Férfi kézilabda NB I: döntetlen Gyöngyösön, nyert a Vác

2012.09.15. 20:17
A Gyöngyös 23–23-as döntetlent játszott a Tatabányával, míg a Vác 26–25-re győzött a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
B. BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 23–23 (10–11)
Gyöngyös, 700 néző. V: Andorka M., Hucker R.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Bakos 7, SZALAFAI 2, Sándor Á., DOROS 1, Frey 3, Gazdag 1. Cs: Tamási (kapus), SZABÓ P. 6, Sándor R. 1, Varsandán M. 1, Gúnya, Debreczeni 1, Koller. Edző: Nagy Károly
TATABÁNYA: Szente – TÖRŐ 6 (1), LELE Á. 1, Diaz 1, Pordán 1, Bodó 3, HARSÁNYI 6 (2). Cs: BARTUCZ L. (kapus), Pásztor Á. 3, Kiss Á. 2, Iváncsik Á., Dénes J., Dobó. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–5. 18. p.: 6–9. 24. p.: 8–9. 36. p.: 12–14. 42. p.: 15–15. 48. p.: 18–17. 54. p.: 20–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 4/3
Nagy Károly: – Óriási taktikai csata zajlott. Az utolsó másodpercekben Szabó Péter lövése a kapufáról kifelé pattant. Nyert meccset engedtünk ki a kezünk közül.
Debre Viktor: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Háromgólos hátrányból álltunk fel, így örülünk a döntetlennek, főleg, hogy az egyik közvetlen riválisunk ellen értük el.
VÁCI KSE–CSURGÓI KK 26–25 (14–14)
Vác, 500 néző. V: Medve, Nagy
VÁC: VITÁRIS – Munkácsi 2(1), Szabó T. 1, BAJORHEGYI 6, Korsós 1, Nikolicza 2, CSÁSZÁR F. 4. Cs: NAGY LEVENTE (kapus), PÁL G. 6(1), Kökény 2, Gábori 1, Tyiskov 1, Simányi. Edző: Rosta István
CSURGÓ: Pallag – Országh, VADKERTI G. 4, SIMON B. 6, SZÖLLŐSI SZ. 3, Katzirz 2, Nagy M. 1. Cs: Wyszomirski (kapus), Borsos 2, Széles 2(1), Kedzo 3, Herbert 2. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 13. p.: 7–4. 21. p.: 9–9. 25. p.: 12–10. 34. p.: 17–14. 46. p.: 22–19. 56. p.: 24–25
Kiállítások: 4 perc, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Rosta István: – A sporttörténeti mérkőzésen duplán ünnepelhettünk, hiszen első élvonalbeli pontjait szerezte meg a váci férfi kézilabdázás. Külön öröm, hogy nagy szívvel, taktikusan, jó teljesítménnyel győztük le az egyik dobogóesélyes csapatot.
Bakó Botond: – Támadásban hiányzott az átlövőerő, a meccs fordulópontjainál pedig szerencsénk sem volt.