A második félidőben feltámadt a Veszprém Flensburgban

2016.02.27. 17:28
Mirko Alilovic jó teljesítménye jelentősen hozzájárult a Veszprém sikeréhez (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának rangadóján az MVM Veszprém a kilencgólos Nagy László vezetésével, szenzációs második félidei játékával, óriási küzdelemben egy góllal nyert a Flensburg vendégeként. A Veszprém ezzel megelőzte a csoport tabelláján német riválisát, amely az utolsó körben a PSG otthonában játszik.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 13. FORDULÓ
FLENSBURG (német)–MVM VESZPRÉM28–29
(12–10)
Flensburg, 6000
néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
FLENSBURG: M. ANDERSSON – Svan 5, Glandorf 1, MOGENSEN 5, H. Toft-Hansen 1, LAUGE-SCHMIDT 8, Eggert 3 (1). Csere: Möller (kapus), Karlsson, Gottfridsson, Jakobsson 2, Kozina 2, Radivojevic, Mahé 1. Edző: Ljubomir Vranjes
VESZPRÉM: ALILOVIC – G. MARGUC 8 (2), Pálmarsson 1, NAGY L. 9, Schuch, Terzic, Ugalde 1. Csere: Ilics 1, Nilsson 1, Iváncsik G. 1, Sliskovic 3, Chema Rodríguez, SULIC 4. Edző: Xaviér Sabaté
Az eredmény alakulása. 5. p.:
2–2. 7. p.: 5–2. 15. p.: 8–5. 19. p.: 8–7. 25. p.: 11–7. 38. p.: 15–15. 41. p.: 17–18. 45. p.: 18–21. 49. p.: 21–24. 51. p.: 23–24. 56. p.: 24–27
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 3/2
Ljubomir Vranjes:
– Csak dicsérni tudom a Veszprémet, amelyben Alilovic fantasztikusan védett, mi pedig azt nyújtottuk, amit ebben pillanatban tudunk. Jól kezdtünk, de a második játékrészben sok gondunk volt védekezésben. A Veszprém viszont a szünet után kitűnően védekezett, és aki nyerni akar ellene, annak hatvan percig kiemelkedően kell játszania.
Xaviér Sabaté:
– Nagyszerű meccset játszottunk, nagy győzelmet arattunk. A Flensburg, amely most a legjobb formában levő csapat Európában, nagyon jól kezdett védekezésben. Andersson kiválóan védett, nekünk sok problémánk volt támadásban. A másodikban nagyszerűen játszottunk, pontosan azt, ami a Flensburg legyőzéséhez kell. A tökéleteshez közelített a teljesítményünk, felkészülés alatti kiváló munkának köszönhetően. Sokat segített a veszprémi szurkolók biztatása.

Plock (lengyel)–Paris SG (francia) 22–27 (12–16)
Zagreb (horvát)–Celje (szlovén) 24–23 (8–9)

Naturhouse La Rioja (spanyol)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 30–31

A jó formában lévő, csoportelső Flensburghoz látogatott az MVM Veszprém szombaton a Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában. A magyar csapat Mirko Alilovic védése után Gasper Marguc góljával megszerezte a vezetést az első percben, ám ezután végig rohannia kellett az eredmény után. Tíz perc játék után már három góllal vezetett a Flensburg, amelyben Thomas Mogensen és Anders Eggert is brillírozott, illetve Mattias Andersson kapus is remek napot fogott ki.

A Veszprém 2-3 gólnál többel nem engedte meglépni ellenfelét, míg az első félidő hajrájában Nagy László egy ütközés után az öltözőbe vonult, térdsérülést szenvedett. A hajrában Kresimir Kozina kiállítását kihasználva feljött két gólra a Veszprém, Sliskovic és Sulic is betalált az utolsó percben, így a magyar csapat hátránya ledolgozhatónak tűnt a második játékrészre. 12–10

A fordulás után mintha egészen más veszprémi csapat futott volna fel a pályára, mint az első félidőben. Alilovic védési mutatója javult, a németeket megszóró Nagy László vezérletével a magyar bajnok hét perc alatt ledolgozta hátrányát. Sőt! A 41. minutumban már a Veszprémnél volt az előny, Gasper Marguc is elkapta a fonalat, szélről lőtt góljai mellett a heteseket is magabiztosan váltotta gólra.

„Tudtuk, mi az, amit nem fognak befújni nekünk”

A Flensburg azonban nem adta könnyen magát, hiába vezetett már három góllal is a Veszprém, Lauga és Mogensen vezérletével fel tudott jönni egyre a német csapat, izgalmassá téve az utolsó perceket. Az utolsó 60 másodpercben Nagy László góljára a szenzációsan játszó Lauge felelt, majd fél perccel a vége előtt támadhatott az egyenlítésért a házigazda. Lauge (ki más?!) lövését védte Alilovic – a lehető legfontosabb pillanatban –, majd az időn túli szabaddobás Iváncsik Gergőben akadt el.

A Veszprém hátrányból, remek második félidőt produkálva megnyerte a csoportrangadót, így már biztos, hogy másodiknál rosszabb helyen nem végezhet. 28–29

2. FÉLIDŐ

60. perc: GÓÓÓL! Sliskovic előkészítéséből Nagy László talál be. Ismét rettentően gyorsan válaszol a Flensburg, Lauge, ki más?! Szabaddobás a Flensburgnak egy védés után, három másodperc marad hátra. ELKÉPESZTŐ IZGALMAK! Laugére jön ki a támadás, az átlövő kísérletét Alilovic hárítja lábbal. Időn túli szabaddobás. Mahe veszi kézbe a labdát, de nem talál kaput. GYŐZ A VESZPRÉM!28–29
59. perc: Nagy László harcol ki hetest. BENN VAN! Marguc ezt is bedobja, a kapus lábai között pattint a hálóba. Villámgyorsan válaszol a Flensburg, Kozina eredményes.27–28
58. perc: Sliskovic bődületes lécet lő, a Flensburg büntet, Svan talál be a gyors lerohanásból. Ismét feljön egyre a német csapat. Időt kér a Veszprém.26–27
57. perc: Időt kér a Flensburg. Mogensen lövését fogja Alilovic, a kipattanót ráadásul begyűjti Sulic. Itt eldőlhet a mérkőzés, támad a Veszprém a négygólos vezetésért. Sliskovic lövését védi Möller. Gól a túloldalon, Jakobsson eredményes. 25–27
56. perc: FONTOS VÉDÉS! Lauge indul meg a középkezdés után, de Alilovic óriási bravúrral hárítja a villámgyors átlövő próbálkozását. GÓÓÓL! Szétnyílnak Nagy László előtt a németek, neki pedig nem kell több, talpról, nyolc méterről bombáz a kapuba. 24–27
55. perc: Mogensen megtalálja a rést, beugrik a bal szélről és a rövid felsőt veszi be. Rosszul védekezik a Veszprém most. MEKKORA GÓL! Nagy László lövése a jobb oldali kapufáról végre egyszer befelé pattan.24–26
54. perc: Mogensen próbálkozását fogja Alilovic, de marad a labda a hazaiaknál. Kozina kerül a földre Sulic mellett, szabaddobás.
53. perc: Elveszíti a labdát támadásban a Veszprém, egyenlíthet a Flensburg. DE NEM TUD! Jakobsson lövését hárítja Alilovic. Gól a túloldalon, Iváncsik Gergő először eredményes a találkozón, a lehető legjobbkor. 23–25
52. perc: Mogensen veri meg egy az egyben az emberét a bal oldalon és lő a rövid alsóba. 23–24
51. perc: Palmarsson középről, talpról tüzel passzívnál, de Möller hárít.
50. perc: Remek góllal felel a Flensburg, Svan a szélről ugrik be és ejt a hálóba Alilovic fölött. 22–24
49. perc: Laugével nem bír a Veszprém, ezúttal Nagy László mellett szerez gólt. MICSODA VÁLASZ! Palmarsson egy remek egyéni akcióval talál be, a jobb oldalon tör be és a lő a hosszúba.21–24
48. perc: Sliskovic is elkapja a fonalat, harmadik találatát szerzi a mérkőzésen a horvát átlövő. 20–23
47. perc: Sliskovic harcol ki hetest Karlsson mellett. GÓL! Marguc pazarul beemeli a kapu bal oldalába. Lauge ismét talpról talál be, ezúttal a jobb felsőt pókhálózza ki. 20–22
46. perc: Lauge szerencsés gólt szerez, talpról lő a jobb alsóba passzívnál. 19–21
45. perc: GÓÓL! Három közte, Sliskovic a bal oldalról lő a hosszú alsóba. 18–21
44. perc: Időt kér a Flensburg. A németeknek sincs szerencséjük most, Svan kapufát lő. A túloldalon Nagy átlövését tolja a kapufára Andersson. Felgyorsul a mérkőzés, Glandorf lő mellé a túloldalon. Kapkod mindkét csapat, a rohanásból egyelőre a Veszprém jön ki jobban.
43. perc: Palmarsson átadását nem tudja összeszedni Marguc, Eggert viszont igen, végigrohan és a hálóba pattint. JÖN A VÁLASZ! Felveszi a rohanós tempót a Veszprém, a gól után egyből Marguc talál a hálóba az előlragadó Eggert helyén. FORDUL A KOCKA! Lauge lövését védi Alilovic, a lerohanásból Marguc eredményes ismét, kettővel vezet a Veszprém.18–20
42. perc: Andersson hárítja Sulic ziccerét lábbal, de marad a labda a Veszprémnél. Nilsson lő a hálóba beállóból, de belesípolnak, szabaddobás.
41. perc: Palmarsson lövését Andersson védi, de oldalt megy ki a labda, marad a Veszprénél. GÓL! Nagy László a befejező ismét! MI AZ HOGY! Mogensen Ilicset lövi telibe, megszerzi a labdát a Veszprém, a lerohanásból Sulic talál be.17–18
40. perc: Lauge talpról, test mellett ereszt el egy lövést, ami a vetődő Alilovic mellett vágódik a bal alsóba. 17–16
39. perc: Nagy test mögötti passzát leolvassák, ráadásul Sulicot látják szabálytalannak, a Flensburgé a labda. Glandorf jobb oldali lövését Alilovic fogja üggyel-bajjal. GÓÓL! Marguc talál be a jobb szélről, ismét a rövid felsőbe rakétáz. 16–16
38. perc: Nem örülhet sokáig a magyar csapat, Glandorf eredményes a túloldalon. 16–15
37. perc: Belemenést fújnak Nagy László ellen, kissé vitatható ítélet. EGYENLÍT A VESZPRÉM! Ugalde megy be a bal szélről és lő a hosszúba. 15–15
36. perc: Svan lövését védi Alilovic, de marad a labda a hazaiaknál. ALILOVIC! A horvát kapus egyre jobban véd, Lauge talpról eleresztett löketét lábbal hárítja.
35. perc: SZÉP FIGURA! Margucra jön ki a támadás, a jobbszélső magabiztosan bombáz a rövid felsőbe. Egyből jön a válasz a túloldalon, Eggert eredményes. NA DE! Palmarsson szenzációs bejátszását Sulic váltja gólra középen, ráadásul kiállítják róla Karlssont. 15–14
34. perc: Glandorf bal alsóba tartó lövését Alilovic hárítja bravúrosan.
33. perc: A bal oldalról kap gólt ismét a Veszprém, Mogensen két védő között tör be és lö a rövidbe. Egyből jön a válasz, Nagy László középről, megállíthatatlanul zúdít a hálóba. 14–12
32. perc: A túloldalon összejön egy érvényes találat, Lauge eredményes. GÓÓL! Nagy László lövése a bal alsóba pattan Andersson lábai között.13–11
31. perc: FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS! Hosszas veszprémi támadás, melynek végén Nilsson befordul és a hálóba lő, de belülről.

1. FÉLIDŐ

30. perc: GÓÓL! Sliskovic a jobbátlövő helyéről ragaszt óriási gólt a bal felsőbe. ÚJABB GÓL! Labdát szerez a Veszprém védekezésben, a lerohanásból Sulic eredményes. Időn túli szabaddobás a Flensburgnak, Gottfridsson azonban fölé lő. EZ A VÉGE!12–10
29. perc: Mahe lyukas trikóban támadásban a Flensburgnál. Gottfridsson esik össze Sulic mellett, a Veszprémé a labda.
28. perc: Ilicset állítja meg keményen Kozina, a nyakánál fogva, nem is lehet más, mint két perc. Ilics emelkedik és lő a kapu jobb oldala felé, de Andersson hárít.
27. perc: Időt kér a Flensburg. Terzic is besárgul védekezésben. Mahe remekül veri meg védőjét a bal oldalon és húzza a labdát a rövid alsóba. 12–8
26. perc: SZÉP GÓL! Ilics gyönyörű lekészítését Sulic szedi össze és húzza a hálóba. 11–8
25. perc: NAGY BLOKK! Eggert lövését hatástalanítja középen Schuch. Időt kér a Veszprém, mely kiegészül közben. Chema és Sulic is a pályán az időkérés után. Eladja a labdát a Veszprém, Ilics passza rossz. Nagy közben megsérül az iménti szituációban, be is megy az öltözőbe. Jakobsson küldi el Terzicet egy szép csellel, majd középről a kapu jobb oldalába helyez. 11–7
24. perc: Palmarsson átlövését végül védi Andersson, extázisban a Flensburg kapusa.
23. perc: Iváncsik Gergő a pályán megkülönböztetőben. Passzívnál Ilics elé lépnek be, szabaddobás.
22. perc: Kozina kap labdát beállóban, befordul Nagy László mellett és a jobb alsóba helyez. Ráadásul Nagyot kiállítják róla... 10–7
21. perc: Palmarsson talpról, a jobb oldalról mellé durrant. Sliskovic kap sárgát védekezésben.
20. perc: Megvan az első beállós gólja a Flensburgnak, Toft-Hansen kap tanári labdát és lő a hálóba ziccerben. Újabb kapufa Nagy Lászlótól, de megvan a kipattanó. Sliskovic lövését sáncolják a hazaiak.9–7
19. perc: Nagy László villan, egy remek átlövést zúdít a hálóba. 8–7
18. perc: Nagy Lászlónál látnak belemenést, elveszik a labdát a Veszprémtől. Belemenés a túloldalon is, Gottfridsson szabálytalan.
17. perc: Terzic labdát szerez, de a lábára pattan a labda, tovább támadhatnak a hazaiak. Glandorf durrant fölé.
16. perc: Ugalde viszi el Svant a bal oldalon, Ilics pedig a helyén tör be ziccerbe és pattint a hálóba. 8–6
15. perc: Szépít a Veszprém, a jobb szélről Marguc talál be. Laugét nehéz tartani egyelőre, középről, talpról lő Alilovic mellé.7–5
14. perc: Lauge lövése a kapufára pattan, majd onnan Alilovic kezébe a labda. Ugaldét leütközik, de nincs szabaddobás sem, a túloldalon Glandorf talál be a kettes védő helyén. 7–4
13. perc: Hosszas támadás végén Palmarsson is kapufát lő, de a kipattanót meg tudja kaparintani Nilsson és a hálóba pattintja. 6–4
12. perc: Nagy László eredményes, szépen megveri védőjét és a rövidbe bombáz. Lauge harcol ki hetest, Eggert pedig értékesíti, Alilovic „szemei közé”.6–3
11. perc: A túloldalon Eggert lövése is a kapufán csattan, ott sincs gól.
10. perc: Ilics harcol ki hétméterest két védő között. KIMARAD! Ilics jól helyezi a labdát, de túl jól, a jobb oldali kapufáról kipattan a labda.
9. perc: Alilovic nagyon fontos védést mutat be, fordulhat a Veszprém. SZERENCSÉJE SINCS A MAGYAR CSAPATNAK! Nagy László átlövése a bal oldali kapufán csattan, a kapus már verve, de kifelé pattan a labda.
8. perc: Ilics ugrik fel középen és veszi célba a jobb alsót, de Andersson lábbal hárít. Rosszul kezd a Veszprém.
7. perc: Eggert is betalál a bal szélről, Marguc előbb lép ki, ezt használja ki a rutinos játékos és a hosszú alsóba pattint. 5–2
6. perc: Ismét Mogensen eredmnéyes, már kettő közte. 4–2
5. perc: Egyenlít a Veszprém, Nagy László egy remek lövéssel talál a hálóba. Gyorsan jön a válasz, Lassa Svan a jobb szélről eredményes. 3–2
4. perc: VEZET A FLENSBURG! Mogensen a gólszerző, jó zárást kap középen. 2–1
3. perc: Glandorf egyenlít, ráadásul Terzicet kiállítják róla. 1–1
2. perc: ISMÉT ALILOVIC! Ezúttal Mogensen lövését fogja a veszprémi kapus, lábbal hárítja a pattintott próbálkozást.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! RÖGTÖN EGY VÉDÉS! Eggert a bal szélről ugrik be, de Alilovic bravúrral hárít. GÓÓL! A túloldalon a lerohanásból betalál a Veszprém, Marguc eredményes. 0–1

A Flensburg feketében lép pályára, a Veszprém csupa fehérben.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Flensburg–MVM-Veszprém Bajnokok Ligája-találkozó élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!