Férfi kézilabda NB I: a Veszprém és a Szeged is 40 gól felett zárt

2011.09.23. 20:16
Ancsin Gábor (balra) hatszor köszönt be a Mezőkövesdnek (Fotó: Grnák László, archív)
A férfi kézilabda NB I 7. fordulójában az MKB Veszprém és a Pick Szeged is magabiztosan, több mint negyven gólt szerezve nyert, előbbi a Kecskemétet, utóbbi a Mezőkövesdet győzte le.

Már az első negyedóra után fölényesen vezetett a Veszprém a Kecskemét ellen, a különbség pedig utána is fokozatosan tovább nőtt, különösen az Iváncsik testvérek voltak elemükben. 22–7 állt az eredményjelzőn a szünetben. A végén 23 góllal győzött a Veszprém (41–18).

A Szeged is magabiztos, 42–27-es győzelmet aratott a Mezőkövesd elleni hazai bajnokin. Hosszú sérülés után pályára lépett a Pickben Mikler Roland és Dusan Beocsanin is. Utóbbi az 50. percben megszerezte idei első gólját, hetesből talált a kapuba, majd néhány pillanat múlva újból büntetőből volt eredményes. Ekkor már 38–18-ra vezetett a Szeged, a szünetben még csak 18–11 volt a Pick előnye. A Szeged végül az idény legnagyobb különbségű sikerét könyvelhette el.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
Pick-Szeged–Mezőkövesd 42–27 (18–11)
Szeged, 700 néző. V: Kisfalvi, Péli.
Szeged: TATAI – Nagy 1, ANCSIN 6, Buday 4 (2), Sulc 3, Zubai 3, VADKERTI 5. Cs: MIKLER, Tóth (kapusok), Czina 1, PRODANOVICS 5, LÉKAI 8, Pribanic 3, Beocsanin 2 (2), Törő. Edző: Skaliczki László.
Mezőkövesd: Pallag – Lezák 2, KORSÓS 9 (4), Gyuris 1, Fekete, Molnár 2, Kupi 3. Cs: Holló (kapus), Rosta M., Nyikes, Bécsi 4 (1), Szabó 2, Németh 1, Barta 3, Gubó. Edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 11. p.: 7–3. 20. p.: 11–7. 26. p.: 16–7. 38. p.: 28–12. 49. p.: 37–17.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill., 4/4.
Skaliczki László: – Mindenképpen voltak biztató periódusaink, különösen a sok szerzett labda és a biztos helyzetkihasználásunk volt dicsérhető.
Rosta István: – A második félidő első tíz percében sok mindent leromboltunk, amit felépítettünk a nyáron. Szerencsére a hajrában kicsit már összekaptuk magunkat.
MKB VESZPRÉM KC–KECSKEMÉTI KSE 41–18 (22–7)
Veszprém, 1300 néző. V: Bacs, Bán
VESZPRÉM: ALILOVIC – IVÁNCSIK T. 4, Vilovski 2, Laluska 1, Illyés, Terzic 3, IVÁNCSIK G. 7. Cs: LISZKAI (kapus), VUJIN 6 (2), Gulyás 3, CSÁSZÁR 6 (2), Korazija 2, Pérez 2, Sulic 4, Hud 1, Schuch. Edző: Mocsai Lajos
KECSKEMÉT: Nagy L. – Vancsics, Bakos 1, Nagy T., Petró 1, Szabó 3, Varsandán M. 1. Cs: Árki, KISS O. (kapusok), Tóth E. 1 (1), Temesvári 1, Konkoly 2, ANTAL 4, Dobó 2, Kupcsik 2, Varsandán Á. Edző. Avar György
Az eredmény alakulása. 9. p.: 6–1. 16. p.: 11–4. 22. p.: 16–5. 39. p.: 28–10. 44. p.: 31–11
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Mocsai Lajos: – Kreatívan, dinamikusan, látványosan kézilabdáztunk.
Avar György: – Mi lettünk az áldozata annak, hogy az MKB bebizonyította, mégis csak egységes csapat.