A Celje legyőzésével csoportelső a Veszprém

2015.02.15. 18:42
Nagyüzem a veszprémi kapu előtt (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az MKB-MVM Veszprém hazai pályán 29–26-ra legyőzte a Celjét, ezzel az utolsó forduló előtt megnyerte férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportját.

Mikler Roland védéseivel és Renato Sulic indulásgóljaival a Veszprém gyorsan kétgólos előnyre tett szert, ám ennél jobban nem tudott elhúzni. Felállt fal ellen az első negyedórában nem nagyon ment a bakonyiaknak, a Celje egyenlítése (6–6) és Carlos Ortega időkérése után azonban változott a helyzet. Momir Ilics gólszerzésben és előkészítésben is jeleskedett ezekben a percekben, vezérletével a szünetig öt góllal ellépett ellenfelétől a Veszprém.

A második félidőt agilisan és gólokkal kezdte az Ilicset váltó Carlos Ruesga, jól ment azonban a Celje kapujába beálló Matevz Skoknak is. A vendégek védekezése remekül összeállt, a megszerzett labdákkal pedig villámgyorsan indultak. Az ilyen könnyű gólokkal ismét utolérte vendéglátóját a szlovén gárda (19–19).

Ortega mester visszaküldte a pályára Ilicset, Miklert pedig Mirko Alilovic váltotta a veszprémi kapuban. Ezek a cserék, valamint egy szlovén kiállítás újabb fordulatot hoztak. Lékai Máté fontos gólokkal járult hozzá a Celje immár végleges lerázásához, a vendégek hiába küzdöttek az utolsó pillanatig, nem tudták elkerülni a vereséget. A Veszprém a győzelmével megnyerte a C-csoportot, így a nyolcaddöntőben egy csoportnegyedikkel találkozik majd.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 9. FORDULÓ

MKB-MVM VESZPRÉM–CELJE PL (szlovén) 29–26 (15–10)
Veszprém, 5000
néző. V: Cacador, Nicolau (portugálok)
VESZPRÉM: MIKLER – Gasper Marguc, SULIC 5, NAGY L. 4, ILICS 5 (2), Terzic, Iváncsik G. 1. Cs: ALILOVIC (kapus), Chema Rodríguez, LÉKAI 3, Gulyás P. 3, Ruesga 2, Zeitz 4, Nilsson 1, Schuch, Ugalde 1. Edző: Carlos Ortega
CELJE: Lesjak – Janc 3, Miklavcic 3, RAZGOR 4, Potenko 2, Sliskovic 2 (1), L. Zvizej 3. Cs: SKOK (kapus), Kodrin, Blagotinsek 2, Zuran 1, Ivic 2, Zarabec, GAL MARGUC 3, Malus 1 (1). Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 17. p.: 6–6. 21. p.: 9–9. 24. p.: 11–10. 32. p.: 16–10. 35. p.: 16–13. 41. p.: 18–17. 44. p.: 19–19. 48. p.: 23–19. 51. p.: 25–21. 54. p.: 26–24. 56. p.: 27–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Carlos Ortega:
– A Celje nagyszerű ellenfél volt, szerintem minden taktikai elképzelését megvalósította. Nekünk ez nem sikerült, nem tudtuk megállítani a lerohanásait. A támadójátékunkkal sem vagyok teljesen elégedett. Az viszont nagy szó és szép eredmény, hogy az első helyen végeztünk a csoportban, mert igen erős ellenfelekkel találkoztunk.
Branko Tamse:– Küzdelmes meccsre számítottunk, és nem is tévedtünk, ellenfelünk mindent kiadott magából. Akadtak jobb és rosszabb időszakok a játékunkban, a kihagyásainkkal pedig a Veszprémet segítettük, amelynek jó esélye van a BL-ben a végső sikerre is.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Ilics lövése nem jó, de már nem számít. Sliskovic hetest harcol ki betörésből. Malus betalál, így hárommal nyer a Veszprém, amely ezzel csoportelső. 29–26
59. perc:
Poteko mellé lő, majd a földön marad. Zeitzcal aztán megbeszéli a dolgot a vendégjátékos.
58. perc:
Poteko támadófaultot követ el, jöhet a Veszprém, Ugalde pedig talán eldönti a meccset. Nilsson ziccerét védi Skok. 29–25
57. perc: Lékai
egyéni akció végén mattolja Skokot. 28–25
56. perc:
Sliskovicot löki meg a levegőben Terzic, oda az emberelőny. Ivic átlövésből eredményes. 27–25
55. perc:
Végre Gal Marguc is hajlandó hibázni. Nilssont kapja derékon Poteko, két perc és hétméteres az eredménye. Ilics bevágja a hetest. 27–24
54. perc:
Kiegészül a Veszprém, Poteko indul, hétméteres. Sliskovic veri át honfitársát, Alilovic lába alatt a kapuba pattint. Zeitz lövése rossz. 26–24
53. perc:
Skok véd, Gal Marguc indul, gól. Zeitz talál be emberhátrányban. Gal Marguc harmadik lövése is góllal végződik. 26–23
52. perc:
A veszprémi Marguc, Gasper kiáll két percre. Zarabec kidobja a labdát a pályáról, pocsék passz volt.
51. perc: Zeitz
bal keze megvillan. 25–21
50. perc:
Skok védése után Poteko avatja fel Alilovicot, majd egy-egy gól mindkét oldalon 10 másodpercen belül. 24–21
49. perc:
Alilovic újabb védéssel borzolja a szlovénok idegeit, még nem kapott gólt.
48. perc:
Szlovén időkérés. Kiegészül a Celje, de eladja a labdát, amelyet Sulic cunderrel juttat a vendégkapuba. 23–19
47. perc: Lékai
bevágja. 22–19
46. perc:
A Miklert váltó Alilovic védi Zvizej próbálkozását. Gulyás nagyobb szögben ugorhat be a szélről, ki is használja. 21–19
45. perc:
Ilics visszatér a pályára Ruesga helyére. Lékai talál be, és még egy kiállítást ki kiharcol Potekónak. 20–19
44. perc: Blagotinsek
kegyetlenül bevágja a labdát ziccerben, egyenlít a Celje. 19–19
43. perc: Sulicot
nem tudják megállítani, Razgor szép lepörgés után válaszol. 19–18
42. perc:
Megint indul a Celje, de ezúttal elszórja a labdát. Nagyot blokkolja le Sliskovic.
41. perc:
Ruesga lövése nem talál kaput, Zvizej viszont nem hibázik ziccerben. Hazai időkérés. 18–17
40. perc:
Ilics lövését védi Skok passzív jelzésnél. Sliskovic betörésből köténygóllal jelentkezik. 18–16
39. perc:
Elveszik a labdát, Poteko pedig gólt szerez indulásból. 18–15
38. perc: Sulic
gólja után rohan a Celje, de Sliskovic fölé lő. 18–14
37. perc:
Ruesga alulról ereszti el, de csak a kapufát találja el.
36. perc: Ruesga
góljára Zvizej válaszol azonnal. 17–14
35. perc:
Ilics sem találja el a kaput, Janc ziccerét viszont Mikler védi. Ruesga bejátszása jó Sulicnak, de Skok kirúgja a labdát. Gal Marguc éles szögből veszi be a veszprémi kaput. 16–13
34. perc:
Skok véd nagyot, majd Razgor betörésből eredményes. 16–12
33. perc:
Miklavcic és Nagy sem találja el a kaput, Janc viszont sikerrel jár. 16–11
32. perc:
Jól védekezik a Veszprém.
31. perc:
Gulyás átlövését Skok szép spárgával hárítja. Ruesga viszont mattolja a Lesjakot váltó szlovén kapust. 16–10

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Zuran betörése hétméterest ér, Zarabec lövését azonban lábbal védi Mikler. Zeitz kapufával zárja a félidőt. 15–10
29. perc:
Ilics bejátszása jó Nilssonnak, aki büntetőt harcol ki. Ilics a jobb alsó sarkot választja. 15–10
28. perc:
Zarabec nagy lendülettel elmegy Nilsson mellett, de aztán kapu mellé durrant.
27. perc:
Szlovén kapufa után még fél percig támadhat emberfórban a Veszprém. Ilics fejez be góllal egy figurát. 14–10
26. perc: Zeitz
labdát lop, és meg sem áll a vendégkapuig. Blagotinsek próbálkozását védi Mikler, majd kiállítják a szlovén beállót. Lesjak védi Ilics lövését. 13–10
25. perc: Nilssonnak
teszi be a labdát a háta mögött Ilics, a svéd beálló pedig nem hibázik. Időt kér a Celje edzője. 12–10
24. perc:
Elrontott hazai lerohanás után Ivic talál be. 11–10
23. perc: Gulyás
a szélről is eredményes. 11–9
22. perc: Zeitz
is beköszön, Blagotinsek ejtését viszont leszedi a levegőből Mikler. 10–9
21. perc: Ilics
góljával újra előnyben a bakonyiak, de csak Zuran találatáig. 9–9
20. perc:
Zeitz elveszti a labdát, Zvizej indul és nem hibázza el a ziccert. Janc már megteszi, Mikler segédletével. 8–8
19. perc:
Villámgyors középkezdés után Janc válaszol Nagy találatára. 8–7
18. perc: Gulyás
felkanyarodik, és gól a vége. Nagy blokkol, de lábbal, így marad a labda a vendégeknél. Nagy aztán szabályos körülmények között is labdát szerez, és maga fejezi be a lerohanást. 8–6
17. perc:
Labdaszerzés után Janc indul, és kiegyenlít. Veszprémi időkérés. 6–6
16. perc: Nagy
fejez be góllal egy veszprémi lerohanást. Miklavcic talál be Mikler lábai között. 6–5
15. perc: Razgor
használja ki mozgékonyságát, és megszerzi második gólját. 5–4
14. perc: Ilics
ezúttal jobban céloz. 5–3
13. perc:
Sulic színészkedik Poteko ölelésében, nincs kiállítás.
12. perc:
Ilics nem találja el a kaput. Miklavcic egy lövőcsel után talál be, Mikler csak beleérni tud a lövésbe. 4–3
11. perc:
Miklavcic hetest harcol ki (és sárgát Sulicnak), de Razgor büntetőjét védi Mikler.
10. perc:
Jó blokk után Sulic passza magas Iváncsiknak. Nagy László sárga lapot kap Razgor megrángatásáért.
9. perc:
Két belemenésgyanús eset után Mikler véd egyet, Razgor betörése után viszont már tehetetlen a kapus. Iváncsik Gergő talál be emberelőnyben Sulic passza után. 4–2
8. perc:
Luka Zvizej védekezik túl keményen, két perces kiállítás a „jutalma”. Nincs hazai gól.
7. perc:
Chemát ápolni kell, Lékai érkezik irányítóba a Veszprémnél. Gasper Marguc lövését védi Lesjak.
6. perc:
Ilics passzívnál Lesjakba lő, Miklavcic lerohanás végén felavatja Miklert. 3–1
5. perc:
Sulic hátul is hasznos, jó védekezéssel járul hozzá a labdaszerzéshez.
4. perc:
Jó olvasni, így leírjuk még egyszer: Mikler védése után Sulic indul és lő gólt. 3–0
3. perc:
Mikler védése után Sulic indul és lő gólt. 2–0
2. perc:
Nagy László átlövésből szerzi meg a mérkőzés első gólját, majd gyorsan visszaér védekezni, megakadályozva a Celje lerohanását. 1–0
1. perc: A Celje támadhat először, Mikler Roland a veszprémi kapuban. Nem járnak sikerrel a vendégek.