A Szeged jó hajrával legyűrte a Dunkerque-et

2014.11.16. 15:55
Fegyelmezett védőmunka jellemezte mindkét csapatot (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A Mol-Pick Szeged az utolsó 12 percben csak egy gólt kapva 23–21-re nyert hazai pályán a Dunkerque ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 5. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–DUNKERQUE (FRANCIA) 23–21 (11–10)
Szeged, 3000
néző. V: Pavicsevics, Razsnatovics (montenegróiak)
SZEGED: SIERRA – R. Prodanovics, Zubai Sz. 2, Blazevic, Ilyés 1, KÄLLMAN 5, MINDEGÍA 3. Csere: Wyszomirski (kapus), BALOGH ZS. 7 (3), BOMBAC 1 (1), Vranjes 1, Parrondo 2, Vadkerti A., Ancsin 1
DUNKERQUE: GÉRARD – Tuati, Soudry, Lamon, AFGOUR 5, NAGY K. 3, BUTTO 8 (4). Csere: Grocaut 1, Mokrani, Causse 2, Pejovics 1, Paczkowski 1, Emone
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 12. p.: 7–3. 17.p.: 7–6. 21. p.: 10–7. 27. p.: 10–9. 34. p.: 14–12. 40. p.: 17–14. 47. p.: 18–20. 56. p.: 23–20
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője:
– Jobb védekezésünknek és kapusunk kiemelkedő játékának döntő szerepe volt a sikerben. Már az első félidőben nagyobb lehetett volna a különbség javunkra, de sokat rontottunk és hibáinkat kihasználták a franciák.
PATRICK CAZAL, a Dunkerque edzője: – Nagyon kemény meccs volt, csalódott vagyok, hogy nem szereztünk pontot. Ennek legfőbb oka, hogy rengeteg technikai hibát követtünk el. Sorsdöntő volt Bombac játéka és játékkapcsolata a beállóssal.

A CSOPORT MÁSIK VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSÉN
Aalborg (dán)–Kielce (lengyel) 25–27 (12–13)

6. Motor Zaporizzsja (ukrán) 5 1 4 129–134 –5 2

„ÓRIÁSI LUXUST ENGEDTÜNK MEG MAGUNKNAK, MERT...

Dean Bombac bokaszalag-húzódása a vártnál hamarabb rendbe jött, így a Szeged szlovén irányítója pályára lépett, igaz, csak csereként. A Dunkerque-et nem csak ez lephette meg, hanem a hazaiak nyitott védekezése is, amely jól működött. Erre és José Sierra védéseire alapozva a Mol-Pick egy 5–0-s sorozattal 7–3-ra elhúzott.

A kapusteljesítmény a másik oldalon még kiemelkedőbb volt, Vincent Gérard 48 százalékos hatékonysággal tette a dolgát. Támadásban Baptiste Butto volt a Dunkerque vezére, aki az első hétméteresét még kihagyta, ezt követően azonban már nem nagyon hibázott.

Az első félidőt így csak egygólos előnnyel zárta a Szeged, és a vendéggárda a fordulás után sem volt hajlandó leszakadni. Olyannyira nem, hogy a 47. percben 20–18-ra már ők vezettek. Jött is a hazai időkérés, Juan Carlos Pastor szavai pedig meghozták hatásukat. Támadásban továbbra sem brillírozott a Szeged, de a védekezését összekapta a hajrára, az utolsó 12 percben csak egy gólt engedélyezett a francia csapatnak.

Sierra fontos védéseket mutatott be ebben az időszakban, míg honfitársa, Roberto García Parrondo egymás után két nagyon fontos gólt lőtt. A vendégek nagy igyekezetükben csak a belemenéseik számát növelték, így hiába küzdöttek az utolsó pillanatokig, nem termett számukra babér az újszegedi sportcsarnokban.

A Mol-Pick Szeged az első kört négy győzelemmel zárta – csak a Kielcével nem bírt –, így jó helyzetből várhatja a csoportmeccsek második felét.

60. perc: Az utolsó perce léptünk. Bombac mellé lő. Balogh labdát szerez, ezzel valószínűleg megvan a győzelem. Szegedi időkérés 11 másodperccel a vége előtt. Mindegía még fölé lő, de nem számít, két góllal nyert a Szeged. 23–21
59. perc:
Nem sieti el a befejezést a Szeged. Cazal sárga lapot reklamál ki magának a kispad előtt.
58. perc:
Källman lövését védi Gérard, Sierra bravúrja után viszont hetes jár a Dunkerque-nek. Butto lövését Sierra védi lábbal!
57. perc:
Újabb belemenés a francia csapatnál.
56. perc:
Paczkowski lövése után ki sem jön a labda Sierráról. Bombac találja meg Vranjest, de a beálló góljára Causse gyorsan válaszol, 4-5 lépés után. 23–21
55. perc:
Tanácstalan a Szeged, Bombac nagyon mellé lő. Újabb belemenés a vendégeknél. García Parrondo szép gólt lő. 22–20
54. perc:
Óriási tömegjelenet a szegedi kapu előtt, belemenés a vége.
53. perc:
Paczkowski lábbal ér a labdához, García Parrondo viszont a kezét használja a szélen, mégpedig remekül. Patrick Cazal kihasználja utolsó időkérését. 21–20
52. perc:
Sierra védi Nagy próbálkozását. Balogh megint elvállalja, de most nem jól.
51. perc: Balogh
lövésébe csak beleérni tud a francia kapus, bepattan a labda. 20–20
50. perc:
García Parrondo lövését Gérard védi.
49. perc:
Nagy Kornél belemegy. Bombac váltja Mindegíát. Vranjes ellen támadót fújnak. Belemenés belemenés hátán, ezúttal megint a franciáknál.
48. perc:
Vranjes betalál, de már lent volt a lába, hétméteres. Balogh ezúttal behúzza Gérard fölött a labdát. 19–20
47. perc:
Labdavesztés után Vadkerti „ragad” a szegedi kapuban, Butto könnyedén betalál. Szegedi időkérés. 18–20
46. perc:
Sierra lövése nem jó, Mokrani a másik oldalon hetest és kiállítást harcol ki. Ancsin ül le két percre, Wyszomirski sem tud túljárni Butto eszén a hetesnél. 18–19
45. perc: Zubai lövését Gérard arccal hárítja. Marad a Szegednél a labda. Ilyés csúnyán fölé lő.
Paczkowski elcsúszik, jöhet a Szeged.
44. perc:
Pejovics marad a földön az arcát fogva, de alakítása nem ér két percet szerencsére Ancsinnak. Nagy Kornél belemegy két szegedibe, de nem számít, a gólja érvényes. 18–18
43. perc: Afgour
megint megkapja a labdát, és Sierra csak beleérni tud a lövésbe. 18–17
42. perc: Afgour
beállóból csökkenti a Dunkerque hátrányát. Mindegía kilövi a bal felső sarkot.
18–16
41. perc: Butto
értékesíti a büntetőt. Ancsin talpról tüzel, Gérard véd. 17–15
40. perc:
Sierra véd, Zubai megszerzi a labdát, Källman indul, a svéd újabb gólja után pedig jön a
francia időkérés. Causse ejtését Sierra könnyedén lehúzza, de hetest kapnak a vendégek.
17–14
39. perc:
Källman „harcol ki” belemenést, a Szegedé a labda. Mindegía lövése után újra kettővel vezet a hazai gárda. 16–14
38. perc: Pejovics
öt lépés után talál be, honfitársai elnézik neki… 15–14
37. perc:
Ancsin bejátszását lábbal fülelik le a francia kézisek. Prodanovics éles szögből nem talál be.
36. perc:
Paczkowski átlövése rossz, Källman viszont belövi a ziccerét. 15–13
35. perc:
Mindegía bejátszása nem jó Zubainak. Nagy Kornél lövése a blokkon hal el.
34. perc: Ancsin
nagy góljára Paczkowski, majd Butto válaszol. 14–13
33. perc: Kiegészült a Dunkerque, de így sem képes helyzetet kialakítani.
32. perc:
Nagy Kornélt állítja meg Ilyés az utolsó pillanatban. Afgour befordul Zubai mellett, és mattolja Sierrát. Zubai gyorsan javít egy góllal. 13–11
31. perc:
Emberelőnyben támadhat a Szeged. Zubai kiharcol egy hétméterest. Balogh a kapu bal oldalába vágja a labdát. 12–10

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Bombac ellépi. Hétméteres a franciáknak. Butto csel nélkül egyből belövi. Grocaut-t kiküldik két percre. Két másodperc van hátra a félidőből. Ancsin mellé lő, egygólos előnnyel vonulhat pihenőre a Szeged. 11–10
29. perc:
Soudry sikertelen lövése után Mindegía indul, de Nagy derékon ragadja, jó védekezés a magyar válogatott játékostól.
28. perc: Balogh
ugrik be két ember között, és a hosszú felső sarokba lő. 11–9
27. perc:
Az időt sikerült húzni, Ilyés lövését viszont védi Gérard. Causse a jobb szélről egyre csökkenti a vendégek hátrányát. 10–9
26. perc:
Vadkerti üt oda ellenfelének, ő is leül két percre. Soudry lövését védi Sierra.
25. perc: Nagy Kornél
átlövésből betalál, majd kiegészül a Szeged, Källmant Vadkerti váltja. Balogh kapufát lő. 10–8
24. perc:
Belemenés miatt újra a Szegedé a labda, nem él az emberelőnnyel a Dunkerque. A Vranjes által kiharcolt büntetőt Balogh gólra váltja. 10–7
23. perc:
Parrondo húzza vissza a befutó szélsőt, két perces kiállítás a „jutalma”. Labdát szerez a Szeged, Källman ziccerét azonban védi Gérard.
22. perc:
Támadófault a vendégeknél. Ilyés talpról is elvállalja, Gérard véd.
21. perc: Ilyés
ezúttal nem passzol Källmannak, hanem átlövésből bevágja a labdát. 9–7
20. perc:
Nagy kapu mellé lő. Bombac elpasszolja a labdát, indul a Dunkerque, Butto nagy gólja után Pastor mester időt kér. 8–7
19. perc:
Sierra és Gérard is bemutat egy védést. Sierra Nagy Kornéllal is kibabrál.
18. perc: Källman
a szélről lő gólt. Nagy Kornélt leblokkolják. 8–6
17. perc: Pályára lép Bombac, majd kihagy egy hetest. Gérard védett. Nagy Kornél nem passzol, hanem egyedül megoldja. 7–6
16. perc:
Nagy Kornél passzába Källman nyúl bele. Mindegía rossz megoldást választ, Butto indul egyedül, és nem hibázik. 7–5
15. perc:
Balogh passza után Mindegía kínai figurából lő gólt, de a montenegrói játékvezető szerint lent volt már a lába, nem változik az eredmény.
14. perc: Butto
a második hetesét már értékesíti, Sierra lába alatt talál be. 7–4
13. perc:
Újabb francia támadást úszik meg a Szeged, már hat perce nem kapott gólt.
12. perc:
Az időkérés utáni első francia támadás sikertelen. Källman a kapufáról „passzol” Baloghhoz, aki az üres kapuba talál. 7–3
11. perc: Sierra védi Nagy Kornél lövését. Källman ezúttal nehezebb feladatot old meg, mégpedig cunderrel. Időt kér a Dunkerque-et irányító Patrick Cazal. 6–3
10. perc: A másik oldalon is segít a kapufa, megint támadhat a Szeged. Källman kanyarodik fel a szélről, és nem hibázik. 5–3
9. perc:
Rossz bejátszás után indulhat a Szeged, de nem sikerül lerohanni az ellenfelet. Balogh viszont hatalmas gólt lő a léc segítségével. 4–3
8. perc:
Mindegía bejátszása után Zubai megszerzi első gólját. Blazevic sárgát kap. 3–3
7. perc:
Zubait játssza meg hát mögötti passzal Mindegía, Lamoné a harmadik sárga lap francia oldalon. Eladjuk a labdát, indulnak a vendégek, Afgour talál be ismét. 2–3
6. perc:
Zubai harcol ki hétméterest, amelyet a bokaszalag-húzódással bajlódó Bombac értékesít. 2–2
5. perc:
Prodanovics is kap egy sárga lapot. Afgour betörésből eredményes. 1–2
4. perc: Butto
a szélről már jobban céloz, de Mindegía egyből válaszol rá betörésből. 1–1
3. perc:
Afgour és Nagy is besárgul a vendégeknél. Balogh lövését védi Gérard.
2. perc:
Butto a kapufára pattint hétméteresből.
1. perc:
A Dunkerque támad először, nyitott védekezéssel kezd a Szeged. A francia csapatot erősítő Nagy Kornél eladja a labdát, az ellentámadásból Mindegía a lécet találja el.