Könnyedén hozta a kötelezőt a Szeged a Kristianstad ellen

2015.11.14. 18:59
Többek között Ilyés Ferenc is remekül játszott a Kristianstad ellen (Fotó: Móricz-Sabján Simon – archív)
Érvényesült a papírforma: a Mol-Pick Szeged szombat este hazai pályán 35–28-ra legyőzte a svéd bajnok Kristianstadot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

SZEGED:
Sierra – Prodanovics 2, BALOGH ZS. 6 (2), BOMBAC 2, Zubai Sz. 2, ILYÉS 5, KÄLLMAN 8. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 1, A. García, PARRONDO 3, Mindegía 3, Vranjes 2, Csuruvija 1. Edző: Carlos Pastor
KRISTIANSTAD:
Szimics – Björnsen 3, Cederholm 3, Lindskog 3, Pettersson 3, DZSAMALI 8, TOLLBRING 6 (2). Csere: L. Larsson (kapus), Hanisch 1, Erikssen, Lagergren 1, Jepson, Dahlin. Edző: Ola Lindgren
Az eredmény alakulása. 7. perc:
4–1. 11. p.: 6–2. 14. p.: 7–6. 20. p.: 11–7. 23. p.: 12–12. 32. p.: 22–14. 54. p.: 32–24
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/2, ill. 4/2
Carlos Pastor:
– Előbb is megnyerhettük volna a meccset, de túl sok hibát követtünk el, ezzel magunkra húztuk ellenfelünket, s egyenlített is. A lerohanásait nem tudtuk megállítani. Aztán mégis megmutattuk, hogy jó a csapatunk, és ezt a formát kell mutatnunk szerdán Kristianstadban is.
Ola Lindgren:
– Jobb volt a Szeged, de nálunk nagyon hiányzott első számú irányítónk, Christian O’Sullivan, akinek a térdét két napja megműtötték. A szerdai meccsre kijavítjuk a védekezési hibáinkat. Nyerni szeretnénk, hogy nőjön a továbbjutási esélyünk.

KÉSŐBB
Barcelona (spanyol)–Vardar Szkopje (macedón) 31–30 (16–13)
Montpellier (francia)–RN Löwen (német) vasárnap, 15.00
Kolding-Köbenhavn (dán)–Kielce (lengyel) vasárnap, 16.50

Jól kezdett a Szeged a mérkőzésen, és ugyan maradtak ki helyzetek, a sok szabálytalansággal – és az első hét percben két kiállítással – operáló Kristianstaddal szemben gyorsan három-négy gólos előnyt harcolt ki. A meccs első szakaszában különösen Ilyés Ferenc volt elemében, de José Manuel Sierra is tartást adott a védekezésnek, így a vendégek trénere, Ola Lindgren már tíz perc után időt kért 6–2-nél.

Mindkét fél erőltette, így óriási volt az iram, aminek viszont az volt a következménye, hogy egy-egy gyengébb periódust látványosan kihasználhatott az ellenfél, így történt, hogy egy perc alatt dobott három góllal rögtön ellenfele nyomába ért a vendégcsapat – igaz, ebben az is közrejátszott, hogy a Szeged az első három hetesét kihagyta…

Dzsamali Iman mellett a villámgyors szélsők jelentették a svédek erősségeit, a vendégek a 23. percben ki is egyenlítettek (12–12). Ekkor Pastor kért időt a 23. percben, a szünetig hátralévő bő hét percet pedig kiválóan használta ki a Tisza-parti sereg, és 7–2-es szakasz után magabiztos előnnyel vonult szünetre. 19–14

Ráadásul a második félidő elejét 3–0-val indította a hazai együttes, amely ezzel el is döntötte az összecsapást. A Szeged remek támadójátékkal rukkolt ki a mérkőzésen, Dean Bombac ontotta az asszisztokat, Jonas Källman a gólokat, a második félidőben pedig nagyon beindult Balogh Zsolt is, és ugyan a hajrában faragott kilencgólos hátárnyból a Kristianstad, a Szeged teljesítménye így is jó volt arra, hogy gólkülönbséget javítson. A végeredmény: Szeged–Kristianstad 35–28.

8. Köbenhavn (dán)615149–179–302

60. VÉGE! A SZEGED 35–28-RA LEGYŐZTE A SVÉD BAJNOKOT.
58.
Mindegía lövése Larssonról jött ki, Dzsamali fölé lőtt.
55.
Björnsennek volt túl kicsi a szög, Balogh-kapufa.
54.
A szélső mellett most már Wyszomirski is a pályán.
52. Csuruvija
lőtt nagy gólt a balszélről. 32–24
51.
Dzsamalinak ezúttal nem fújnak, Parrondo a kapufára lőtt.
50.
Vranjes és Dzsamali ütközése után hetes, Wyszomirski a kapuban, és kivédte Tollbring hetesét!
47.
Vranjes helyzeténél Larsson védett, Tollbring negyedik lövése is betalált. 29–23
47. Björnsen
szállt ki két percre, mert hátulról megrántotta Bombacot. Tegyük hozzá, ez is szigorú.
46. Källman
ezúttal a „helyéről” eredményes. 29–22
46. Tollbring
hozta közelebb a vendégeket. 28–22
44. Mindegía
41.
Ilyés lövése ezúttal nem jó, a svédek nem találják a beállót, Källman viszont igen a kaput. 27–19
38.
Dzsamali lövését védte ki Sierra. Källman ziccerét a most beérkező Leo Larsson tolta ki.
34.
Nem telt el 200 mp, és Lindgren időt kért.
34.
Most Zubai maradt bent beállóban, és hetest harcolt ki, amit Balogh bedobott. 22–14

30.
Cederholm lövése a kapufáról jött ki. Vranjes öt mp-cel a szünet előtt befordult, hetes és két perc Dzsamalinak. Balogh bedobta a hetest. 19–14
29. Mindegía
Ilyés passza után Vranjes pörgött be. 14–12
24. Mindegía
20.
Blazevic keménykedett Dzsamalival, megúszta két perc nélkül.
16.
Ilyés labdája után Källman került ziccerbe, de újra óriásit védett a montenegrói kapus.
15.
AJJAJ. Zubai harcolt ki hetest, de a harmadik hetes is kimaradt!Bombac labdáját Szimics kirúgta.
12.
Bombac újabb hetest és kétpercet harcolt ki. Lindskog ment ki. Parrondo fölé ejtette a büntetőt...
11.
Dzsamali lövését tolta ki Sierra.
10.
Vendég időkérés.
10.
Elszórják a labdát a vendégek, Bombac passza után Zubai labdája épphogy áthalad a gólvonalon. 6–2
9.
Újra Källmanra játszotta ki a Szeged a figurát, de Szimics nagyot védett.
7.
Ráadásul Björnsen is mehet le a kispadra!
6.
Balogh lövése után még kipattant a labda a kapufáról, de Ilyés cundere a kapuban! 3–1
6. Dzsamali ü
tközte le Källmant, kétperces és hetes. Bombac lövése után a lécről kipattant a labda.
5. Källman beugrása után a bal felsőben a labda. 2–1
4. Szépen végighúzott labda a szélre, de Björnsen fölé ejtett.
1. A Szeged kezdte a meccset.

A Szeged kék, a Kristianstad narancs mezben játszik.

Ola Lindgren, a Kristianstad edzője: „A legutóbbi élményem nem jó Magyarországról, tavaly márciusban Szegeden kikaptunk tizenegy góllal az EHF-kupában. Akkori csapatunkban csak egy idegenlégiós, a dán Lars Madsen játszott, igaz, jelenleg sincs sokkal több pénzünk külföldiekre. Ezért igyekszünk zömében fiatal hazai, valamint norvég játékosokból jó csapatot faragni. Fontos játékosunk Dzsamali Iman és a montenegrói kapus, Nebojsa Simics. Néhány BL-meccsen már megmutattuk, merre tartunk, és ez a tervünk a tapasztalt, nálunk erősebb Szeged ellen is.”

Carlos Pastor várakozása a meccs előtt: „Csak izomhúzódással bajlódó brazil balátlövőnk, Thiagus Petrus Goncalves hagyja ki a szombati meccset, másik négy korábbi sérültünkre már számíthatunk. Nehéz lesz feltörni a svédek védekezését és megállítani a lerohanásaikat.”