Férfi kézilabda NB I: a Füred Pásztor és Szöllősi vezérletével nyert

2012.03.02. 19:58
A Balatonfüred a papírformának megfelelően hazai pályán magabiztos, 36–24-es győzelmet aratott a Tata ellen a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén. A fürediek legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó Pásztor István és a hatgólos Szöllősi Bence volt.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–TATAI HAC 36–24 (15–12)
Balatonfüred, 500 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
BALATONFÜRED: Szabó T. – TOMBOR 3, Kovács Gy. 1, Sandrk 3 (1), Kis Á., PÁSZTOR 8, Salamon 2. Cs: SZATHMÁRI (kapus), HORNYÁK 5 (1), Szőlősi Balázs 1, Németh 2, Kemény, Lelkes 1, SZÖLLŐSI BENCE 6, Gerdán, Butenko 4. Edző: Sótonyi László
TATA: Czérna – Benis B. 3 (1), SZÁM 5, KANYÓ BALÁZS 2, Hódi-Pongrácz 1, KISS Á. 6, Basky 1. Cs: Melhardt (kapus), Vadász 2, Kanyó Bence 2, Bodnár, Hajdú 1, Lehócz, Endrédi 1. Edző: Kanyó Antal
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 12. p.: 4–6. 19. p.: 10–8. 27. p.: 14–11. 32. p.: 18–12. 44. p.: 26–16. 51. p.: 31–19
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Sótonyi László: – A második félidőben visszataláltunk tavaszi jó, lendületes játékunkhoz.
Kanyó Antal: – Amíg bírtuk, ma is a maximumot nyújtottuk. Gratulálok a Fürednek.