Hegedüs remeklése mellett továbbjutott az Aalborg Szegeden

2015.02.22. 18:54
Dean Bombacék elfáradtak a hajrára, így az Aalborg csatlakozott már továbbjutott Kielce, Szeged, Dunkerque trió mellé <br />(Fotó: Hegedüs Gábor – archív)
A Szeged hazai pályán 23–23-as döntetlent játszott a dán Aalborggal a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában. A magyar csapat a mérkőzés eredményétől függetlenül a második helyen jutott tovább.

Pocsékul kezdte a mérkőzést a Szeged, amelyet alaposan megzavart, hogy szurkolóik – Juan Carlos Pastor korábbi nyilatkozatára reflektálva – az első tíz percben csak a mezeiket küldték a csarnokba. A Szeged ezalatt négygólos hátrányt szedett össze, miután a svéd Emil Berggren vezetésével az Aalborg nagy elánnal kezdett, a hazaiak pedig nagyon nem találták a kaput az első tíz percben, sőt, Rajko Prodanovics még technikai hibát is vétett hetesnél, amikor rácsúszott a lába a vonalra.

A szurkolók megérkezésével aztán magára talált a Pick, és szisztematikusan építkezve ledolgozta a hátárnyát, Dean Bombac jól mozgatta a csapatot, idővel az első Bajnokok Ligája-meccsét játszó Hegedüs Márk is maga mögött tudta az elfogódottságot, így a félidő második felében már inkább a szegediek akarata érvényesült, ennek ellenére az Aalborg nagyon szívósan játszott, így fordulásnál 10–10 volt az eredmény.

Az első félidővel ellentétben a másodikra óriási tűzzel jött ki a hazai csapat, olyannyira, hogy Jesper Jensennek már 188 másodperc után időt kellett kérnie, nehogy túlságosan elszaladjon az ellenfél szekere. Piotr Wyszomirski védései jelentették az alapot a szegedi előnyhöz, a hazaiak jobban játszottak ekkor, leszakítani azonban nem tudták ellenfelüket, Sander Sagosen és Martin Larsen sokat tett azért, hogy egy-két gólnál ne kerüljön nagyobb hátrányba és életben tartsa esélyét az Aalborg.

„Egyik nap király vagy, máskor balfék”

GYOMORGÖRCSMULASZTÓ GÓLOK
„Ebéd után a mérkőzés kezdetéig gyomorgörcs gyötört. Szerencsére a játék hevében oldódott feszültségem. Édesanyám jelenléte a lelátón sokat jelentett számomra. Érte is küzdöttem, örülök, hogy nem okoztam csalódást életem első Bajnokok Ligája-mérkőzésén” – mondta a meccs hazai hőse, Hegedüs Márk.

Pályára lépett a mérkőzésen a 100. BL-meccsét és 33. születésnapját ünneplő Vadkerti Attila is, a hajrá azonban a dán csapat miatt alakult izgalmasan. Bombac elfáradt a hajrára, a Szegedben pedig nem maradt kreativitás, a sorra eladott labdákkal rohanhatott az Aalborg, amely öt perccel a vége előtt kétgólos előnyre tett szert.

A kiválóan és nagy agilitással játszó Hegedüs Márk két góljával állt talpra a Szeged, amely végül Balogh hetese után otthon tartott egy pontot. Az Aalborg a döntetlennel megelőzte a Zaporizzsját, megszerezte a negyedik helyet a csoportban, és hazai győzelem nélkül jutott tovább a BL-csoportkörből!

SZEGED:
WYSZOMIRSKI – PRODANOVICS 4, Ancsin, Blazevic, Källman 3, A. García, Bombac. Csere: Sierra (kapus), HEGEDÜS M. 5, ILYÉS 4, Balogh Zs. 4 (2), Parrondo 3, Vadkerti A. Edző: Carlos Pastor
AALBORG:
EREVIK – Ch. Jensen 1, M. LARSEN 5, SAGOSEN 5, Barud 1, Berggren 3, TVEDTEN 5 (2). Csere: Westphal (kapus), S. Jensen 1, Pedersen, Slundt 2, Engelbrecht. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 5. perc:
0–3. 10. p.: 1–5. 16. p.: 4–6. 22. p.: 6–9. 26. p.: 10–9. 33. p.: 14–11. 40. p.: 16–15. 47. p.: 19–18. 54. p.: 20–22. 59. p.: 22–22
Kiállítások:
4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Sérülések és eltiltás miatt rossz passzban vagyunk, ezért jót tett volna a lelkünknek a győzelem. Az a győzelem, ami azért maradt el, mert rosszul kezdtünk és a hajrában is fölénk kerekedett ellenfelünk. Töretlen küzdeni tudásunknak köszönhetően sikerült egyenlítenünk. Említésre méltó, hogy csoportunkban már korábban kiharcoltuk a második helyezést. Nagyon bízom benne, hogy a keddi sorsolás után új szakasz kezdődik csapatunk életében. Külön dicséret illeti a fiatal Hegedüs Márkot, aki bizonyította, hogy köztünk a helye.
Jesper Jensen: – Európa egyik rettegett arénájában nehéz mérkőzésre számítottunk, és e tekintetben nem is csalódtunk. A döntetlen azt is jelenti, hogy negyedikként kiharcoltuk a továbbjutást. El kell ismernem, hogy a keddi sorsolás nem sok jót tartogat a számunkra, hiszen valamelyik csoportelső, a Kiel vagy a Veszprém lehet az ellenfelünk. A nyolcaddöntő minden bizonnyal a végállomást jelenti számunkra. De most végtelenül boldogok vagyunk, és én személy szerint büszke vagyok a csapatomra.

KÖZVETÍTÉS

56–60. perc: Szólt a „Harcoljatok, harcoljatok!” rigmus a lelátóról, és a szegediek harcoltak is, s ha a játékban nem is sziporkázott, Hegedüs mesteri gólt szerzett beállóból. Sőt, a beálló újabb gólt szerzett másfél perccel a vége előtt, így Jesper Jensen 71 mp-cel a vége előtt abban a tudatban kért időt, csapatának muszáj gólt szereznie, különben bajba kerülhet. Larsen lehetetlen szögből gyorsan betalált, így jött a Szeged, de előtte Pastor időt kért. Balogh hetest harcolt ki, amit be is dobott. Fél perc maradt, amit a dánok gyakorlatilag lefuttattak. 23–23 lett a végeredmény, a Szeged nem kapott ki, az Aalborg pedig így is továbbjutott a legjobb 16 közé.

51–55. perc: Sagosen ellen nem nagyon volt ellenszer, Tvedten pedig ki is egyenlített, 20–20-nál Pastor magához is intette csapatát. Az időkérés nem hozott rövid távú eredményt, így Tvedten újabb rohanása már aalborgi vezetést ér, majd Christian Jensen növelte is az előnyt. 20–22

46–50 perc: Sierra egy hetes után akciónál is maradt a kapuba, Barud vette be kapuját. Ilyés nem engedte, hogy egyenlítési lehetősége nyíljon a dán csapatnak, amiért védekezésben is tett a hazai fél, Balogh még egy egész pályás támadást is megelőzött egy nagy sprinttel. 20–18

41–45. perc: A Szeged Parrondo révén újított, gondot jelentett viszont, hogy a végig pályán lévő Bombac támadásban és védekezésben is hibázott. Tvedten hetesből tartotta az Aalborgot, Hegedüs bizonyítási vágya pedig újabb gólt ért. Larsen és Källman gólja tovább erősítette, hogy állandósult a felek közötti egy-két gólos különbség. 19–17

36–40. perc: Simon Jensen is szabálytalanul és levegőbe repítve akadályozta meg a továbbhaladásban Bombacot, ami ugyancsak fegyelmezéssel járt együtt. Az előnyből Balogh kínai végén be is vette a kaput. Ilyés labdaszerzése gyakorlatilag azonnali gólt eredményezett, az átlövő 30 méterről talált a dánok által hátrányban üresen hagyott kapuba. Passzívnál ismét Sagosen járt túl Wyszomriski eszén némi szerencsével. Ezt követően viszont a kapusok perce következett, Wyszomirski két és Erevik nagy védésével, a hálóőrök remeklésének Larsen vetett végett. 16–15

31–35. perc: Sokkal jobban kezdte a második játékrészt az elsőnél a Szeged, a Hegedüs, Parrondo, Balogh, Parrondo sormintába csak Sagosen tudott beleszúrni. Villámgyorsan, 188 mp után jött is az aalborgi időkérés. Blazevic az arcán kezdte Larsen megállítását, jött is a kétperc és a hetes, amit Tvedten váltott gólra, majd Larsen fórban is megtalálta a helyet. 14–13

26–30. perc: Ilyés lécről bepattanó góljával először vezetett a Pick, míg Wyszomirski újabb védést mutatott be. Hullámvölgybe került az Aalborg is, Berggren is csak passzív játék végén tudott szerencsével gólt szerezni, a következő támadásnál már nem talált kaput az átlövő. Huszonkét másodperce maradt a hazaiaknak az utolsó akcióra, ám nem jártak sikerrel. 10–10-et mutatott az eredményjelző a szünetben.

21–25. perc: Simon Jensen befutásáról teljesen lemaradt a hazai védelem, ráadásul – Erevik védései következtében – támadásban is hullámvölgybe került a Pastor-csapat, amiből Prodanovics próbálta kirángatni indulás után. Az „ajándékba kapott” Tvedten-kiállítást Hegedüs használta ki beállóból, Källman pedig a 24. percben végre kiegyenlített. Jesper Jensen időt kért, amikor kiegészült csapata. 9–9

16–20. perc: Balogh Zsolt lövése középre ment, akárcsak a túloldalon Sagosené, előtte azonban nem volt blokk, és erő is jóval nagyobb volt benne, így gólt eredményezett. Ilyés a 17. percben szólt hozzá először az összecsapáshoz. Sagosen lábbal is megverte a szegedi védőket, ráadásul Blazevic közben megütötte, így a gól után emberhátrányba került a Szeged. Källman ennek ellenére bevette a kaput, akárcsak Slundt egy kipattanó összeszedése után, így az Aalborg nem adott esélyt az egyenlítésre. 6–8

11–15. perc: A csarnokba tízperces demonstráció után megérkező hazai B-közép (akik Pastor egyik nyilatkozatára reflektálva szintén csak a mezüket küldték be a csarnokba az első tíz percben) Balogh Zsolt hetesgóljára csatlakozott a meccshez, így Wyszomirski ziccervédésekor már valódi meccshangulat uralkodott a szegedi arénában. A lengyel kapus belejött a védésbe, aminek következtében Prodanovics egy pattintott, lécről beszédülő és egy ejtett labdával közelebb hozta a hazaiakat. 4–5

6–10. perc: Szerencséje sem volt a Szegednek, Ancsin lövése után a kapufán csattant a labda. Ha gól nem is, az első Wyszomirski-védés megszületett. A 8. percben a hetest kiharcoló Prodanovics végre betalált a büntetővonal mögül, ám a szerb lövés közben rácsúszott a vonalra... Simon Jensen kiállítása miatt emberhátrányban volt az Aalborg, ennek ellenére Larsen kétszer is bevette a kaput, még ha közben Prodanovics – immár akcióból – ténylegesen is megszerezte első gólját. 1–5

1–5. perc: Wyszomirski – Källman, A. García, Bombac, Hegedüs/Blazevic, Ancsin, Prodanovics kezdővel állt fel a kék mezes Szeged a piros felsőben játszó Aalborg ellen. Berggren duplájával kezdtek a vendégek, majd a sokadik rossz hazai lövés után Tvedten húzta be szép csuklómozdulattal a harmadik vendégtalálatot lerohanás végén. 0–3

Az Aalborgnak pontot kell szereznie a mérkőzésen, mert különben a legjobb tizenhat között nem folytathatja szereplését. Nem szerepelhet a mai meccsen Vladimir Vranjes, aki Schaffhausenben piros lapot, majd két mérkőzésre szóló eltiltást kapott. A Szeged fellebbezett az ítélet ellen, hogy csak egy mérkőzésre szóljon a büntetés – így a nyolcaddöntő első mérkőzésén már játszhatna a védőspecialista. Ugyancsak hiányzik Zubai Szabolcs kisebb sérülése miatt.