Férfi kézilabda NB I: „A halott kikopogott a koporsóból”

2015.02.05. 20:46
A Mezőkövesd hatalmas csatában, az utolsó nyolc percben négygólos hátrányból fordítva 28–27-re legyőzte az Orosházát a férfi kézilabda NB I 21. fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
21. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 28–27 (15–12)
Mezőkövesd, 700 néző. V: Medve, Nagy L.
KÖVESD: Volarevics – Vasics 2, Grünfelder 2, CSUZICS 4 (1), Nakhajenka 2, RADNICS 6, Szepesi 2. Csere: Holló, Liszkai (kapusok), Pálos 1, LÓKODI 7, Molnár F., Terenyi 2, Kovács B., Fábián. Edző: Skaliczki László
OROSHÁZA: Herjeczki – BENIS 4, MILOVICS 6, Berta, Cemas 3, Buday 1 (1), Tárkányi. Csere: Ivanisevics, Miklós G. (kapusok), MORVA 6, Knezevics 1, Mazics 4, Pásztor M., Németh L., Benmiloud 2, Varsandán. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 14. p.: 9–7. 23. p.: 12–8. 33. p.: 16–14. 36. p.: 16–16. 52. p.: 21–25. 56. p.: 25–27. 58. p.: 27–27
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Skaliczki László:
– Németh András kollégámat idézem: „A halott kikopogott a koporsóból." Akárhogy nézem, ez igaz, hiszen ezt a mérkőzést így nyertük meg.
Vladan Jordovic: – Győzelmi kényszer alatt játszottunk, és sajnos tapasztalatlanok voltunk ahhoz, hogy a már megnyert mérkőzést ténylegesen is hozzuk. Egyébként nagyon nehéz találkozó volt, sajnálom, hogy így alakult.

1. MOL-Pick Szeged 18 18 647–429 +218 36
2. Csurgói KK 18 15 2 1 501–410 +91 32
3. Grundfos Tatabánya KC 18 13 5 440–411 +29 26
4. Balatonfüredi KSE 19 12 1 6 539–465 +74 25
5. Orosházi FKSE LINAMAR 20 9 1 10 538–547 –9 19
6. B. Braun Gyöngyös 18 7 2 9 485–493 –8 16
7. Mezőkövesdi KC 19 7 1 11 474–507 –33 15
8. Ceglédi KKSE 19 5 1 13 515–579 –64 11