Ez igen! Lemostuk a pályáról az ukránokat Kijevben

2014.11.02. 16:58
A magyar férfi kézilabda-válogatott 33–20-ra nyert Ukrajnában az Európa-bajnoki selejtezők 5. csoportjának 2. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
5. CSOPORT, 2. FORDULÓ

UKRAJNA–MAGYARORSZÁG 20–33 (9–15)
Kijev, 500 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
UKRAJNA: Kosovi – Sztecjura 2 (1), ONUFRIJENKO 5, DOROSCSUK 4, Mankoszki 1, Kurilenko 1, Cap 3. Csere: Csuprina (kapus), Burka, Zsuk 2, Poltorackij, Zsukov, Kozakevics 2 (2), Zaharov. Szövetségi kapitány: Vitalij Andronov
MAGYARORSZÁG: Mikler – Gulyás P. 3, ANCSIN G. 4, NAGY K. 3, BÁNHIDI 4, Ilyés 2, IVÁNCSIK G. 7 (2). Csere: Székely (kapus), SCHUCH, Bodó 2, Császár 2 (1), Balogh Zs. 1 (1), Varsandán M., Zubai Sz. 2, Szöllösi Sz. 1, Zdolik 2. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–4. 10. p.: 4–5. 17. p.: 4–8. 20. p.: 7–9. 25. p.: 7–13. 41. p.: 10–22. 46. p.: 12–26. 54. p.: 15–31
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Vitalij Andronov, az ukránok kapitánya:
– A mérkőzés nagyobb részében képtelenek voltunk felvenni a versenyt a magyarokkal, akik erősebbek, gyorsabbak voltak. Fiatal együttesünknek még nagyon sokat kell edzenie, hogy ennek a szintnek a közelébe érjen. Csalódott vagyok, mert szorosabb eredményre számítottam, ám a szünet után több játékosom lélekben feladta a csatát.
Talant Dujsebajev, a magyarok kapitánya: – Már az elején meglátszott a játékunkon, hogy egységesebb lett a csapat, mert a portugálok elleni meccs után a hét közben még tudtunk néhány napot gyakorolni. Főleg javuló védekezésünknek, Mikler kiemelkedő kapusteljesítményének, rutinosabb játékosaink tapasztalatának köszönhettük az újabb sikert. A fiatalok is meghálálták a bizalmat.

4. Ukrajna 1 1 20–33 0

Ilyés Ferencet próbálja megállítani Mikola Sztecjura (Fotó: MTI)

Amilyen gyenge volt a mieink védekezése a portugálok ellen, olyan jól összeállt Kijevben. A támadójátékkal ezúttal sem volt gond, így a 6. percben már 4–0-ra vezettünk. Az ukránok beállójával, Dmitro Doroscsukkal meggyűlt a bajunk, ő szerezte a hazaiak első gólját is (a 8. percben), de összességében elég tanácstalanok voltak a kék-sárgák.

Fiataljaink (Bodó Richárd és Bánhidi Bence) most is igen agilisan és bátran játszottak, a rutinosabbak közül Gulyás Péter villogott a leginkább. No meg Mikler Roland, aki mindössze 9 gólt kapott az első félidőben, hétmétereseket és ziccereket is védett.

A második játékrészben tíz perc alatt sikerült megduplázni a szünetbeli hatgólos előnyt, így a meccs utolsó harmadára már nem maradtak izgalmak. Az ukránokat rengeteg hibába kergették bele a remekül védekező magyar játékosok, akik ezután indulásból nagyon megszórták a hazaiakat.

A hajrában Talant Dujsebajev már nyugodt szívvel pályára küldhette az addig a padon pihenőket. Zdolik Bence és Szöllősi Szabolcs élt is a lehetőséggel, Székely Márton pedig az utolsó percben bemutatta a találkozó egyik legnagyobb védését.

Néhány nap alatt tehát óriásit javult a magyar válogatott teljesítménye, és két forduló után két győzelemmel vezeti a csoportot.

60. perc: Kínai figurából lőnének gólt az ukránok, ám Székely átér a másik oldalról, hatalmas védés. Vége, 13 góllal nyert a magyar válogatott. 20–33
59. perc:
Bánhidit kiállítják, Cap gólt lő betörésből. 20–33
58. perc: Mankovszki
lövése után a blokkról pattan be a labda. Szöllősi üt gólt bevetődve. 19–33
57. perc: Zsuk
fejez be egy szépen végigjátszott ukrán támadást a bal szélről. 18–32
56. perc:
Elrontunk egy támadást, de bőven belefér.
55. perc:
Egy gól itt, egy ott. 17–32
54. perc: Onufrijenko
megszerzi negyedik gólját. 16–31
53. perc: Császár
átlövésből, a földre pattintva. 15–31
52. perc: Zdolik
lő újabb gólt. Belemenés az ukránoknál. 15–30
51. perc:
Vészkapussal támadnak az ukránok emberhátrányban. Blokkoljuk az ukránokat, Székely pedig még beleér, miénk a labda.
50. perc: Szöllősi Szabolcs harcol ki hetest és kiállítást. Császár a második büntetőjét már értékesíti. 15–29
49. perc: Zdolik
a pályán, és egyből megszerzi első gólját. Kozakevics ismét hetesből mattolja a kapunkban maradt Székelyt. 15–28
48. perc:
Hétméteres a hazaiaknak, Székely érkezik a kapunkba, de nem tudja védeni Kozakevics lövését. 14–27
47. perc:
Cap talpról töri meg az ukrán gólcsendet. Ancsin a szélről eredményes, pedig még meg is lökték közben. 13–27
46. perc: Az ukránok nem tudnak mit kezdeni a védekezésünkkel.
45. perc:
Mikler védése után jöhetünk. Nagy bejátszása ismét megtalálja Bánhidit, aki él a lehetőséggel. 12–26
44. perc:
Ilyés blokkja után Iváncsik csap le a labdára, lerázza magáról a hazaiakat, és belövi a ziccert. 12–25
43. perc:
Schuch sáncol, majd ukrán belemenés. A lerohanásunkba hiba csúszik, visszaszerzik az ukránok a labdát.
42. perc:
Nagy bejátssza Bánhidinak, büntető. Iváncsik megtáncoltatja a kapust, majd a léc alá bombáz. 12–24
41. perc: Ancsin
a mérkőzés eddigi legnagyobb gólját lövi mintegy 11 méterről. Kurilenkótól jön a válasz. 12–23
40. perc:
Mikler véd, Iváncsik indul, és értékesíti a ziccert. Onufrijenko hatalmas gólt lő. 11–22
39. perc: Nagy Kornél
viszi fel a labdát, és nem passzolja le, középről átlövi a hazaiakat. 10–21
38. perc:
Bodó lövése után a kapufán csattan a labda.
37. perc: Bánhidi
kapja meg a labdát beállóban, és kihasználja helyzetét. Iváncsik indulásból eredményes, tíz góllal vezetünk. Ukrán időkérés. 10–20
36. perc:
Megint eladják a labdát az ukránok, nem nagyon sikerült rendezni a soraikat a szünetben.
35. perc:
Zsukovot leblokkoljuk, Mikler pedig még beleér a labdába. Bodó átlövésből a kapus lábai között talál be. 10–18
34. perc:
Ezúttal nem jut el a beállójukhoz a labda, indulunk, a középre befutó Iváncsik pedig gyönyörűen ejti át a kapust.
10–17
33. perc: Nagy Kornélé
az első magyar gól a második játékrészben. 10–16
32. perc:
Ancsin talpról ereszti el, a kapus véd. Doroscsuk finom mozdulattal mattolja Miklert. 10–15
31. perc:
Technikai hiba az ukránoknál, máris megszerezzük a labdát.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Gulyás
indul, és kilövi a jobb felsőt. Zsuk szép gólt lő a bal szélről. Varsandán lövését ismét védi Kosovi, ezzel zárul a félidő. 9–15
29. perc: Zubai
találja fel magát remekül, gól a vége. 8–14
28. perc:
Varsandán próbálkozását védi a kapus. Baloghot megveri Cap, aki betalál, a magyar játékost pedig még ki is állítják. Oda az emberelőny. 8–13
27. perc:
A sánc megint segít Miklernek. Balogh kap egyet a fejére az ukrán védőktől, Mankovszkit küldik ki két percre.
26. perc: Gulyás
visz végig egymaga egy lerohanást. 7–13
25. perc:
Cap hétméteresét is védi Mikler. Bánhidit ezúttal megállítják, de csak hétméteres árán. Balogh a jobb alsó sarkot választja. 7–12
24. perc:
Talant Dujsebajev időt kér. Bánhidi előtt két ukrán is áll a falban, ám ez nem zavarja fiatal beállónkat. 7–11
23. perc: Bodó
felmegy, átlövése pedig gólt ér. Zubait kiállítják, ám az ukránok nem tudnak élni az emberelőnnyel. 7–10
22. perc:
Zubai szabálytalanul zár a dán játékvezetők szerint. Újra megjátsszák a beállójukat, hetes a vége. Sztecjura lazán be akarja húzni Mikler feje fölött, kapusunk azonban résen van!
21. perc: Doroscsuk
is beállóból eredményes. 7–9
20. perc: Sztecjura
indulásból talál be, Zubai pedig Balogh bejátszásából. 6–9
19. perc:
Császár lövését védi Kosovi, az egyik ukrán sárga lapot kap, de az övék a labda. Mikler véd nagyot lábbal.
18. perc: Sztecjura
értékesíti a saját maga által kiharcolt büntetőt. 5–8
17. perc: Ilyés
gólja után ukrán időkérés. 4–8
16. perc:
Labdaszerzés után Iváncsik indul, de Kosovi védi a ziccert. Mikler is véd egy nagyot.
15. perc:
Bodó nem lankad, ezúttal kiállítást harcol ki. Balogh húzza le a szélre Gulyásnak, aki a kapus feje fölött talál a kapuba. 4–7
14. perc: Bodó nagy lendülettel érkezik, de hiába dobja be, belefújtak már a bírók.
13. perc:
Capot leblokkoljuk, így Miklernek már könnyű a dolga.
12. perc:
Császár hétméteresét Kosovi védi, Iváncsik viszont lerohanás végén betalál. 4–6
11. perc: Onufrijenko
is megszerzi második gólját. 4–5
10. perc: Doroscsuk
megint megkapja a labdát, és most sem hibázik. 3–5
9. perc: Onufrijenko
lövése a kapufán csattan, de a labda bepattan Mikler hátáról. 2–5
8. perc: Doroscsuk
szerzi az első ukrán gólt beállóból, de Nagy Kornél gyorsan válaszol rá. 1–5
7. perc: Bánhidi egy kézzel szépen átveszi a labdát az ukrán falban, de aztán mellé lő.
6. perc:
Szabálytalankodnak a hazaiak támadásban, mi jöhetünk. Ancsin másodszor villan. Belemenés a másik oldalon. 0–4
5. perc:
Burka lövését blokkoljuk, majd Mikler véd, a kipattanót az ukránok szerzik meg.
4. perc:
Mikler megint, ezúttal egy halovány átlövést hatástalanít.
3. perc:
Mikler újabb ukrán próbálkozást hárít. Bánhidi hétméteres harcol ki. Iváncsik Gergő a kapus lábai között talál be. 0–3
2. perc: Az első védés is magyar játékoshoz fűződik, Mikler mutatja be. Ilyés lövése után már kettővel vezetünk. 0–2
1. perc: Ancsin
szerzi az első gólt, átlövésből. 0–1

A csoportban eddig egy mérkőzést játszottak le: a magyar válogatott Miskolcon 31–30-ra nyert Portugália ellen. Az orosz–ukrán meccset a két ország közötti feszült politikai helyzet miatt áprilisra halasztották.

Talant Dujsebajev, a magyar válogatott szövetségi kapitány a 18 tagú keretből itthon hagyta Pásztor Ákost, ugyanakkor már szombaton kihirdette, hogy Ukrajna ellen bekerül a nevezendő 16 közé a Miskolcon kimaradó Szöllősi Szabolcs és Zdolik Bence.