Férfi kézi EHF-kupa: a Balatonfüred már nem juthat tovább

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.03.03. 21:09
A Balatonfüred 27–23-ra kikapott a Saint-Raphaël otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat a negyeddöntőbe.

Az első három csoportmeccsét elveszítő magyar csapatból hiányzott a sérült Zdolik Bence és Szöllősi Olivér. A hazaiaknál nem szerepelhetett az olimpiai és háromszoros világbajnok Xavier Barachet, illetve a világ- és Európa-bajnok Daniel Sarmiento.

A franciák a hetedik percben, 3–0-s magyar vezetésnél dobták az első góljukat, és csak tíz perccel később tudtak először előnybe kerülni (6–5). A folytatásban is jól tartották magukat a fürediek, a szünetben csupán egy gól volt a hátrányuk.

A második felvonásban a házigazdák három találattal elléptek, és végül magabiztosan győztek, mert a hajrában jól használták ki, hogy a magyarok többször tanácstalanok voltak támadásban és több mint hét percig nem lőttek gólt.

A Saint-Raphaël két legeredményesebb játékosa Raphaël Caucheteux és a fehérorosz Vagyim Gajducsenko volt egyaránt nyolc találattal.

Az A-csoportban négy vereséggel sereghajtó Balatonfüred március 24-én a spanyol BM Logrono La Rioját fogadja Veszprémben.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT

SAINT-RAPHAËL VAR HB (francia)–BALATONFÜREDI KSE 27–23 (13–12)
Saint-Raphaël, 1025
néző. V: Budzak, Zahradník (szlovákok)
SAINT-RAPHAËL: Popescu – Jildenbäck 2, Lynggaard, Dipanda 3, Toto, Simicu 1, CAUCHETEUX 8 (2). Csere: DEMAILLE (kapus), Mapu, Kolakovics 2, Bardi, Vigneron 2, Trottet, Petit 1, Eponouh, GAJDUCSENKO 8. Edző: Joël Da Silva
BALATONFÜRED: BŐSZ – Hornyák P., Máthé 3, Szemjonov 3, TOPIC 3, Szöllősi Balázs 2, Bóka 1. Csere: Andó (kapus), KEMÉNY L. 3, Déber 1, Németh B., Kancel, Ferreira 1, SZITA 6. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 11. p.: 2–3. 14. p.: 4–4. 17. p.: 6–5. 21. p.: 8–8. 26. p.: 10–9. 32. p.: 15–12. 36. p.: 16–16. 45. p.: 20–19. 50. p.: 23–20. 56. p.: 26–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/–
Csoknyai István:
– Jól játszottunk, sok helyzetet kialakítottunk, de több hétméterest és ziccert hibáztunk. Sajnos nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat, mert koncentráltabb játékkal, picit több rutinnal jobb eredményt érhettünk volna el.

A másik mérkőzésen: Füchse Berlin (német)–BM Logrono La Rioja (spanyol) 29–27

1. Füchse Berlin 4 4 125– 109 8
2. Saint-Raphaël 4 3 1 118– 109 6
3. Logrono 4 1 3 111– 117 2