Férfi kézi NB I: akadozó kezdés után fölényes Pick-siker

2014.09.24. 20:35
A férfi kézilabda NB I-ben a Pick-Szeged a második félidőben bedarálta a Balatonfüredet, idegenben 30–23-ra győzött.

A férfi kézilabda NB I-ben öt meccsen négy győzelemmel kezdő Balatonfüred a négyből négy mérkőzést megnyerő, listavezető MOL-Pick Szegedet fogadta, és a meccs elején meg tudta lepni vendégét.

Egy labdaszerzés utáni gyors indulásból Juhász Károly szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. Erre még gyorsan válaszolt a Szeged Ilyés Ferenc talpról elengedett lövésével, majd 3–3-ig fej fej mellett haladtak a csapatok. Ezt követően a fürediek többször is leindították a szegedieket, Uros Vilovszki találatával a 13. percben már 8–4-re vezettek.

A Szeged időt kért, ami után néhány percig nem született gól. A csendet ugyan a vendégek törték meg, de a Füred egy újabb indításgóllal válaszolt.

Védekezésben mindkét oldalon voltak hibák, így szép számban estek a gólok. A hazaiak fő fegyvere a lerohanás volt, míg a szegediek többször átlövésből találtak be, illetve több szép figurát, kínait is bemutattak.

A Füred az első félidő végére egy kissé elfáradt, a Pick pedig a 30 perc alatt négy gólig jutó spanyol Niko Mindegía vezérletével fordított (a hazaiaknál Alekszej Grigorjev jutott négyig, de a folytatásban megsérült), a szünetben 15–14-re vezetett.

A második félidő elején az elsőhöz hasonló lendületes kezdést nem tudott produkálni a Füred, de emberhátrányban is próbálta tartani a Szegedet.

Általában egy-két góllal járt előrébb a vendégcsapat, de az utolsó tíz perchez közeledve kettős emberhátrányban kétszer is betalált a Pick. előbb az addig is jól játszó Balogh Zsolt, majd Mindegía révén.

Ez döntő pillanatnak bizonyult, újabb szegedi gólok következtek, 25–20-ra meglépett Juan Carlos Pastor csapata, a Balatonfüred pedig már csak futott az eredmény után. Balogh kilenc gólig jutott, a Pick pedig 30-ig, és végül 30–23-ra győzött, így is ez volt ebben a szezonban az eddigi „legszorosabb" meccse.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–MOL-PICK SZEGED 23–30 (14–15)

Balatonfüred, 700 néző. V: Herczeg, Südi
BALATONFÜRED: SZÉKELY M. – Iváncsik T. 1 (1), Vilovszki 1, Bánhidi 1, Gerdán, ZDOLIK 5, Kovacsics P. 2. Csere: Borbély Á. (kapus), Németh B. 1, JUHÁSZ K. 3, Kis Á., Győri 1, Ligetvári, Gábori 1, Faluvégi 2, GRIGORJEV 5. Edző: Csoknyai István
SZEGED: Wyszomirski – Parrondo BALOGH ZS. 9 (2), BOMBAC 4, Zubai Sz. 1, Ilyés2, Källman2.
Csere: SIERRA, Pásztor I. (kapusok), MINDEGÍA 5, Vadkerti A., Robledo 1, Blazevic, R. Prodanovics 2, VRANJES 3, Ancsin 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 7. p.: 3–3. 13. p.: 8–4. 20. p.: 10–7. 25. p.: 13–11. 34. p.: 16–16. 39. p.: 16–18. 45. p.: 19–20. 50. p.: 20–25. 56. p.: 21–27
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Csoknyai István: – Elismerés illeti csapatomat, hogy negyvenöt percig nagyon megnehezítette a Szeged dolgát. A végére sajnos sérülések miatt elfogytunk.
Carlos Pastor: – Az első félidőben álmosan játszottunk, és nagyon megleptek bennünket a kiválóan védekező és nagyon jól lövő fürediek. Fordulás után mind támadásban, mind védekezésben feljavultunk, és végül biztosan győztünk.

1. MOL-Pick Szeged 5 5 193–115 +78 10
2. Csurgói KK 4 4 114–93 +21 8
3. Balatonfüredi KSE 6 4 2 169–157 +12 8
4. Grundfos Tatabánya KC 4 3 1 96–84 +12 6
5. Orosházi FKSE LINAMAR 5 3 2 141–134 +7 6
6. B. Braun Gyöngyös 4 2 2 107–104 +3 4
7. Mezőkövesdi KC 5 2 3 115–123 –8 4
8. Ceglédi KKSE 5 2 3 147–160 –13 4