Párizsban hagyta veretlenségét a Veszprém

2015.10.25. 16:50
Jeffrey M'Tima és Mikkel Hansen öröme (Fotó: AFP)
Az MVM Veszprém 29–27-re kikapott a Paris Saint-Germain vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában, ezzel már nincs veretlen csapat a mezőnyben.

A PSG úgy került háromgólos előnybe, hogy Nikola Karabatic a meccs első harmadában a kispadon ült. A Veszprém a 10. percben szerezte meg második gólját, Thierry Omeyer remekül védett, ám ez igaz volt Mirko Alilovicra is, aki ekkor meccsben tartotta a vendég csapatot.

Még az első negyedórában egyenlített a Veszprém, de az első félidő végén megint hagyta megugrani a párizsiakat, akik így négygólos vezetéssel tértek szünetre.

A második játékrész Aron Pálmarsson góljával kezdődött, az izlandi kiválóság pedig ezután is nagyszerűen játszott, a hátán vitte a bakonyiakat. A másik oldalon Mikkel Hansen volt ezúttal is a vezér, főleg azután, hogy Nikola Karabatic piros lapot kapott szándékos ütésért.

MIKKEL HANSEN 11 GÓLIG JUTOTT, ÍME, a LEGNAGYOBB

A francia világsztár kiállítása megfogta a hazaiakat, 22–18-ról 22–22-re jött fel a Veszprém, amely többször támadhatott a vezetésért is, de fordítani nem tudott.

Alilovic bravúrjainak és Pálmarsson eredményes játékának köszönhetően az 59. percben 27–27-et mutatott az eredményjelző, ám az utolsó másfél percben már csak két PSG-gól született, így a Veszprém elveszítette veretlenségét és a csoport első helyét is.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ

PSG HANDBALL (francia)–MVM Veszprém 29–27 (16–12)
Párizs, 4800
néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak)
PSG: OMEYER – ABALO 7, Barachet 4, L. Karabatic 1, Narcisse 3, M. HANSEN 11 (5) , M'Tima 1. Csere: Annonay (kapus), Möllgaard, Vori 1, N. Karabatic 1. Edző: Zvonimir Serdarusic
VESZPRÉM: ALILOVIC – G. Marguc 3, SULIC 4, Schuch, M. Ilics , 6 (4), Iváncsik G. 1, Lékai . Csere: Mikler (kapus), A. Nilsson 3, Gulyás P., Terzic, Sliskovic 1, PÁLMARSSON 7, Ugalde 2. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–1. 10. p.: 4–3. 13. p.: 5–5. 20. p.: 10–8. 26. p.: 13–12. 33. p.: 18–13. 37. p.: 18–17. 43. p.: 22–19. 49. p.: 22–22. 56. p.: 27–25. 59. p.: 27–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Zvonimir Serdarusic:
– Tudtuk, hogy a csoportban eddig az első helyen álló együttes érkezik hozzánk, és ennek megfelelő, hatalmas küzdelmet láttunk a meccsen. A kiélezett harc, a szoros eredmény mutatja az A-csoport erejét.
Xavier Sabaté: – Nem volt kérdés, hogy a végsőkig harcolunk, de a végjátékban sajnos nagy hibákat követtük el, így a PSG szerzett két pontot. Játékosaink óriásit küzdöttek, ezért dicséretet érdemelnek. Sok a sérültünk, de ez nem lehet kifogás, mert más csapatoknak is van ilyen gondjuk. A múlt héten Gulyás Péter vezérletével nyertünk, ma pedig ő adta el a döntő pillanatban a labdát. Ilyen a sport.

Wisla Plock (lengyel)–Flensburg (német)30–34 (13–17)

MÁSODIK FÉLIDŐ
60. perc:
43 másodperccel a vége előtt veszprémi időkérés. Barachet labdát szerez, és nem ront ziccerben. Ilics hetest harcol ki 5 másodperccel a vége előtt. Annonay védi Ilics büntetőjét, két góllal kap ki így a Veszprém Párizsban. 29–27
59. perc:
M'Tima a kapufára lő, a kipattanó Abalóé, de Alilovic véd! Iváncsik az indításból egyenlít. Hansen lövésébe Alilovic csak beleérni tud. 28–27
58. perc:
Alilovic itt, Omeyer ott mutat be egy védést.
57. perc: Pálmarsson
felmegy, és visszahúzza a hosszú alsóba, kapufás gól. 27–26
56. perc:
Pálmarsson eladja, a lerohanásból Abalo pimasz cundergólt dob. 27–25
55. perc:
Gulyás passzából Nilsson lő gólt. Narcisse betör, és jól lő. 26–25
54. perc:
Elveszti a labdát a Veszprém, lerohan a PSG, a Narcisse-t lerántó Sulicot kiállítják. A hetest Hansen értékesíti. 25–24
53. perc:
Alilovic véd kétszer is, jöhet a Veszprém.
52. perc: Pálmarsson
újra villan. 24–24
51. perc: Pálmarsson
betör, gól. M'Tima harcol ki hetest, amelyre Mikler Roland érkezik, de nem tud túljárni Hansen eszén, kegyetlenül bevágta a dán. 24–23
50. perc:
Barachet lövését védi Alilovic. Veszprémi belemenés után Abalo lerohanásból betalál. 23–22
49. perc: Sulic
újabb góljával egyenlít a Veszprém! 22–22
48. perc:
A vészkapusként játszó Ugalde emberhátrányban betalál, majd Sulic blokkolja az üres kapura tartó labdát! 22–21
47. perc:
Jól védekezik a Veszprém.
46. perc:
Marguc rángatja meg Abalót két percet érően.
45. perc:
Veszprémi időkérés. Sliskovic marad a földön, Nikola Karabaticot piros lappal kiállítják, bal kézzel arcon csapta a veszprémi átlövőt. Sulic harmadszor eredményes. 22–20
44. perc:
Kivédekezik egy hazai támadást a Veszprém.
43. perc:
Ilics újabb hetest értékesít. 22–19
42. perc:
Ilics eladja a labdát. Abalo passzából a bevetődő Narcisse paskol gólt. 22–18
41. perc: Abalo
emberhátrányban villan befutás után. 21–18
40. perc: Hansen
átlövésből lő újabb gólt. Sliskovic harcol ki hetest és kiállítást. M'Tima ül le két percre. Ilics mattolja az Omeyert a büntető erejéig váltó Patrice Annonay-t. 20–18
39. perc: Hansen
büntetőből növeli góljai számát. Omeyer véd. 19–17
38. perc:
Pálmarsson lövése után Alilovicig pattan vissza a labda a lécről. Pálmarsson újra megpróbálja, de mellé lő.
37. perc: Nilsson
beállóból gólt dob, már csak eggyel vezetnek a párizsiak. N. Karabatic lövését Alilovic védi. 18–17
36. perc:
Támadófault a PSG-nél, jöhet a Veszprém.
35. perc: Pálmarsson
újra betalál, majd a labdát szerző Marguc értékesít egy ziccert. 18–16
34. perc:
Barachet ezúttal csak a kapufát találja el.
33. perc:
N. Karabaticot lesáncolják, majd lerántják, marad a labda a PSG-nél. Hansen talpról, alulról elereszti, hatalmas gól, szerencsére Pálmarsson gyorsan válaszol rá. 18–14
32. perc: Barachet áthámozza magát a védőkön, és közelről nem ront. 17–13
31. perc: Pálmarsson
nagy góljával kezdődik a második játékrész. 16–13

ELSŐ FÉLIDŐ
30. perc:
Narcisse passzából Vori eredményes. Négy góllal vezet a PSG a szünetben. 16–12
29. perc: Hansen
átlövésével ismét három közte. Nilsson ziccerét védi Omeyer. 15–12
28. perc: Abalo
bezzeg nem hibázik. Elveszti a labdát a Veszprém. 14–12
27. perc:
Megszerzi a labdát a Veszprém. Ilics nagy helyzetben, de Omeyer véd.
26. perc:
Beállt Nikola Karabatic is, Sliskovicot kiállítják róla. N. Karabatic pattintott lövéssel megszerzi első gólját. Időt kér a Veszprém. Nilsson emberhátrányban eredményes. 13–12
25. perc: Pálmarsson
ezúttal elvállalja saját maga, és jól teszi, a rövid felsőbe lő. 12–11
24. perc:
Pálmarsson bevarázsolja a labdát Sulicnak, aki betalál. Középkezdésből egyből támad a PSG, Barachet a befejező ember. 12–10
23. perc:
Alilovic védi bravúrral Barachet lövését. Omeyer védi Sliskovic átlövését, a lerohanó Abalo pedig visszaállítja a kétgólos különbséget. 11–9
22. perc:
Ugalde is leül két percre, nem várta meg, hogy Hansen elvégezze a szabaddobást.
21. perc:
Vorit kiállítják két percre, Marguc behúzza Omeyer feje fölött a labdát. 10–9
20. perc: Hansen
értékesíti a büntetőt. Sulic ziccerét védi Omeyer, a másik oldalon Alilovic először véd, de a kipattanó M'Timához kerül, aki nem hibázik. 10–8
19. perc: Sliskovic
átlövésből talál be. Narcisse betör, hetes. 8–8
18. perc:
Pálmarsson is pályán a vendégeknél. Ugalde egyenlít a bal szélről, de Barachet gyorsan válaszol. 8–7
17. perc:
Időt kér a PSG-t irányító Zvonimir Serdarusic. Hansen lő passzívnál, a blokkon lelassul a labda, Alilovicnak így nem okoz gondot.
16. perc:
Gulyás veszít labdát, Abalo indul, és egy lövőcsel után beveszi Alilovic kapuját. Kiegészül a Veszprém, érkezik Sulic, és rögtön eredményes is. 7–6
15. perc:
Luka Karabaticot is kiküldik két percre, mégpedig színészkedésért.
14. perc:
Terzicet kiállítják, Hansen pedig értékesíti első hetesét. 6–5
13. perc: L
abdaszerzés után Marguc lerohanásból egyenlít, majd Narcisse rossz lövése után át is vehetné a vezetést a Veszprém, de Alilovic indítása pontatlan. 5–5
12. perc:
Rossz bejátszás a Veszprémnél, belemenés a PSG-nél. Újabb hetes a Veszprém javára, Ilics ezúttal is magabiztos. 5–4
11. perc: Narcisse
lő, gól. 5–3
10. perc:
Két gyors góllal zárkózik a Veszprém. 4–3
9. perc:
Lékai próbál betörni két ember között, de belemenést ítélnek az izlandi bírók. Alilovic ezúttal hárítja Hansen átlövését. Sőt még egyszer.
8. perc:
Barachet próbálkozását Alilovic hárítja, Ilics magasan fölé lő, Hansen viszont kíméletlen. 4–1
7. perc:
Rossz veszprémi bejátszás, Abalo indul, és ő nem hibázik. Gulyás lövését Omeyer védi. 3–1
6. perc: Hansen
átlövésből megszerzi első gólját. 2–1
5. perc:
Terzic lő talpról, Omeyer véd, indul a PSG, de Hansen ziccerét Alilovic védi!
4. perc: Omeyer védése után támad a PSG, Nilssont kiállítják. Narcisse lő, Alilovic véd.
3. perc: Luka Karabatic
beállóból egyenlít. Nikola Karabatic egyelőre a kispadon ül a hazaiaknál. A Veszprémben Lékai kezdett irányítóban. 1–1
2. perc:
Mikkel Hansen bombáját Alilovic lábbal védi.
1. perc:
A mérkőzés előtt gyászszünetet tartottak a héten Franciaországban történt buszbaleset miatt. A PSG kezdte a meccset. Narcisse lövését Alilovic védte, Ilics átlövésével viszont Omeyer nem bírt. 0–1