Férfi kézilabda NB I: Csurgón nyert a Füred a bronzpárbaj első meccsén

2012.05.05. 20:53
A férfi kézilabda NB I  harmadik helyért rendezett párharcának első mérkőzésén a Balatonfüred 29–28-ra nyerni tudott Csurgón.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 28–29 (16–14)
Csurgói Városi Sportcsarnok, 700 néző. V: Herczeg, Südi
CSURGÓ: Paul – Országh, OLÁH 11 (6), SZÖLLŐSI SZ. 5, Vadkerti G. 2, Katzirz 4, Széles 2. Cs: PALLAG (kapus), Simon, Pavlovics 1, Vancsics 1, Cifra, Borsos, Kos, Nagy M. 2. Edző: Bakó Botond
BALATONFÜRED: Szabó T. – Tombor 3 (1), Salamon 3, KIS Á., IVANOV, KOVÁCS GY. 3, PÁSZTOR 9. Cs: Szathmári (kapus), Hornyák, Bóka, Gerdán, Lelkes 2, Szöllősi B. 2, Sandrk 3 (1), Zdonik, Butenko 4. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3. 16. p.: 7–8. 22. p.: 12–11. 34. p.: 19–15. 44. p.: 23–22. 59. p.: 28–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2
Bakó Botond: – Az utolsó hat percben leromboltunk mindent ezen a mérkőzésen. Vasárnap Balatonfüreden mindenféleképpen győznünk kell.
Sótonyi László: – Fegyelmezett játékunknak köszönhetjük a győzelmet. Az első mérkőzésre is nagyon készültünk, készülünk a következőre is.
A párharc az egyik csapat második győzelméig tart. A következő mérkőzést jövő vasárnap rendezik.
5–8. HELYÉRT,4. FODULÓ
FTC-PLER BUDAPEST–TATABÁNYA CARBONEX KC 32–29 (15–11)
Pestszentlőrinc, 400 néző. V: Nagy F., Turóczi
FTC-PLER: SZÉKELY – Rév 2, BENDÓ 5, BAKOS GY. 8, Kocsi, MAZÁK 3, Pálos 3. Cs: Kominek (kapus), BAK 7 (2), Horváth Cs., Mikita 1, Auth 3, Oláh T., Soproni, Faluvégi. Edző: Zsiga Gyula
TATABÁNYA: Szente – HARSÁNYI 5 (1), Rédei 4, Díaz 3, Pordán, LELE 11 (3), Iváncsik Á. Cs: Bartucz (kapus), Dénes, Szabó Gy., Pásztor Á., Gál 4, Kanyó Á. 1, Hud 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–2. 10. p.: 5–4. 17. p.: 8–5. 25. p.: 11–9. 35. p.: 18–11. 40. p.: 19–15. 42. p.: 22–16. 46. p.: 23–19. 52. p.: 24–23. 55. p.: 29–26
Kiállítások: 10. ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Zsiga Gyula: – Nagyon örülök, hogy ilyen nehéz helyzetben a csapat ekkorát küzdött. Voltak kiváló egyéni teljesítményeink is, de a csapatszinten tapasztalható pozitív hozzáállás határozta meg játékunkat.
Debre Viktor: – A lelkesebb, motiváltabb csapat nyert. A második félidő elején elengedtük a Fradit és már nem tudtuk utolérni őket.
9–12. HELYÉRT, 4. FORDULÓ