A Veszprém alaposan megizzadt Bresztben, de továbbra is hibátlan

HATÁR DÁVIDHATÁR DÁVID
2017.09.30. 15:50
Nagy Lászlóék továbbra is hibátlanok a BL-ben (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában a Telekom Veszprém idegenben 29–26-ra legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet, így továbbra is hibátlan.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MESKOV BRESZT (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 26–29 (12–14)

Breszt, 3300 néző. Vezette: Marín, García Serradilla (spanyolok)
BRESZT:
Mijatovics – Gy. Rutenka 2, IGROPULO 6, Poteko, Horák, DJORDJICS 7, Jurinok. Csere: Pesic (kapus), Nyikulenkau 2, SZTOJKOVICS 5 (1), Silovics, Kulak, Prodanovics, Skurinszkij 2, VUKIC 2. Edző: Szergej Bebesko
VESZPRÉM:
MIKLER – Marguc 3 (1), NAGY L. 2, LÉKAI 8, Sulic, ILICS 5 (2), Ugalde 2. Csere: Terzic, Schuch, Nilsson, Dzsamali 1, Ancsin G. 2, BLAGOTINSEK 1, Manaszkov 2, Gajic 3. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. p.:
4–2. 9. p.: 4–4. 13. p.: 7–4. 20. p.: 8–8. 22. p: 10–9. 24. p.: 10–11. 27. p.: 12–12. 35. p.: 16–16. 40. p.: 19–18. 44. p.: 21–22. 49. p.: 23–26. 54. p.: 26–27
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 3/3
Szergej Bebeskov:
– A finisben a nagyobb rutin döntött, akkor jobb döntéseket hoztak a veszprémiek. A végére több fiatalt hagytam a pályán, hogy lássák, milyen is a világ egyik legjobb csapata ellen, szoros állásnál hajrázni. A szünetig jobban játszottunk, aztán nehezebben tartottuk a lépést, végül a Veszprém „hideg feje” döntött.
Ljubomir Vranjes:
– Elégedett vagyok, mert nyertünk a kiváló Breszt ellen, amely sorozatban a harmadik mérkőzésén mutatta meg, hogy csoportunk erős tagja. Bresztben sosem egyszerű játszani és főleg győzni, ezért büszke vagyok a játékosaimra. A forró hangulatú végjátékban is megőrizték nyugalmukat. A végén Mikler fontos pillanatokban ziccereket védett.

A CSOPORT TOVÁBBI MECCSEI
Flensburg (német)–Paris SG (francia) 33–29
Celje PL (szlovén)–Kielce (lengyel) 31–27
Szerdán játszották
Kiel (német)–Aalborg (dán) 27–26

Az első két forduló után hibátlan Telekom Veszprémre meglehetősen kemény mérkőzés várt, hiszen a Kielcét legyőző, majd a PSG otthonában csak négygólos vereséget szenvedő fehérorosz Meskov Breszthez látogatott.

A várakozásoknak megfelelően kezdődött a találkozó, a veszprémiek részéről a szélsők, Gasper Marguc és Cristian Ugalde indították a gólgyártást, míg a hazaiaknál Konsztantyin Igropulo. Az első húsz percben többnyire a fehéroroszok vezettek, a bakonyiak pedig kapaszkodtak, de kétgólosnál egyszer sem volt nagyobb a különbség.

Az elmúlt meccseken pazar formát mutató Lékai Máté is fokozatosan bemelegedett, a Veszprém pedig átvette a vezetést az első harminc perc végére. 12–14

A fordulás után ismét magához ragadta a kezdeményezést a Breszt, támadásban Petar Djordjics volt megállíthatatlan, hátul meg a korábbi Veszprém-kapus, Ivan Pesic szállt be – méghozzá remekül, hiszen egymás mutatta be a bravúrokat.

Ettől nem esett össze a bakonyi alakulat, sőt, a hajrában visszavette a vezetést: Dejan Manaszkov, Momir Ilics, Dragan Gajics és Lékai is remekelt támadásban , a Veszprém végül három góllal, 29–26-ra győzött a Meskov Breszt otthonában, így három forduló után továbbra is hibátlan a Bajnokok Ligájában.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Mikler védi Djordjics lövését, így szinte biztosan megvan a két pont. ELDŐLT! Manaszkov talál a hálóba. Véget ért a mérkőzés, a Veszprém 29–26-re legyőzte a Meskov Bresztet.
59. perc: Pesic mutat be egymás után két védést, előbb Ilics átlövését, majd Manaszkov bal szélről eleresztett kísérletét hárítja. Alig több mint egy perc van hátra, időt kérnek a hazaiak.
58. perc: Sztojkovics megy bele Schuchba, megint a Veszprémé a labda. Vranjes kikéri az utolsó idejét, ha ezt belövi a Veszprém, megvan a meccs.
57. perc: Igropulo bejátszása pontatlan, de a Veszprémtől is elveszik a labdát.
56. perc: Manaszkov szemfüles labdaszerzés után megindul, majd kegyetlenül bevágja a ziccert. 26–28
55. perc: Blagotinsek ellen fújnak támadót, az egyenlítésért támadnak a fehéroroszok.
54. perc: Igropulo adja el a labdát, majd Lékai ziccerét fogja Pesic. Djordjics átemeli Nagyot, aztán a kapu bal oldalába lő, már csak egy van közte, Vranjes időt kér. 26–27
53. perc: Vukic gyönyörű góllal fejez be egy támadást a bal szélről. Lékai ellen szabálytalankodnak, de nem fújnak a bírók, jöhet a Breszt. 25–27
52. perc: Nagy passza után Blagotinsek ellen szabálytalankodnak, hetest kap a Veszprém. Ilics bevágja a büntetőt. 24–27
51. perc: Djordjics talál be távolról. 24–26
50. perc: Mikler mutat be egy bravúrt, de Manaszkov sem tudja elkapni a labdát.
49. perc: Hibáznak a hazaiak, majd a lerohanás végén Gajic elképesztően pontosan felvarrja a jobb felső sarokba. Először van három gól a csapatok között, időt kérnek a bresztiek. 23–26
48. perc: Ilics hozza helyzetbe Blagotinseket, aki a léc alá zúdítja a labdát. 23–25
47. perc: Ilics átlövése után Pesic lábai között talál utat a labda a hálóba. Közben Poteko oszt ki egy gyomrost, ezért ki is állítják. Belemenést látnak Rutenkánál. 23–24
46. perc: Gajic dob gólt a jobb szélről. Djordjics megint betalál, már ötnél tart. 23–23
45. perc: Djordjics is elkapta a fonalat, megint betalál. 22–22
44. perc: Nyikulenkau lő mellé, aztán Pesic mutat be egy újabb bravúrt. Lékai megállíthatatlan, áthámozza magát Rutenkán, majd megszerzi a nyolcadik gólját. 21–22
43. perc: Gajic a jobb szélről ugrik be, majd egy pazar cunderrel gólt szerez. 21–21
42. perc: Vukic talál be, majd egyenlít a Veszprém. Sztojkovics is gólt lő. 21–20
41. perc: Lékai szerez újabb gólt, most ő tartja meccsben a Veszprémet. 19–19
40. perc: Lékai egyenlít azonnal, majd Djordjics lő gólt a bal szélről. 19–18
39. perc: Hibáznak támadásban a piros mezesek, akár a vezetést is átveheti a Breszt. Ez sikerül is nekik, Nyikulenkau lő gólt. 18–17
38. perc: Djordjics lő óriási gólt, ismét egyenlítenek a hazaiak. 17–17
37. perc: Hibáznak támadásban a hazaiak, jöhet a Veszprém. Lékai a kapufát találja el, de Manaszkov valahogy visszaszerzi a labdát, Lékaihoz passzol, ő pedig másodszorra már nem hibázik. 16–17
36. perc: Blagotinseket is kiállítják két percre, ám lépés miatt elveszik a labdát a hazaiaktól. Ancsin és Pesic párharcát ismét az utóbbi nyeri, oldalra nyomja az átlövő próbálkozását.
35. perc: Ancsin lövését védi Pesic, majd Sztojkovics egyenlít emberhátrányban a lerohanás végén. Pesic mutat be egy újabb védést. 16–16
34. perc: Öt az öt ellen Djordjics talál be, majd emberelőnyben támadhat a Veszprém, Gajic azonban mellé küldi a labdát a jobb szélről. 15–16
33. perc: Blagotinsek harcol ki két percet, Vukic áll ki, ráadásul hetest is kap a Veszprém. Pesic érkezik először a kapuba, ám Ilics bedobja neki. 14–16
32. perc:Ancsinnak kell leülni két percre, emberelőnyt kap a Breszt, Igropulo pedig azonnal betör, majd a hálóba dobja a labdát. 14–15
31. perc: Elkezdődött a második félidő
, a hazaiaké az első támadás. Igropulo repül a szélről, majd gólt lő, de azonnal jön a válasz, Ancsin talál be. 13–15

1. FÉLIDŐ

30. perc: Dzsamalinak készítenek elő a társak, lövése azonban a blokkról mellé megy. Lékai nem hibázik, kilövi a bal felsőt, így először vezet két góllal a Veszprém. Mikler véd, majd kis híján beveszi az üres fehérorosz kaput, így kétgólos előnyben mehet a pihenőre a Veszprém. 12–14
29. perc: Silovics átlövését védi lábbal Mikler, ám a hazaiaké a kipattanó. Újabb Mikler-védés, ezúttal a kapufa is segít. Egy perccel és három másodperccel a vége előtt Ljubomir Vranjes kér időt.
28. perc: Dzsamali is beköszön, életerős lövése a jobb oldali kapufáról pattan a hálóba. 12–13
27. perc: Időt kérnek a hazaiak. Skurinszkij kifelé megveri az emberét, majd Miklerről a bal felsőbe pattan a lövése. 12–12
26. perc: Lékai sípszó után lő gólt, majd Nilsson egy lécet Nagy pazar passzát követően. Belül védekeztek a beállóssal szemben, ez is hetes. Marguc vállalja magára, és be is pattintja a labdát. 11–12
25. perc: Mikler véd, de Nagy szabálytalankodott Sztojkoviccsal szemben, így hetest kapnak a hazaiak. Sztojkovics áll a vonal mögé, s a léc alá küldi a labdát. 11–11
24. perc: Labdavesztés után jön a Veszprém, Marguc arcon találja Mijatocsot, a kipattanót azonban Nagy a hálóba zúdítja. 10–11
23. perc: Marguc kap üresen labdát a jobb szélen, értékesíti is a helyzetet. 10–10
22. perc: Lékai rántja össze a falat, majd Ilicsnek passzol, aki nyolc méterről nem is hibázik. Sztojkovicsot találják meg ismét, közéről be is dobja a ziccert. 10–9
21. perc: Megvan az egyenlítés: Lékai megveri az emberét, majd Mijatovics lábai között a hálóba pattintja a labdát. Skurinszkij megy bele Suljicba, de a bírók nem fújnak, így a léc alá küldi a labdát. 9–8
20. perc: Passzívnál Skurinszkij egy betörés után nem találja el a kaput.
19. perc: Hosszan támadnak a fehéroroszok, a bírók pedig hagyják ezt. Közben sort cserélnek a hazaiak.
18. perc: Nagy lövése megy mellé a blokkról, majd belemenés miatt elveszik a labdát.
17. perc: Vranjes reklamálásért kap is egy sárgát.. Mikler mutat be egy újabb védést, de a kipattanó megint a hazaiaké. Elveszik a labdát a hazaiaktól, ám a gyors indítás végén Suljic lövését védi a kapus.
16. perc: Lékai talpról, takarásból kilövi a jobb alsót. Igropulo lövését védi Mikler, majd Ugaldét belökik a hatoson belülre, mégis a hazaiak kapják vissza a labdát. 8–7
15. perc: Mikler védése után Nagy talál be rendezetlen védelem ellen. Sztojkovics szerez gólt beállóból. 8–6
14. perc: Belemenés a fehéroroszoknál, majd Suljic ellen fújnak egy támadót.
13. perc: Nyikulenkau betör, majd közelről gólt lő. Óriási rohanás, előbb Lékai adja el a labdát, aztán Ugalde szerzi vissza, tőle az elől üresen maradó Lékai kapja, és értékesíti a ziccert. 7–5
12. perc: Ilics lövését védi Mijatovics.
11. perc: Suljic elől elhalásszák a labdát, jöhetnek a hazaiak. Rutenka lehetetlennek tűnő szögből ugrik be a jobb szélen, majd kilövi a jobb felsőt. 6–4
10. perc: Elcsúszik a veszprémi védekezés, így senkitől sem zavartatva ugorhat be Igropulo, aki értékesíti is a ziccert. 5–4
9. perc: Hibáznak támadásban a hazaiak, Lékai pedig büntet, átlövése után a bal alsóban köt ki a labda. 4–4
8. perc: Újabb Ugalde-gól, ezúttal is a bal szélről. 4–3
7. perc: Labdavesztés után indulnak a fehéroroszok, ám Rutenka ziccerét Mikler védi lábbal!
6. perc: Djordjics is lő egy bombagólt, az ellentámadásból azonban nem jön a szépítés, hiszen Ugalde ejtése lejön a lécről. 4–2
5. perc: Vezetnek a fehéroroszok, Igropulo veri meg egy az egyben Terzicet, majd értékesíti a ziccert. A másik oldalon Nagy lövését védi biztosan Mijatovics. 3–2
4. perc: Igropulo ereszt el egy bombát, amely után hiába ér bele a labdába Mikler, az a hálóban köt ki. 2–2
3. perc: Rutenka egyenlít a szélről, majd a lerohanás végén Ugalde lő gólt. 1–2
2. perc: Nyikulenkau passza elakad a blokkban, a lerohanás végén pedig Marguc szerez gólt. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek vezethetik az első támadást. A veszprémi bejátszás pontatlan, jöhetnek a fehéroroszok. 0–0

A fehéroroszok kék, a veszprémiek pedig tiszta piros szerelésben léptek pályára.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Meskov Breszt–Telekom Veszprém mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójából. Tartsanak velünk!

A Veszprém egyelőre hibátlan a Bajnokok Ligájában. Az első fordulóban remek hajrával 39–31-re nyert a szlovén Celje otthonában, majd legutóbb hazai pályán Ljubomir Vranjes korábbi csapatát, a német Flensburgot gyűrte le óriási csatában (28–27).

A fehérorosz Meskov Breszt az első körben nagy meglepetésre hazai pályán 28–25-re legyőzte a lengyel Kielcét, majd a francia Paris SG vendégeként mindössze négygólos vereséget szenvedett (28–32).

„A Bresztnek két nagyon jó meccse volt a Bajnokok Ligájában, de ettől függetlenül én a SEHA-liga összecsapásait is meg fogom nézni. Olyan csapatról beszélünk, amely éhes a sikerre, így nagyon nehéz lesz felkészülni rá. Mi izgatottan és felkészülten várjuk a találkozónkat. Természetesen a legjobbunkat szeretnénk nyújtani, és hazahozni Veszprémbe a két pontot” – mondta Ljubomir Vranjes, a veszprémiek vezetőedzője a mérkőzés előtt a handballveszprem.hu-nak.