N. P. 2020.09.30 18:08 Frissítve: 2020.09.30 18:13

Férfi kézilabda El: első kalapban a Tatabánya a csoportkör sorsolására

A Tatabánya egyedüli magyar csapatként várja a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének csütörtöki sorsolását.

 

A Tatabánya egyedüli magyar csapatként szerepelhet az Európa-liga csoportkörében (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)

Aki korán kel, csoportkörbe jut – igaz ez a megállapítás az orosz CSZKA Moszkvára, amely a reggel 10 (!) órakor kezdődő Európa-liga-visszavágón nyolc góllal legyőzte hazai pályán a dán Bjerringbro-Silkeborgot, és ezzel bejutott a legjobb 24-be.

Az EHF-kupát felváltó sorozatra összesen 51 férficsapat adta le a nevezését, 12-nek – köztük a Tatabányának – nem kellett selejteznie, míg a többieknek legalább egyszer pályára kellett lépniük a csoportkörért, bár a vírushelyzet miatt volt olyan együttes, amely el sem kezdte az El-t.

A Balatonfüred egy meccsen búcsúzott a szlovén Trebnje ellen, a Gyöngyös pedig oda-vissza kikapott a kétszeres EHF-kupa-győztes Füchse Berlintől a második selejtezőkörben, így a mieink közül egyedül a Tatabánya maradt a csütörtöki sorsolásra, amelyre 11 órakor Bécsben kerül sor.

Olyan nagynevű gárdák nélkül, mint az 1995-ös Bajnokok Ligája-győztes spanyol Bidasoa Irún (Bartók Donát csapata), a magyar válogatott másodedzője, Chema Rodríguez által irányított portugál Benfica vagy a stabil Bundesliga-gárdának számító MT Melsungen – nekik a selejtező jelentette a végállomást. Ott lesz viszont a Császár Gábort foglalkoztató svájci Schaffhausen és Borzas Uros csapata, a francia Toulouse, ahogy Szita Zoltán lengyel klubja, a Wisla Plock is. A csoportkörből 16-an jutnak tovább, a tervek szerint a végső győztesről final four dönt május 15-16-án.

EURÓPAI KÉZILABDALIGA, FÉRFIAK, CSOPORTKÖR
Automatikusan a csoportkörbe jutottak
: Ademar León (spanyol), USAM Nimes Gard (francia), SC Magdeburg (német), GRUNDFOS TATABÁNYA KC, HC Eurofarm Peliszter (északmacedón), Orlen Wisla Plock (lengyel), Dinamo Bucuresti (román), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Kadetten Schaffhausen (svájci), Tatran Presov (szlovák), Alingsas HK (svéd), Besiktas Aygaz (török)
A selejtezőkből jutottak a csoportkörbe: RK Nexe (horvát), IFK Kristianstad (svéd), GOG (dán), HC Metalurg (északmacedón), RK Trimo Trebnje (szlovén), Rhein-Neckar Löwen (német), Montpellier HB (francia), Sporting CP (portugál), Füchse Berlin (német), Fenix Toulouse (francia), Fivers (osztrák), HC CSZKA Moszkva (orosz)

KALAPBEOSZTÁS A SORSOLÁSRA
Első kalap:
Ademar León (spanyol), USAM Nimes Gard (francia), SC Magdeburg (német), GRUNDFOS TATABÁNYA KC
Második kalap: Orlen Wisla Plock (lengyel), Dinamo Bucuresti (román), Kadetten Schaffhausen (svájci), Alingsas HK (svéd)
Harmadik kalap: HC Eurofarm Peliszter (északmacedón), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Tatran Presov (szlovák), Besiktas Aygaz (török)
Negyedik kalap: Fenix Toulouse (francia), Montpellier HB (francia), Füchse Berlin (német), Rhein-Neckar Löwen (német)
Ötödik kalap: Fivers (osztrák), RK Nexe (horvát), GOG (dán), Sporting CP (portugál)
Hatodik kalap: HC Metalurg (északmacedón), RK Trimo Trebnje (szlovén), IFK Kristianstad (svéd), HC CSZKA Moszkva (orosz)

2020.10.20 23:28:17

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Vezetőedzőként valószínűleg túl nagy volt a kihívás.

2020.10.18 15:31:11

Kézilabda R. Gy.

Sokáig tartotta a lépést a CSM-mel a Fradi, de végül hat góllal nyertek a hazaiak.

2020.10.17 16:58:00

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

A második félidőben a Valcea tehetetlen volt a kiváló győri támadásokkal szemben.

2020.10.15 20:06:49

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Győzhetett volna a magyar csapat, de a kevesebbet hibázó Porto zsebelte be a két pontot.

2020.10.14 17:56:27

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Örömjáték: biztos sikerrel hangolt a Telekom Veszprém a Barcelona elleni csoportrangadóra.