Férfi kézilabda Eb: kezdésnek cseh győzelem a németek ellen

2012.01.15. 18:49
A cseh válogatott 27–24-re nyert a németek ellen a szerbiai férfi kézilabda Európa-bajnokság nyitó mérkőzésén.

Az Eb első gólját Tomás Sklenák lőtte, és ezután is a csehek akarata érvényesült, a kapujukban Petr Stochl bravúrt bravúrra halmozott, hétmétereseket, ziccereket védett, a 12. percben 9–3-as cseh előnyt mutatott az eredményjelző.

Filip Jícháék ekkor megtorpantak, közel tízperces gólcsendjüket azonban a németek nem tudták kihasználni, a szünetben 14–9-es hátrányban voltak.

A fordulást követően már biztatóbb játékot produkáltak, többször is felzárkóztak egy gólra, a lélektanilag fontos egyenlítés azonban nem jött össze nekik. Kilenc perccel a vége előtt már ismét megnyugtatóbb, négygólos előnye volt a cseh csapatnak, amely végül 27–24-re győzött.

G:
Kaufmann 5, Haass 4, Gensheimer, Pfahl, Theuerkauf 3-3,Glandorf, Groetzki 2-2, Roggisch, klein 1-1, ill. Jícha 7, Filip 4, Horák, Juricek, Stehlík, Sklenák 3-3, Nocar, Vrany 2-2,