Férfi kézi-vb: Katar továbbra is hibátlan, 41 horvát gól

2015.01.19. 18:50
A katari férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének 3. fordulójában a házigazda jobb hajrájával 31–29-re legyőzte Szlovéniát, így továbbra is hibátlan, csakúgy, mint a B-csoportban a gólgálát rendező Horvátország és a bosnyákokat legyőző Macedónia.

Katar nem fukarkodott a gólokkal a mieinket búcsúztató Szlovénia ellen, Mallas (7) és Rafael Capote (6) már harminc perc alatt 13-ig jutott, a házigazda pedig 18–15-re vezetett a helyzeteit amúgy nagyszerű hatásfokkal értékesítő riválisa ellen.

A fordulást követően már öttel is vezettek a hazaiak (19–24), de Luka Zvizejék nem adták fel, és az 56. percben egyenlítettek (28–28). A rendezőnek azonban maradt még válasza, Capote 12. góljával egy perccel a vége előtt 30–28-ra vezettek, végül pedig 31–29-re nyertek.

Irán a 4. percben még vezetett (1–2) Horvátország ellen, de egy négy és fél perces gólcsend után már csak futott az eredmény után (6–2). A 28. percben már 19-nél jártak Horvaték (19–11), ehhez képest a 38. percben már 20–17-re feljöttek az irániak. Sokáig azonban nem reménykedhettek, negyedórával a vége előtt Sliskovic találatával már tíz gól volt a felek között (29–19), a gálázó horvátok pedig végül 19-cel nyertek (41–22).

Pocsékul kezdtek a bosnyákok, a 12. percig csupán egyszer tudtak betalálni, addigra a macedónok pedig már hatszor beköszöntek (1–6). Nem adták fel azonban Malinovicék, egy 6–0-s sorozattal feleltek, és Karacic 20. percben szerzett góljával 7–6-ra már ők vezettek. Jött azonban az újabb fordulat, három minutummal később már meging Lazarovék voltak előnyben (7–9), amit a szünetig meg is tartottak (11–13).

A fordulást követően a 47. percig fej fej mellett haladtak a felek (18–18), ott azonban ismét megléptek hárommal a macedónok (19–22), innentől pedig már nem volt visszaút a bosnyákok számára (22–25).

Bár mindkét csapatnak volt esélye kicsikarni a győzelmet, végül 25–25-ös döntetlennel ért véget a Tunézia–Ausztria mérkőzés. Katar nem fukarkodott a gólokkal a mieinket búcsúztató Szlovénia ellen, Mallas (7) és Rafael Capote (6) már harminc perc alatt 13-ig jutott, a házigazda pedig 18–15-re vezetett a helyzeteit amúgy nagyszerű hatásfokkal értékesítő riválisa ellen.

Bár mindkét csapatnak volt esélye kicsikarni a győzelmet, végül 25–25-ös döntetlennel ért véget a Tunézia–Ausztria mérkőzés.

Először nyertek a brazilok a vb-n (Fotó: Action Images)

A 15 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

Brazília ellenben első győzelmét aratta Fehéroroszország 34–29-es felülmúlásával. Pedig Rutenkáék nem kezdtek rosszul, 3–1-re elléptek, és még 4–3-ra is vezettek, innentől kezdve viszont a dél-amerikaiak akarata érvényesült. Érdekesség, hogy a fehéroroszok sokkal hatékonyabbak voltak, helyzeteik több mint 70 százalékából szereztek gólt, de míg ők csak 41-szer lőttek kapura, addig a brazilok 54-szer, ennyiből pedig az alig 63 százalékos mutató is elégnek bizonyult.

A címvédő spanyolok tempóját nagyjából 20 perc bírták a chileiek, 7–5 után azonban állva hagyták ellenfelüket, és már a szünetre héttel vezettek (14–7). A második félidőben aztán folyamatosan nyílt ki az olló a csapatok között, a 33. percben tíz (17–7), az 52.-ben már húsz góllal vezetett Spanyolország (32–12), végül pedig 37–16-ra nyert.

A magyarországi légiósok közül Cristian Ugalede 6, Antonio García 4, Chema Rodríguez 1 gólig jutott.

(12–16)
Ld: Sz. Rutenka, Dz. Rutenka, Nikulenkau 6-6, ill. Felipe Ribeiro 9, Fabio Chiuffa 7, Thiagus Petrus 6
Szlovénia–Katar 29–31 (15–18)