Férfi kézilabda NB I: a Balatonfüred nyerte a rangadót

MTI MTIMTI MTI
2015.10.04. 20:35
Az Eger a Mezőkövesdet, a Vác a Gyöngyös együttesét, míg a játéknap rangadóján a Balatonfüred a csurgói csapatot győzte le hazai pályán a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
8. FORDULÓ

VÁCI KSE–B. BRAUN GYÖNGYÖS 30–23 (15–13)
Vác, 250 néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: TÓTH M.– VASICS 5 (1), ASZTRASAPKIN 6 (3), LENDVAY 7, Tyiskov 1, D. Pavlovics 4 (2), Császár F. 2. Csere: Vitáris (kapus), Bartók D. 2, Kökény, Pál 1, Vucsicsevics 1, Terenyi 1. Edző: Zsiga Gyula
GYÖNGYÖS: Hudák – Falcón 3, DEBRECZENI 3, Marczinkó 3, KOLLER 4, Bali R. 2, Varsandán M. 1.

Csere: Tamási (kapus), Nagy B. 3 (3), Szalafai 2, Nigrinyi, Sándor Á. 1, Kovacsics P. 1, Ménfői. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–4. 13. p.: 7–7. 20. p.: 10–12. 37. p.: 18–13. 48. p.: 24–17. 54. p.: 27–21
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Zsiga Gyula:
– Lendvay Péter mesteri irányításához az első 20 perc után teljesítményben a többiek is felzárkóztak. A folytatásban hatékonyan védekeztünk és időnként ötletgazdag és eredményes támadásokat vezettünk.
Debre Viktor: – Az első játékrész elfogadható produkciója után nagyon sokat hibáztunk, és ezt ellenfelünk jól kihasználva, megérdemelten kerekedett fölénk.

EGER SBS-ESZTERHÁZY–MEZŐKÖVESDI KC 25–23 (14–10)
Eger, 850 néző. V: Horváth P., Marton
EGER: KOVÁCS J. – Vancsics 3, Padla 3 (1), BAJORHEGYI, DOBÓ ZS. 5, Takács B. 1, Iváncsik Á. 2. Csere: Radulescu (kapus), DIMITROVSZKI 6, Lezák, Halász, Szűcs, Szilágyi D., SZABÓ P. 5 (1). Edző: Rosta István
MEZŐKÖVESD: Volarevic – Benis 2, Kozina 1, RADNIC 7, Antal 2, Hajdu G. 4, Szepesi 3 (2). Csere: Holló B., Liszkai (kapusok), Grünfelder, Csirics 3, Trivkovics 1, Füstös, Kiss R., Molnár F. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 11–4. 24. p.: 13–6. 36. p.: 15–12. 42. p.: 18–14. 48. p.: 20–19. 54. p.: 23–20
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Rosta István:
– Keresem a jelzőket. Csukás István egyik versikéje jut eszembe Sün Balázsról: Kicsi nekünk ez a ház!
Skaliczki László: – Az átaludt első félidőt követően a második játékrészben már az a Mezőkövesd volt a pályán, amelyiket látni szerettem volna.

10. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–CSURGÓI KK 25–22 (13–7)
Balatonfüred, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED:
FAZEKAS – Gyene 1 (1), PETROVSZKI 4 (2), BÁNHIDI 4, Gerdán, Zdolik 3, Bóka. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh B. 1, Győri, SZÖLLŐSI BALÁZS 3, LIGETVÁRI 4 (1), Gábori, Mátó, KASPÁREK 4, KEMÉNY L. 1. Edző: Csoknyai István
CSURGÓ: Székely M. – Hornyák P., CSAVOR 6, MOTA 3, Hadziomerovic 2, Faluvégi 3, Nagy M. Csere: BARTUCZ (kapus), Herbert, Gazdag T. 2, Pazin 1, Pordán 1, Vadkerti G. 1, Gebhardt 1, J. Mikita 2, Dimitrievszki. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 13. p.: 6–2. 20. p.: 7–5. 25. p.: 10–6. 33. p.: 15–7. 40. p.: 18–11. 48. p.: 20–15. 54. p.: 23–19. 58. p.: 24–21
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/0
Csoknyai István:
– Az első félidei kiváló játékunkat és nyolcgólos vezetésünket követően már elhittük, hogy miénk a győzelem. A hajrában nagyon ránk jött a Csurgó, de szívvel és akarattal kompenzáltuk visszaeső teljesítményünket.
Sótonyi László: – Negyvenöt percig nem tudtuk azt az iramot és játékot nyújtani, amit szerettünk volna. Az utolsó negyedórára felpörögtünk, de már késő volt.

1. Pick Szeged 7 7 238–174 +64 14
2. Balatonfüredi KSE 8 6 1 1 220–178 +42 13
3. Csurgói KK 9 6 1 2 237–218 +19 13
4. Grundfos Tatabánya KC 8 5 2 1 220–176 +44 12
5. Váci KSE 8 3 2 3 211–238 –27 8
6. Orosházi FKSE 7 2 3 2 177–170 +7 7
7. Ceglédi KKSE 7 2 3 2 183–183 0 7
8. Eger Eszterházy SZSE 8 3 5 171–209 –38 6