Könnyed győzelem Szaúd-Arábia ellen

2017.01.18. 13:50
Szöllősi Szabolcs ezúttal támadásban is több szerepet kapott (Fotó: AFP)
Sokan tartottak a kellemetlen stílusú Szaúd-Arábia elleni meccstől, de a magyar válogatott igazolta a papírformát, és kiváló játékkal, 13 góllal megverte ázsiai ellenfelét. Xavier Sabaté mindenkinek játéklehetőséget adott, így jó helyzetből várhatjuk a fehéroroszok elleni utolsó, pénteki csoportmeccset, amelyen szintén illene nyernünk.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
SZAÚD-ARÁBIA–MAGYARORSZÁG 24–37
(10–17)
Rouen, 1500 néző. V: Licis, Sondors (lettek)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Gulyás P. 4, Balogh Zs. 1, LÉKAI 4, Szöllősi Sz. 2, Bodó 2, Juhász Á. 3
Csere: FAZEKAS (kapus), Schuch, Ligetvári 1, CSÁSZÁR 9 (4), Harsányi 1, Dzsamali 2, Ancsin G. 2, Zubai Sz. 2, BÁNHIDI 4
SZAÚD-ARÁBIA: Szajed – Abdulali 3, Alabasz 1, Mahdi Szalem 2, Dzsanabi 2, Obaidi, Abu al-Rahi 1
Csere: MOHAMMAD SZALEM, Mutairi (kapusok), Mojtaba Szalem 2, MOSIN 7, KARDAVI 4, Zaer 1, Szajed, Abbasz 1
Az eredmény alakulása. 8. p.: 7–1. 15. p.: 8–5. 21. p.: 12–6. 26. p.: 15–8. 37. p.: 23–12. 45. p.: 28–16. 51. p.: 30–20. 58. p.: 34–21.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0

Fehéroroszország–Németország 25–31 (16–16)
Ld: Karalek, Silovics, Sinkel 4-4, ill. Gensheimer 8, Fäth 6, Groetzki, Kuhn 5-5

6. Argentína 4 4 82–120 –38 0

A biztos győzelem reményében léptünk pályára az eddig pont nélkül álló Szaúd-Arábia ellen a csoportkör negyedik fordulójában. Ismét sok helyi fiatallal töltötték meg a lelátókat Rouenban, ezért a korai kezdés ellenére néha egész jó volt a hangulat. Az egyik szektornak piros-fehér-zöld színű tapsolókat adtak, ők lettek az alkalmi „kemény magunk".

Tanulva a Chile elleni mérkőzésből, ezúttal próbáltuk az elején leszakítani az ellenfelet. A több szép védést bemutató Mikler Roland a tizedik percig csak egy gólt kapott, ezalatt Bodó Richárd és Gulyás Péter találataival 7–1-re elhúztunk. Az ellenfél gyors játékosai révén próbálta kompenzálni a méretbeli különbségeket vagy éppen egyenlő létszámnál is a kapusát lehozva támadott.

Ha nem figyeltünk oda hátul, akkor a szaúdiak egyből megtalálták a rést a falunkon, de háromnál közelebb nem tudtak jönni. Juhász Ádám ismét hozta a bátor játékát, nemhiába dicsérte Xavier Sabaté szövetségi kapitány. Az első játékrészben Fazekas Nándor kivételével már minden játékosunk pályára lépett (a balatonfüredi kapus a második harminc percet kapta meg), és fokozatosan sikerült hétgólos előnyre szert tenni, amit meg is őriztünk a szünetig (10–17).

A horvát Nenad Kljaic irányította ázsiai csapat a második félidőben is folytatta a kapus nélküli játékot – hogy mennyi sikerrel, azt jól szemlélteti, hogy hat perc alatt tíz fölé nőtt az előnyünk.

Ezzel nyugodtan gazdálkodhattunk, variálhattuk a különböző felállásokat (Zubai Szabolcs például a balszélső helyéről is betalált), az ellenfél nem késztetett minket komolyabb erőkifejtésre. A szaúdiaknál közben a kapufának esett és megsérült az addig jól védő cserekapus, Mohammad Szalem, míg a legjobb góllövőjük, Szadik Mosin combsérülést szenvedett. (Abdullah Hammad már a meccs előtt kézműtéten esett át.)

A védekező specialista Schuch Timuzsint és a két kapust leszámítva mindenki betalált, a kapitány pedig több pihenőt adhatott az eddig többet játszóknak.

Végül 13 góllal, 37–24-re nyert a magyar válogatott, a meccs legjobbjának a kilencgólos Császár Gábort választották meg.A csoportkör zárásaként pénteken 20.45 órától Fehéroroszországgal találkozunk, akkor bebiztosíthatjuk a harmadik helyünket, így a vasárnapi nyolcaddöntőben a D-csoport második helyezettjével (valószínűleg Svédországgal) játszanánk Lille-ben.

A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT KERETE A JÁTÉKOSOK NÉVJEGYEIT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG
Kapusok:
FAZEKAS Nándor (Balatonfüredi KSE), MIKLER Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélső: GULYÁS Péter (Telekom Veszprém), HARSÁNYI Gergely (Grundfos Tatabánya KC)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), ZUBAI Szabolcs (Mol-Pick Szeged)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged), DZSAMALI Iman (Meskov Breszt, fehérorosz), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)
Balszélső: JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya KC),
Szövetségi kapitány:
Xavi SABATÉ
Edző:
DEBRE Viktor

Tartalékok: IVÁNCSIK Gergő (Telekom Veszprém), *NAGY László (Telekom Veszprém)
*Bokasérülés miatt a harmadik csoportmeccsünk előtt Gulyás Péter váltotta a keretben