Nagy László vezérletével egy góllal nyertünk Szerbiában

2016.06.10. 17:51
Lékai Máté akcióban (Fotó: Hegedüs Gábor – archív)
A 2017. januári, franciaországi világbajnokság selejtezőjében Szerbiában lépett pályára a magyar válogatott, és a meccs java részében jobban is játszott ellenfelénél, még nyolc góllal is vezetett, de a hazaiak visszakapaszkodtak, csakhogy egy gól megmaradt a magyarok előnyéből (25–26), így a jövő heti magyarországi visszavágón jó esély van a kijutásra.

FÉRFI KÉZILABDA
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SZERBIA–MAGYARORSZÁG 25–26 (8–13)
Kraljevo, 1200
néző. Vezette: Hansen, Pettersen (norvégok)
SZERBIA: Marjanac – Djukics 2, ZELENOVICS 2, SESUM 3, MARSZENICS 2, Rnics, N. ILICS 4. Csere: ARSZICS (kapus), Mladenovics, NENADICS 10 (5), Beljanszki, Mitrovics, I. Sztankovics 1, Sz. Sztankovics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Perics
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Gulyás 1, Zubai Sz. 1, NAGY L. 4, SCHUCH, Ilyés 1, LÉKAI 4. Csere: FAZEKAS (kapus), IVÁNCSIK T. 6 (3), Nagy K. 3, Bánhidi 1, ANCSIN 3, Iváncsik G., CSÁSZÁR 2. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 12. perc: 3–6. 19. p.: 5–8. 28. p.: 8–12. 36. p.: 9–17. 47. p.: 19–19. 48. p.: 20–19. 52. p.: 21–22. 58. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
DEJAN PERICS:
– Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés elé nézünk, mert a magyarok idegenben is győzni akartak. Gyengén kezdtünk, különösen védekezésben. Amikor hátul feljavultunk, felzárkóztunk. Nyolcgólos hátrányban sem omlottunk össze, ennek köszönhető, hogy tisztes vereséget szenvedtünk. Ez az eredmény nem túl biztató a visszavágóra.
XAVIER SABATÉ: – Mindkét csapatot dicséret illeti, különösen Dejan Perics kollégámat, mert az utolsó két évben remek munkát végzett a szerb válogatottal. Nagyon jól játszottunk az első félidőben, tudtunk indítani, sikerült könnyű gólokat szereznünk. A másodikban tíz perc elteltével a kettős emberelőnyt Szerbia kihasználta, Nenadics nagyon gólerősen játszott, irányította csapatát. Boldogok vagyunk, mert Szerbiában nehéz győzni. Kemény mérkőzés vár még ránk Veszprémben.

Bár a szerbek nagyon fogadkoztak, hogy jó eredményt akarnak elérni ellenünk, a magyar válogatott óvatos derűlátással érkezett Kraljevóba a 2017-es franciaországi világbajnokság selejtezőjének első meccsére.

Az első meglepetés az volt, hogy csak félig töltötték meg a hazai szurkolók a csarnokot, és fergeteges szurkolásról sem lehetett beszámolni. A magyar csapat remekül kezdte a meccset, gyorsan négy góllal elhúzott, és a szerbek nem találták a jó védekezésünk ellenszerét.

Három-négy góllal vezettünk az első félidőben, egyedül Nenadics játszott jól a szerbeknél, a többiek haloványak voltak, a magyar csapat viszont remek játékkal az első harminc perc végén öt gólra hizlalta a különbséget. 8–13

A második félidőben is folytatódott az első félidő tendenciája. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a magyarokkal, így fokozatosan nyolcgólos előnyre tettünk szert (10–18). Ez talán túlságosan is megnyugtatott bennünket, mert egy fegyelmezetlenség miatt pillanatok alatt két kiállítást is összeszedtünk, amit három góllal büntettek a hazaiak. Ezzel a lendülettel aztán teljesen állva hagytak bennünket, és Sabaténak kétszer is időt kellett kérnie, hogy ne legyen nagyobb baj, de ellenfelünk így is átvette a vezetést a 48. percben (20–19).

A hajrá nagyon meleg volt. Felrémlett annak a veszélye is, hogy a szerbek megnyerik a meccset, pedig addig szinte sehol sem voltak. Nenadics viszont remekül osztogatott, és lőtte a gólokat. Az utolsó öt percben nagyon koncentrált a magyar csapat, és Nagy László vezérletével a legjobbkor szerzett gólokkal visszavette a vezetést, és az előnyből egy gól a végére is megmaradt. 25–26

Az egygólos győzelem jó előjel a jövő heti visszavágó előtt, de figyelmeztető, hogy bár szinte végig jobban játszottunk, a szerbeket nem lehet leírni, ezért tökéletes koncentrációra lesz szükség, ha ki akarunk jutni a világbajnokságra. A feladat mindenesetre teljesíthető.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, egy góllal nyertünk Szerbiában! 25–26
60. perc: Nenadics ellőtte, Mikler kivédte, vége!
60. perc:
Eladtuk a labdát, fél perccel a vége előtt jöhettek a szerbek.
59. perc: Marszenics
befordult, és így nem tudtuk megakadályozni a szépítő gólt. 25–26
59. perc:
Belemenés a szerbeknél, kiegészültünk, és támadhattunk a kétgólos előnyért. Megvan! Bánhidi remek befordulás után lőtt a bal alsóba. 24–26
58. perc: Nagy László
adott remek labdát Ilyésnek, aki nagyszerű gólt lőtt. 24–25
57. perc:
Remekül játszották ki a jobb szélre Djukicsnak, aki néhány csel után a rövid sarokba lőtte az egyenlítő gólt. 24–24
57. perc: Szerb időkérés.
57. perc:
Szép támadás végén Császár kiváló labdát kapott, és a jobb fölsőbe lőtt. 23–24
56. perc:
Újabb büntető és két perc. Ancsint küldték ki. A hetest Nenadics végezte el, de fölé ejtette!
55. perc: Nagy László
lövését szépen védte Arszics.
54. perc: Nenadics
betört, nem tudtuk megállítani, hetest kapott. A hetest maga Nenadics lőtte, és szerencsével ugyan, de belőtte. 23–23
53. perc:
Kiegészültünk. Nagy László pedig röviddel később egy elképesztően nagy gólt lőtt. 22–23
53. perc: Ilics
sajnos remek labdát kapott a bal szélen, és belőtte. 22–22
52. perc:
Húztuk az időt, amennyire csak lehetett, majd Iváncsik Tamás emberhátrányból lőtt gólt! 21–22
51. perc: Zubait
kiállították, ráadásul hetest is kaptunk. A hetest Nenadics lőtte, és biztosan a jobb fölsőbe. 21–21
50. perc: Zubai
góljával újra vezetünk. 20–21
48. perc:
Jó volt az instrukció, mert Ancsin góljával egyenlítettünk. 20–20
48. perc: Magyar időkérés.
48. perc:
Eladtuk a labdát megint, és átvették a vezetést Ilics révén... Nyolcgólos előnyt sikerült leadni. 20–19
46. perc:
Eladtuk a labdát, de szerencsére a gyors indítást megakadályoztuk. Az egyenlítésért támadhatott Szerbia. Sikerült is nekik Nenadics révén. 19–19
45. perc:
Nagyon beindultak a szerbek. Sesum eresztette el a szaggatottról, be is ment. 18–19
45. perc:
Hetest kaptunk Nagy László betörése után. A hetest Iváncsik Tamás ezúttal a kapufára lőtte.
44. perc:
Újabb leindítás a szerbektől, ezúttal Sesum lőtt gólt. 17–19
43. perc: Lékainál
belemenést fújtak – nem volt az –, a gyors indítást Marszenics belőtte. 16–19
43. perc: Magyar időkérés.
42. perc:
A bal szélre játszották ki az akciót, Ilics pedig szépen lőtt a léc alá. 15–19
42. perc:
A támadásunkkal nem mentünk semmire, Nagy Kornél lövése jött ki a blokkról.
41. perc:
Ezzel a Nenadiccsal kellene kezdeni valamit, mert ez már a hetedik gólja volt. 14–19
40. perc: Bánhidi
kapott nagy labdát, visszahúzták, hetes. A hetest Iváncsik Tamás a jobb felsőbe lőtte. 13–19
39. perc: Hát...
Három gólt kaptunk a kettős emberhátrányban. 13–18
39. perc: Nagy Kornél
lövését védte Arszics, majd Zelenovics lőtt gólt betörés után. 12–18
38. perc:
Gyorsan gólt szerzett szerbia Ilics révén. 11–18
38. perc: Két kiállítás nálunk.
Előbb Zubait, majd Ilyést küldték ki.
37. perc: Lékai
egyedül verte meg a védőket, majd éles szögből nagy gólt lőtt. 10–18
37. perc:
Na, ez viszont egy óriási gól volt. Nenadics egyedül tartja a lelket a hazaiakban. 10–17
37. perc: Nincs mit tennie Szerbiának, időt kértek.
36. perc: Gulyást
hozta játékba Nagy László, ő pedig a jobb szélről a rövid sarokba lőtt. 9–17
36. perc: Ilics
eresztett el egy lövést, de Mikler ölébe.
35. perc:
Szép akció után heteshez jutottunk, mert Bándhidit ellökték. A hetest Iváncsik Tamás a jobb alsóba lőtte. 9–16
34. perc: Marszenics
volt túl erőszakos, kiállították két percre.
34. perc: Sesum
nem túl előkészített lövését Mikler lábbal védte.
34. perc: Hah! Nagy László
olyan nagy gólt lőtt a jobb felsőbe, hogy csak na! 9–15
33. perc:
Heteshez jutott Szerbia. Nenadics a jobb alsót választotta, sikerrel. 9–14
33. perc:
Mi is a bal oldalt hoztuk játékba, Iváncsik Gergő azonban mellé lőtt.
32. perc:
A bal szélre játszották ki az akciót a szerbek, de Mikleren onnan nem lehetett kifogni.
31. perc:
Támadtunk, és gólt szereztünk. Nagy Kornél lábról lőtt a bal alsóba. 8–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, az egyáltalán nem forró hangulatú meccsen ötgólos előnyt szerzett a magyar csapat a félidőben. 8–13
30. perc: Mikler
ügyes védése után azonnal indította Iváncsik Tamást, aki szépen kihasználta a ziccert. 8–13
29. perc:
Szélsőbefutás után Ancsin kapta a labdát, és szépen kihasználta, hogy szabadon maradt. 8–12
28. perc: Sztankovics
futott keresztirányban, meg is találta a rést a falunkon, és belőtte a helyzetét. 8–11
27. perc:
Gyenge szerb lövés után indulhattunk, de aztán nem siettük el, felálltunk támadásban. Nem voltunk aktívak, így egy szabaddobásunk maradt, amelyet Ancsin nagyon bevágott! 7–11
26. perc: Császár
egy csellel elküldte a kapust balra, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 7–10
26. perc: Nenadiccsal
nem bírunk, megint áttört két védő között, és gólt szerzett. 7–9
25. perc:
Passzív miatt elvették tőlünk a labdát a bírók.
24. perc:
Újabb hetest kaptak a szerbek Ancsin szabálytalansága után. A hetest Djukics végezte el, és a csereként beállt Fazekas védett!
23. perc: Iváncsik Tamás
indult meg gyorsan, kapta a labdát, és rövid bizonytalanság után gólt lőtt. 6–9
22. perc: Nenadics
vette észre a bal oldalon, hogy nem figyelünk, betört, és gólt szerzett. 6–8
22. perc: Lékai
vette észre a rést a szerb védőfalon, de a lövése nem talált kaput.
21. perc:
Kiegészültek a szerbek, de Djukics lövését biztosan védte Mikler.
20. perc: Ancsin
elhamarkodott lövése fölé pattant...
20. perc:
Nem volt valami hatékony a szerb támadás, Mikler védett.
20. perc:
A hetest Iváncsik Tamás a kapu bal oldalába lőtte. 5–8
19. perc: Mladenovics
rossz passza után lelassított a magyar csapat, és nyugodtan szőtte a támadását. Egészen addig, míg Bándhidi beállóból hetest harcolt ki, ráadásul emberelőnybe is kerültünk.
18. perc:
Gyorsan elvették a labdát a hazaiaktól, Lékai nagy labdát adott Nagy Kornélnak, aki mellé lőtt.
17. perc: Nagy László
lövése a kapufáról jött ki, de maradt nálunk a labda. Aztán megint Nagy László maradt egyedül, de a ziccert védte Arszics.
17. perc: Nenadics
belőtte a hetest. 5–7
17. perc:
Labdavesztés nálunk, Zelenovics tört be, hetest kapott.
15. perc: Djukicsot
hagytuk szabadon a jobb szélen, így könnyen lőtt Mikler lába között a hálóba. 4–7
15. perc: Zubait
küldték ki két percre.
14. perc: Nenadics
gyenge lövése a kaput sem találta el, aztán Bodó lövését védte Arszics.
13. perc: Nagy Kornélról
elfeledkeztek, ő pedig középről nagy gólt lőtt. 3–7
12. perc:
Heteshez jutott a szerb válogatott Lékai szabálytalansága után. Nenadics állt oda, és a jobb fölsőbe lőtt. 3–6
11. perc:
Nem szaggatta az istrángot támadásban a magyar csapat, de remek összjáték után Lékai maradt szabadon, és balról a bal fölsőbe lőtt. 2–6
11. perc: Lékai
labdát vesztett, a szerbek megfontoltan támadtak, aztán Mikler szépen védte Rnics lövését.
10. perc: Zelenovics
csapta be Schuchot, majd kilőtte a kapu bal oldalát. 2–5
9. perc: Lékai
eresztette el test mellől, oldalsó átlövéssel, és a labda a bal alsóban kötött ki. 1–5
8. perc:
Megvan az első szerb gól Sesum átlövéséből. 1–4
7. perc:
Újabb belemenés a szerbeknél, egyelőre remekül védekezik a magyar csapat. Nagy Kornél is belemenésgyanúsan tört be, elvették a labdát.
6. perc: Időt kértek a szerbek.
6. perc:
Belementés Sztankovicsnál, támadhattunk a négygólos előnyért. Meg is lett, mert Nagy László szépen kilőtte a bal felsőt. 0–4
5. perc: Mitrovics
óriási lövése a lécről jött ki, az ellentámadásból viszont Lékai betörés után ért el gólt. 0–3
4. perc: Nagy László
vette észre a beinduló Nagy Kornélt, aki a kapu bal oldalába lőtt. 0–2
3. perc:
Elrontottuk a támadást, ziccerben indulhatott Djukics, de a kapufát döngette meg.
2. perc:
Ezúttal sem sikerült a szerbek támadása, Ilics lövését védte Mikler.
1. perc:
Nem tartott sokáig a magyar támadás, mert Nagy László szépen lőtt a hálóba a kapus lába között. 0–1
1. perc:
A szerbek kezdték a meccset, övék volt az első támadás lehetősége. Mikler védte az első lövést.
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a magyar csapat tiszta fehérben, a szerb piros-kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A csapattól származó információ szerint Schuch Timuzsin Achilles-ín-, Nagy László térd-, Fazekas Nándor pedig bokapanaszokkal küzd, ám az előírt pihenők után minden edzésen részt vesznek. A veszprémi kerettagok lelkiállapotán sokat segítettek a többiek, a magyar bajnok ugyanis a május 29-i Bajnokok Ligája-döntőben kilencgólos vezetésről veszített a lengyel Kielce ellen.

A péntek éjjeli hazautazás után pihenőt kapnak a játékosok, akik vasárnap Veszprémben találkoznak újra, itt játsszák majd szerdán 20 órakor a visszavágót. A párharc győztese vehet részt a 2017 januárjában Franciaországban sorra kerülő világbajnokságon.

A szerbeknél négy alapjátékos, Momir Ilics (MVM Veszprém), Marko Vujin (THW Kiel), Alem Toszkics (Vardar Szkopje) és Ivan Nikcsevics (Wisla Plock) nem játszik.