Férfi kézilabda NB I: drámai meccsen füredi siker a Csurgó ellen

2011.11.23. 19:36
A Balatonfüred a végletekig kiélezett mérkőzésen 21–20-ra győzött a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I 12. fordulójának szerdai játéknapján, míg a Tatabánya sima, 33–23-as sikert aratott Orosházán.

A szünetben még 15–10-re vezető Balatonfüred a második félidőben támadásban nagyon visszaesett, és úgy tűnt, ez egy pontjába kerül. A Csurgó ugyanis fél perccel a vége előtt 20–20-ra alakította az állást, de a végszó Josip Sandrké volt, akinek a góljával a fürediek végül csak megnyerték a találkozót.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
OROSHÁZI FKSE ALEXANDRA–CARBONEX KC TATABÁNYA 23–33 (7–18)
Orosháza, 600 néző. V.: Ágnecz, Sipos. OROSHÁZA: Herjeczki – Marics, Dukics 2, MAZICS 5, Harsányi V. 6 (2), Bali 2, Lászlai 2. Cs.: Szikora, Pajkó (kapusok), Ambrus, Raffai, Gazsó 2, Balda, Kovács A. 2, Kósa 2. Edző: Füzesi Ferenc
TATABÁNYA: SZENTE – HARSÁNYI G. 7 (1), Díaz 3, Dénes, Kocsis 3, Pordán 2, Kanyó Á. 2. Cs.: Bartucz (kapus), Pásztor 3, Iváncsik Á. 2, RÉDEI 6, Lele 1, Takács B. 1, BODÓ 3, Schneider. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 0–3. 7. p.: 1–5. 15. p.: 3–8. 20. p.: 5–11. 28. p.: 6–16. 33. p.: 9–20. 38. p.: 10–22. 44. p.: 14–25. 50. p.: 17–26. 54. p.: 18–29.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1.
Füzesi Ferenc: – A rózsaszín ködből előtűnt a valóság.
Debre Viktor: – Már az első félidőben magabiztosan vezettünk és előnyünket végig megőriztük. Kicsit tartottunk az Orosházától, de komolyan készültünk a mérkőzésre és megérdemelten nyertünk.

BALATONFÜREDI KSECSURGÓI KK 21–20 (15–10)
Balatonfüred, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor 3, Lelkes, Salamon 3, Kovács Gy. 1, Sandrk 6 (3), PÁSZTOR I. 4. Cs: SZATHMÁRI (kapus), Németh L., Dioris, Kis Á., Lókodi, SZŐLLŐSI B. 3, Ivanov 1. Edző: Sótonyi László
CSURGÓ: PAUL – Miss 1, Kos 1, Szöllősi Sz. 2, Herbert, Katzirz 1, Széles 1. Cs: Nikolics (kapus), SIMON B. 5, Pavlovics 1, Borsos, OLÁH 7 (2), Trivkovics, Vadkerti G. 1, Nagy M. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–2. 13. p.: 6–5. 18. p.: 9–6. 21. p.: 9–8. 25. p.: 12–8. 38. p.: 17–12. 47. p.: 17–17. 56. p.: 19–18. 60. p.: 20–20
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Sótonyi László: – Nagyon nagyot csatáztunk, a játékosaim emberfelettit küzdöttek.
Bakó Botond: – Ismét a küzdelem dominált, de kulcsmomentumokban hibáztunk, ezért hiába tartottuk szünet után hat gólon a Füredet.
1. Pick-Szeged 12 11 1 390–303 +87 22
2. MKB Veszprém KC 12 11 1 453–296 +157 22
3. Tatabánya Carbonex KC 12 10 2 358–277 +81 20
4. Csurgói KK 12 8 1 3 343–311 +32 17
5. Balatonfüredi KSE 12 7 2 3 311–298 +13 16
6. Gyöngyösi KK 11 5 6 308–316 –8 10
7. FTC 11 4 1 6 305–293 +12 9
8. Kecskeméti KSE 12 4 1 7 321–363 –42 9