Férfi kézi-vb: Szlovénia 57 percig szorongatta a címvédőt

2015.01.23. 16:38
A házigazda Katar Ausztriával találkozik a nyolcaddöntőben (Fotó: Action Images)
A katari férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a címvédő Spanyolország 30–26-ra legyőzte Szlovéniát.

Nem úgy indul a mérkőzés, hogy gólesőt láthatunk, hiszen a csoportelső spanyolok az 5. percben törték meg a csendet, a szlovénok viszont egészen a 24. percig nem engedték meglógni a címvédőt (10–9).

A spanyolok a játékrész hajrájában egy 4–0-s rohammal viszont ellépni látszottak (14–9), a négy-öt gólos differencia pedig állandósulni látszott (26–21). A meccs végéhez közeledve két gyors góllal viszont máris csak kettővel voltak lemaradva a szlovénok (27–25), de ennél már nem volt közelebb, a címvédő végül 30–26-ra győzött, és első helyen végzett a csoportjában.

A magyarországi légiósok közül Antonio García és Cristian Ugalede három-három gólig jutott, Chema Rodríguez pedig egyet tett a közösbe.

A chileiek a megszokott koreográfia szerint nagyjából 40-45 percig tartották magukat (a 41.-ben még vezettek, 18–19), a végére azonban szétestek, 22–21 után 30–22-re nyertek a brazilok. Sikerükkel a dél-amerikaiak bejutottak a nyolcaddöntőbe, csakúgy, mint az Iránt legyőző tunéziaiak.

A 17 ÓRAKOR KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

A horvátok az utolsó meccsüket is megnyerték, így a spanyolokhoz hasonlóan százszázalékos mérleggel nyerték meg a csoportjukat.

A mérkőzés pikantériája az volt, hogy a már biztosan csoportgyőztes horvátoknál Igor, a már korábban kieső bosnyákoknál pedig Ivan Karacic lépett pályára, így testvérharcra került sor.

A felek csatájában Igor már a szünetben 6–0-ra vezetett, végül pedig 7–0-ra nyert, a horvátok pedig pont ennyivel, 28–21-re.

A fehéroroszok
a szünetben még úgy tűnt, hogy meglepetést aratnak, hiszen öt góllal vezettek a kiválóan szereplő házigazda ellen, de Katar végül a kilencig jutó Zsarko Markovics vezérletével 26–22-ra nyert.