Férfi kézi: összejött a Veszprém–Szeged csúcsderbi az MK-döntőben

2014.04.12. 15:28
A Veszprém a 16. perc után állva hagyta ellenfelét (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda Magyar Kupa pécsi négyes döntőjének elődöntőjében a címvédő MKB-MVM Veszprém 35–23-ra legyőzte a B. Braun Gyöngyöst, így bejutott a fináléba. Ellenfele a Grundfos Tatabányát 32–23-ra legyőző Pick Szeged lesz.

VESZPRÉM–GYÖNGYÖS

A gyöngyösiek szerezték meg a találkozó első gólját, és egészen a 4. percig megőrizték a kapujukat, viszont egy 6–1-es rohanással hamar fordított a Veszprém (6–2).

A Gyöngyös ennek ellenére visszakapaszkodott, és szépen tartotta is magát, a 16. percben csupán kettő volt a felek között (8–6). Innentől azonban már nem volt kérdés, a sort cserélő veszprémiek állva hagyták a fáradó gyöngyösieket, és már a félidőre tekintélyes előnnyel mehettek (20–11).

A fordulást követően Ruesga találatával először volt közte tíz, Dzsamali sokadik átlövése után pedig 26–13-nál időt kellett kérnie a Gyöngyösnek.

A B.Braun ezután új erőre kapott, a gyors indulást követően Iváncsik Ádám kínaijával tízen belülre ért az együttes (27–18), ennél közelebb azonban már nem jutott, a címvédő végül magabiztos, 35–23-as sikerrel jutott a fináléba.

SZEGED–TATABÁNYA

Nem indult simán a mérkőzés a szegediek számára sem, 4–3-as vezetésükre a tatabányaiak 3–0-s rohanással feleltek, így 14 perc után 6–4-re vezettek.

Bár a Pick hamar egyenlített, a Tatabánya továbbra is jól tartotta magát, sőt, emberelőnyben Katzirz egész pályás góljával még a 23. percben is vezetett (8–9).

A remekül védő Mikler azonban ezt követően lehúzta a rolót, támadásban pedig beindult a szegedi együttes, ennek eredményeképpen a szünetre már jelentős előnybe került (15–11).

A közte három-négy a 33. percig állandósult csak (17–13), ekkor újabb rohammal héttel elléptek Ancsinék (22–15).

A szegedi szurkolók az 56. percben számolhattak először a tatabányaiakra (31–21), de a végén mégsem lett meg a közte tíz, Mazák az utolsó másodpercben ugyanis szépített (32–23).

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
A PÉCSI NÉGYES DÖNTŐ PROGRAMJA
ELŐDÖNTŐ
MKB-MVM Veszprém–B.Braun Gyöngyös 35–23 (20–11)
Pécs, 800 néző. Vezette: Bacs, Bán
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 3 (2), Sulic 4, Nagy L., SCHUCH, Terzic, Iváncsik G. 1. Csere: Fazekas (kapus), Ruesga 4 (1), DZSAMALI 5, VILOVSZKI 5, Ilics 3, Ugalde 4, Chema Rodríguez 3, Gulyás 3, Mocsai. Edző: Carlos Ortega
GYÖNGYÖS: Hudák – Szalafay 1, Hajdu G. 5, Frey T. 2, DEBRECZENI 3, Koller 1, Iváncsik Á. 4 (1). Csere: Tamási, Holló (kapusok), VARSANDÁN 5, Sándor 2, Szöllősi Á. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 12. perc: 6–4. 20. p: 12–6. 24. p.: 14–10. 38. p.: 26–13. 44. p.: 27–18. 55. p.: 33–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
CARLOS ORTEGA: –
Mindegyik játékosomnak adtam lehetőséget, hogy játékba lendüljön és készülhessen a vasárnapi fináléra. A végeredmény nem volt kétséges, a szünetig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.
GULYÁS ISTVÁN: – Elértük a célunkat, sikerült gyorsítani a játékunkat, felvettük a ritmust, amellyel lehet esélyünk vasárnap a bronzmérkőzésen.

PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA 32–23 (15–11)
Pécs, 800 néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: MIKLER – LASZICA 4, Balogh Zs. 2, Mindegía 1, Zubai Sz., Ilyés 2, Vadkerti 3. Csere: TATAI (kapus), Blazevic, LARHOLM 6, ANCSIN 5, Vranjes 3, Prce 2, Kekezovics 2, Parrondo 2, Hegedűs. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA:
Paul – KRIVOKAPICS 5, Harsányi 2 (1), Dénes 1, Rossoni 2, Mazák 3, Díaz. Csere: Szente (kapus), KATZIRZ 5, Bodó 3, Kanyó Á., Djukics 1, Nagy Sz., Pásztor Á. 1, Juhász Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása.
9. perc: 3–2. 16. p.: 5–7. 26. p.: 12–9. 41. p.: 25–17. 55. p.: 31–21
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 0, ill. 3/1
Carlos Pastor:
– Főleg védekezésben kezdtünk gyengébben, mint vártam. Meglátszott a csapaton a tétmeccs nélküli hosszabb időszak. Gond volt a játékosok lábmunkájával is, az egyéni akciók pedig nem vezettek eredményre. Amikor belemelegedtünk a küzdelembe, már nem volt gond. Remélem, maradt erőtartalékunk vasárnapra.
Debre Viktor:
– Nyert a jobb csapat, ebben nincs meglepetés. Az első félidőben tisztességesen tartottuk magunkat, és a gondok akkor kezdődtek, amikor egyre több játékosom követett el egyéni hibát. Mínusz három után vége is lett a meccsnek, a Tatabánya egyelőre képtelen az erősebb Szeged ellen nagy hátrányból fordítani.