet támadásban, de a 38. percben 14–14-nél utolérte ellenfelét Debre Viktor együttese, amiben nagy szerepe volt a kapuban parádézó Szente Gábornak.

23–20-al fordultak a hajrára a csapatok, ahol már csak a vendégek találtak be, de egyenlíteni nem tudtak. Matics betartotta korábbi ígéretét, és érmet nyert a csapatával. Nagy kérdés, mi lesz a PLER-rel egyesülő FTC-vel a következő idényben, több kérdés ugyanis még nem tisztázott a fúzió kapcsán.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A 3. HELYÉRT, 5. MÉRKŐZÉS
Celebi-FTC–Tatabánya-Carbonex 23–22 (13–11)
Népliget, 800 néző. V: Baranyi, Szloska
FTC: PAUL – Bendó 1, Kos 3 (1), BUDAY 3, MAZÁK 3, KELECSEVICS 7 (2), Bakos Gy. 4. Cs: PERGER, Tamási (kapusok), CZINA, Wieszt Zs. 2, Tóth J.,Török, Németh T., Lepsényi. Edző: Vladan Matics
TATABÁNYA: Melus – Urban 1, Díaz 2, Dénes, SZABÓ GY., PORDÁN 4, KEKEZOVICS 4. Cs: SZENTE (kapus), Halász 3, Lele 6 (6), Harsányi 2, Kocsis, Nagy T. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–1. 16. p.: 7–5. 22. p.: 10–6. 28. p.: 12–10. 38. p.: 14–14. 52. p.: 22–18
Kiállítások: 18, ill.18 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 az FTC javára
Vladan Matics: – Megígértem a csapatnak és a szurkolóknak, hogy az idén érmet ünnepelhetünk. Sokan segítettek, hogy ez megtörténhetett, ezért szép emlékekkel távozom a Fradiból, amelytől azzal köszönök el, hogy viszontlátásra.
Debre Viktor: – A Fradi dicséretet érdemel a mai játékáért. Sajnálom, de ennél többet nem is kívánok hozzáfűzni.