Férfi kézilabda NB I: a Dabas nem bírt a Szegeddel

2017.12.09. 19:50
Az utóbbi hetekben jelentős hullámvölgybe kerülő Mol-Pick Szeged hazai pályán 39–21-re nyert a Dabas ellen a K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

Ez a mérkőzés sem indult könnyen a Szegednek, a 22. percben még 13–13-at mutatott az eredményjelző, de a szünetre már hétgólos előnnyel vonulhatott Juan Carlos Pastor együttese, amely a második félidőben sem vett vissza a tempóból.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
13. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–DABAS VSE KC 39–21 (20–13)
Szeged, 1800
néző. V: Földesi, Halász
SZEGED: SEGO – Sostaric 3, Balogh Zs. 2, Skube, GABER 7, Gorbok 1, SIGURMANNSSON 9 (5). Csere: GONCALVES 1, Blazevic, Zsitnyikov 2, BODÓ 6, Fekete B. 1, Rodríguez 3, Zubai Sz. 2, Sz. Szunajko 2. Edző: Carlos Pastor
DABAS: Holló – Bakos D. 3, Országh 2, Szimovics 3, Slachta 1, Halász L. 3, Kekezovics 2. Csere: Duleba (kapus), Bíró, Szöllősi O., LÓKODI 4, Pocsai 3 (2), Zakics, Hajdú, Lepsényi, Szabó T. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 9. p.: 4–4. 11. p.: 5–6. 15. p.: 8–9. 20. p.: 12–11. 25. p.: 17–13. 35. p.: 23–13. 40. p.: 26–14. 45. p.: 30–15. 50. p.: 33–18. 56. p.: 36–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Végre egy nyugodt mérkőzésen vagyunk túl. A győzelmünk kulcsa a jó kapusteljesítmény, a fegyelmezett védekezés és a kevés labdavesztés volt. Az utóbbi mérkőzéseinken tizenhat-tizenhét labdát veszítettünk, ezt sikerült most négyre redukálnunk.
Tomori Győző: – Rosszkor voltunk rossz helyen, mert az elmúlt hetek botladozásai után a Szeged a szebbik arcát mutatta. Klasszis ellenfelünkkel húsz percig tartottuk a lépést. Így is elégedett vagyok újonc csapatom eddigi teljesítményével.

CSURGÓI KK–EGER SBS ESZTERHÁZY 22–20 (12–12)
Csurgó, 700
néző. V: Pech, Vágvölgyi
CSURGÓ: Bartucz – Vaszics 6 (2), Josics 3, HANUSZ 3, J. Mikita 2, Radjenovics, Szeitl. Csere: BALOGH T. (kapus), Vasvári, Ferreira, CEHTE 2, Varjú 1, Tóth 1 (1), Hadziomerovic 1, Gazdag 3, Géczi. Edző: Bencze József
EGER: STOCHL – Lezák, Radojevics 1, Kiss, Dobó 3, ANTL 7, Petro 2. Csere: Repóth, (kapus), Vaskó, Szabó 2, Aflitulin 2 (1), Takács 2, Szepesi 1, Füzi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 15. p.: 7–8. 22. p.: 7–9. 26. p.: 9–10. 28. p.: 14–12. 34. p.: 12–15. 38. p.: 14–17. 46. p.: 18–19. 54. p: 21–20
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 3/1
Bencze József:
– Nagyon parázs mérkőzést játszottunk a kiegyensúlyozott Egerrel. Végig szenvedtünk, de az utolsó negyedórában Balogh beállásával stabilabb lett a védekezésünk, így sikerült fordítani.
Tóth Edmond: – Először sikerült jó meccset játszanunk Csurgón. A második félidőben elbizonytalanodtunk, sokat hibáztunk. A csapatommal elégedett vagyok, de így nem lehet nyerni.

BUDAKALÁSZ–KOMLÓ 30–28 (15–15)
Budakalász, 200
néző. V: Bacs, Bóna
BUDAKALÁSZ: Váczi – Tóth Á. 1, Reznicek 3, NAGY B. 5 (2), MAZÁK 5, BERGGREN 8, Fekete D. 1. Csere: BOROS (kapus), Czina, Nemes 1, Leimeter 2, Sinkovits 2, Bohács 2, Koncz. Edző: Forgács Gyula
KOMLÓ: Granic – Szkokán, Obradovic 2, F. SZUNAJKO 6, Pribanic 3, JERKOVIC 5, Markovics 4 (2). Csere: Selymes (kapus), Katzirz, Balázs, Laufer 3 (1), Grünfelder 1, Hoffmann, Kovács M., Wéber 4 (4). Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 12. p.: 4–7. 16. p.: 7–11. 26. p.: 14–13. 35. p.: 19–15. 40. p.: 20–17. 46. p.: 25–18. 56. p.: 27–25
Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 10/7
Forgács Gyula:
– Rosszul kezdtünk, nem voltunk elég kemények, nem ütköztünk eleget. A második félidő elején összekaptuk magunkat, volt egy nagyon jó szakaszunk. Később támadásban érthetetlen hibákat követtünk el, ezzel visszahoztuk az ellenfelet.
Kilvinger Bálint: – Az első játékrészben jól játszottunk, bár védekezésben nem azt mutattuk, amit tudunk. A második félidő eleje volt a kulcs, akkor dőlt el a mérkőzés, mert támadásban többet hibáztunk.

FTC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 22–27 (12–11)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Herczeg P., Südi P.
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó 4, Marczinkó, Pál G. 3, Benmiloud, Rédai 1, NAGY M. 5 (1). Csere: Nagy L. (kapus), Pordán, Bali 3, GREBENÁR 5, Oláh T. 1, Kocsi, Pálos. Edző: Adorján Gábor
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Gábori 3, MARKEZ 6, SIPEKI, M. MIKITA 3, Duris 3, KOVACSICS P. 5 (3). Csere: Holló M. (kapus), Martins 1, Németh T. 1, Loncar 1, Lele 4 (1), Oliveira. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 16. p.: 3–6. 23. p.: 7–10. 38. p.: 15–16. 49. p.: 17–21. 56. p.: 19–25
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Adorján Gábor:
– Az első félidőben sok labdát eladtunk, görcsösen játszottunk. Csalódott vagyok néhány játékosom teljesítménye miatt. Ettől a klubtól annyit kaptam, hogy nem mondok le, más kérdés, ha a tulajdonosi kör másként gondolja.
Konkoly Csaba: – Tudtuk, hogy olyan csapathoz látogatunk, amely nagyon felspannolva vár minket. Nekünk életbevágóan fontosak ezek a pontok. A 22 gól mutatja védekezésünk minőségét és Hudák Henrik jó formáját.

1. Mol-Pick Szeged 14 11 2 1 460–343 +117 24
2. Telekom Veszprém 11 11 400–221 +179 22
3. Balatonfüredi KSE 13 11 2 350–308 +42 22
4. Grundfos Tatabánya KC 12 10 2 322–267 +55 20
5. Dabas KC VSE 13 7 6 309–360 –51 14
6. Csurgói KK 13 6 7 343–367 –24 12
7. Sport36-Komló 13 6 7 308–333 –25 12
8. CYEB Budakalász 12 4 3 5 338–358 –20 11