Időn túli hetessel döntetlent játszottunk az oroszokkal

2019.04.14. 15:51
A magyar férfi kézilabda-válogatott 23–23-as döntetlent játszott az oroszokkal Érden Európa-bajnoki selejtezőn. A mieink ötgólos hátrányban is voltak a második félidőben, Lékai Máté időn túli hétméteressel egyenlített.
Bánhidi Bence küzdelme (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
7. CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 23–23
(11–15)
Érd, 2200 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Mikler – Hornyák P., Ancsin G. 1, Sipos A., Bánhidi 3, Szita 1, Bóka 3. Csere: SZÉKELY M. (kapus), LÉKAI 6 (1), Balogh Zs. 2, Ligetvári 2, Rosta M., Juhász Á., Máthé 2 (2), Vaszics 3. Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics
OROSZORSZÁG: Kirejev – SISKARJOV 5, Kiszeljov 2, K. Kotov 1, KALARAS 6, Szantalov 2, GYIBIROV 6 (3). Csere: Zabolotyin (kapus), Mihalin 1, Koszorotov, Fokin, Gorpisin, Gorbok, Szoroka. Szövetségi kapitány: Eduard Koksarov
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 9. p.: 3–6. 16. p.: 6–9. 21. p.: 9–10. 27. p.: 10–14. 34. p.: 13–18. 38. p.: 16–18. 46. p.: 17–21. 49. p.: 18–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 4/3
Csoknyai István: –
Az első meccsen mi, a visszavágón ők játszottak jobban. Tudtuk, hiszen láttuk a videókon, hogy Oroszország annál sokkal többre képes, mint amit Asztrahánban mutatott. A gyengélkedésünk okát a fáradtságban látom. Pedig a hét elején, amikor nehéz sorozat után találkoztam a fiúkkal, azt láttam, hogy frissek, fittek, nagyon akarnak. Ebből a nagy akarás maradt meg az érdi meccsre, és ezzel a kissé fásult, lassú és enervált gárdával – szerintem – győzelemmel felérő döntetlent tudtunk kiharcolni. A csikorgó negyvenöt perc után a hajrában Lékai és Székely vette a hátára a csapatot.
Eduard Koksarov: – Nagyon bánatos vagyok, mert győzelmet érdemeltünk volna, és a kezünkben is volt a mérkőzés. Tíz perccel a vége előtt, ötgólos előnyben nem tudtam elképzelni, hogy feljönnek a magyarok. Az első mérkőzésen Mikler védései voltak sorsdöntőek, ezúttal Székely lett a hazaiak hőse. Fiatal játékosaim így is dicsérhetőek, és ha visszatérnek a sérültjeink, nem okozhat gondot a kijutás az Eb-re.

Szlovákia–Olaszország 23–26

A csoport állása:1. Magyarország 7 pont (+22), 2. Oroszország 5 (+9), 3. Olaszország 4 (–16), 4. Szlovákia 0 (–15)
A csoportok első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoportharmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon.

A MIEINK TOVÁBBI PROGRAMJA
Június 12., 18.00, Eperjes: Szlovákia–Magyarország
Június 16., 18.00, Kecskemét: Magyarország–Olaszország

Négy napon belül másodszor csapott össze egymással a két válogatott, és a mieink Asztrahánban aratott 25–19-es győzelme után bizakodva várhattuk az érdi mérkőzést. Most azonban egy sokkal összeszedettebb orosz csapat futott ki a pályára – újra a szegedi Dmitrij Zsitnyikov nélkül –, amely 4–0-s sorozattal 6–3-ra meglépett, és előnyét végig tartani tudta az első félidőben.

A vendégeknél leginkább a két rutinos szélső, Tyimur Gyibirov és Danyil Siskarjov villogott, nálunk viszont pontatlanul játszottak a húzóemberek, Balogh Zsolt két hétméterest is kihagyott, és Bánhidi Bence is rossz százalékkal lőtte a ziccereket. 11–15

A második félidő Bóka Bendegúz kínai figurás góljával kezdődött, de elég volt néhány hiba, és az oroszok máris 18–13-ra vezettek. Vaszics Marko jobb szélre történő beállítása jó döntésnek bizonyult, a Csurgó NB I-es gólkirálya két gyors találattal járult hozzá a hátrány kétgólosra faragásához. 16–18

A kapuban Székely Márton több bravúrt is bemutatott, a védekezés összeállt, támadásban azonban továbbra is sok volt a pontatlanság, így a vendégek újból levegőhöz jutottak. A 49. percben 23–18-ra vezettek, amikor Csoknyai István időt kért.

A hátralévő időben az oroszok már nem találtak a kapunkba (Székely hárított többek között egy Siskarjov-ziccert és egy Gyibirov-büntetőt), így szépen, lassan felzárkóztunk. Az utolsó fél percben a döntetlenért támadtunk, Lékai időn túli hétméterest harcolt ki, amelyet aztán értékesített is, ezzel sikerült itthon tartani egy pontot.

Az Eb-részvételünket nem fenyegeti veszély, és valószínűleg a csoportelsőséget is sikerült megszerezni.

Büszke vagyok a fiatalításra, nincs is másik út – Matics

What a fantastic end to a brilliant #ehfeuro2020 qualifier between @mkszkezilabda and @rushandball ... #dreamwinremember

393 Likes, 1 Comments - EHF EURO (@ehfeuro) on Instagram: "What a fantastic end to a brilliant #ehfeuro2020 qualifier between @mkszkezilabda and @rushandball..."

Csak az orosz edzőt hallottam, kemény szidást kaptak – Ligetvári

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Koksarov kér időt, két passzuk van még. Gyibirov cunderrel próbálkozik, mellé. Levisszük a kapust, két beállóval támadunk. Lékai betör, mellé lő, de időn túli hetest kapunk. Lékai vállalja el, és a kapu jobb oldalába lő, döntetlen a vége! 23–23
59. perc:
Lékai sem jár sikerrel a másik oldalon.
58. perc: Bóka
gyönyörű gólt lő a szélről a hosszú felső sarokba. Kiszeljov betör, hétméteres. Gyibirov Székely lába mellett lőné be, de a tatabányai kapusról kipattan a labda! 22–23
57. perc:
Kiszeljov ugrik fel passzívnál, Székely kispárgázza a labdát.
56. perc:
Lékai góljába belefújnak, majd Szita rossz passzt ad Bókának.
55. perc: Időt kér Csoknyai István.
54. perc:
Kiszeljovval szemben jól védekezünk, Székely védi a lövését.
53. perc:
Eladjuk a labdát, Siskarjov egyedül indul, de Székely védi a ziccert! Sőt, az ellentámadásból Lékai eredményes. 21–23
52. perc:
Ancsin passzol le Vaszicshoz, aki Kirejev dereka mellett a hosszúba lő. Siskarjov vonalra lép, tovább faraghatunk a hátrányon. 20–23
51. perc:
Jó magyar védekezés, majd Sipos blokkja után mi támadhatunk.
50. perc: Székelyben akad el egy orosz átlövés. Ancsin talpról hatalmas gólt lő a léc alá. 19–23
49. perc:
Balogh eladja a labdát emberelőnyben, Szantalov góllal fejezi be a lerohanást. Magyar időkérés. Még mindig emberfórban vagyunk, de Ancsint leblokkolják, és a kapus még beleér, ők jöhetnek. 18–23
48. perc: Balogh
átlövésből megoldja. Mihalin beállóból válaszol. 18–22
47. perc:
Bánhidit csomagolják össze, Gorpisin a kiállított.
46. perc:
Sipos térdel össze K. Kotovval, amiért kiállítják. Két beállóval támadnak emberfórban, közülük Kalaras kapja a labdát, és megint ellépnek az oroszok néggyel. 17–21
45. perc:
Eladjuk a labdát, ám az oroszok Sipos kezébe dobják azt, ő Juhászt játssza meg azonnal, aki hetest harcol ki. Balogh a harmadik büntetőjét is kihagyja, Zabolotyin lábbal véd. Eduard Koksarov időt kér.
44. perc:
Passzívnál sem kezdünk valamit a labdával, elveszik. Kiszeljov lőne a rövid felsőbe, de Székely résen van.
43. perc: Bánhidi helyet csinál a betörő Lékainak, hetes. Zabolotyin érkezik a kapuba, és védi Máthé kísérletét.
42. perc:
Gorbok lapos lövését Székely védi, a labdára pedig Lékai vetődik rá látványos mozdulattal.
41. perc: Gyibirov
megint elvállalja a szélről, és most belövi a hosszú alsóba. Lékai Balogh mögé passzol. Gyibirov a lábát húzva leül a padra. 17–20
40. perc:
Gyibirov beugrik lehetetlen szögből, Székely ujjheggyel kapufára paskolja a labdát. Lékai nekiugrik az orosz falnak, belemenés.
39. perc:
Kiszeljov teszi oda a labdát az üresen álló Kalarasnak, aki nem ront ziccerben. Szitával szemben viszont túl kemény védekezésben, ezért kiáll két percre. A hetest Máthé belövi. 17–19
38. perc:
Rossz orosz bejátszás után megint Vaszics indul, és most a kapusnak lövi be a ziccert. 16–18
37. perc:
Sipos remek sánca után a Csurgó szélsője, Vaszics roboghat, és az üres kapuba lő. 15–18
36. perc: Bóka
talál be a szélről Kirejev feje fölött. 14–18
35. perc:
K. Kotov passzívnál kapufát lő. Gorpisin elveszi a labdát a mieinktől sípszó után, el is lövi, mehet ki két percre.
34. perc: Kiszeljov átlövésébe csak beleérni tud Székely. Eladjuk a labdát, Gyibirov indítja Siskarjovot, ez is gól.Szita lövését Kirejev védi könnyedén. 13–18
33. perc:
Balogh passzából Bánhidi lő gólt a kapus alatt. 13–16
32. perc:
Balogh lövését védi a kapus, Kalaras ziccerben nem kegyelmez. 12–16
31. perc:
Balogh ad gólpasszt a szélen kínai figurára felugró Bókának. Gyönyörű! Székely Kiszeljovval szembeni védése sem csúnya. 12–15

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Koszorotov követ el támadószabálytalanságot. Máthé passzát Siskarjov füleli le, aki Gyibirovval végigviszi a lerohanást. Ligetvári időn túli szabaddobása elhal a sorfalban. Néggyel vezetnek a vendégek a szünetben. 11–15
29. perc: Bánhidi befordul, de mellé lő, és nincs hetes.
28. perc:
Kiszeljov lövését a Mikler helyére beálló Székely hárítja kézzel.
27. perc: Ligetvári klasszikus átlövésgóllal jelentkezik. 11–14
26. perc: Siskarjov
a szélről kilövi a hosszú felsőt. Bóka is beviszi a szélről, de a lécre lő, a kipattanó labdát Gyibirov íveli az üres magyar kapuba. 10–14
25. perc:
Bánhidinél szándékos lábat látnak, két percre kiáll.
24. perc:
Juhász betörése után Máthé lőhet büntetőt. Nem ijesztget, bevarrja. 10–12
23. perc:
Ligetvári lő passzívnál Kirejev kezébe. Kalaras lerohanásból eredményes. Magyar időkérés. Máthé harcol ki kiállítást, mégpedig Szantalovnak. 9–12
22. perc: Siskarjov
indul ziccerben, nem rontja el. 9–11
21. perc: Lékai
veri meg ismét lábbal az ellenfelet, és jól lő. Kalarast megint megjátsszák, de elejti a labdát. Lékai eladja a labdát. 9–10
20. perc: Kalaras
szerzi a tizedik orosz gólt. 8–10
19. perc:
Kirejev védése után jönnek az oroszok, de ellépik. Lékai betörésből eredményes. Mikler védi Gyibirov lövését. Ligetvári ejtése után már csak eggyel mennek az oroszok. 8–9
18. perc:
Gyibirovnak lövik ki a labdát a sarokba kb. 3 méter magasan, nem is bírja elkapni.
17. perc:
Balogh odateszi Bánhidinek a labdát, hétméteres. Balogh hetesét megint védi Kirejev.
16. perc:
Orosz időkérés, de Siposnak még „belefért” előtte egy kiállítás a szerb játékvezetők szerint. Siskarjov ejt a szélről szépen. 6–9
15. perc:
Balogh passzol a lendületből érkező Lékait, aki a léc alá lő. Orosz kapufa után Szitához kerül a labda, egyből célba veszi az üres orosz kaput, de elvéti. 6–8
14. perc:
K. Kotov hetest harcol ki emberhátrányban. Gyibirov Mikler lába mellett pattint a léc alá. 5–8
13. perc: Kiszeljov
lövése után Miklerről pattan be a labda. Lékai megjátssza Bánhidit, akit Siskarjov visszaránt. Hetes és két perc. Balogh kihagyja a büntetőt, de a kipattanót gólra váltja. 5–7
12. perc:
Szita bejátszását már gólra váltja Bánhidi. Sipos elkapja a levegőben Gyibirovot, majd kicipeli a kilencesen kívülre. 4–6
11. perc:
Szantalov átlövése után a lécről a tetőszerkezetre pattan a labda, amely így hozzánk kerül.
10. perc:
Balogh játssza meg az üresen álló Bánhidit, aki fölé lő. Sipos homlokkal blokkol egy átlövést, de meg sem rezdül.
9. perc:
Kiszeljov áthúzza magát Szitán, aki hetes árán állítja csak meg. Gyibirov nem hibázik. 3–6
8. perc: K. Kotov
betörése góllal végződik. Lékai hozza helyzetbe Baloghot, aki a lécre pattint. 3–5
7. perc:
Balogh eladja a labdát. Szantalov átlövése erős és pontos. Lékai bejátszása nem ilyen precíz sajnos. 3–4
6. perc:
K. Kotov kapufáig jut, Szita gólig. Gyorsan jön a válasz Gyibirovtól, aki középről lövi ki a bal felsőt. 3–3
5. perc: Bánhidi
szedi össze a labdát, majd finom mozdulattal húzza be a hosszú felső sarokba. 2–2
4. perc:
Kirill Kotov bejátszását Kalaras váltja gólra. 1–2
3. perc: Gyibirov
értékesíti a hetest. Lékai alulról ellőtt labdáját védi Kirejev, a magyar irányító azonban begyűjti a kipattanót, és egyenlít. 1–1