Férfi kézi-vb: Izland kicentizte a továbbjutást

2017.01.19. 16:09
Izland a szurkolói idegeivel játszott (Fotó: AFP)
A franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság B-csoportjában Izland izgalmas meccsen 27–27-es döntetlent játszott Macedóniával, ezzel a negyedik helyen továbbjutott. Az A-csoportban a franciák hibátlanok maradtak.

A-CSOPORT

Franciaország–Lengyelország

A legfőbb kérdések már a találkozó előtt eldőltek, mert az eredménytől függetlenül a házigazda franciák megnyerték az A-csoportot, míg a lengyelek győzelem esetén sem juthattak tovább a legjobb 16 közé.

A franciák nem nagyon erőltették meg magukat, de így is legyőzték a lengyeleket, akiken az egész vb-n érződik a fiatalítás, illetve a sérülések miatt távol maradó klasszisok hiánya.

Japán–Norvégia

A meccsnek semmilyen tétje nem maradt, mert már a meccs előtt eldőlt, hogy Japán végez az utolsó helyen, Norvégia pedig a másodikon. Ettől függetlenül a papírforma érvényesült, a norvégok 15 góllal verték az ázsiai együttest.

Oroszország–Brazília

Oroszország négy góllal legyőzte Brazíliát, így a harmadik helyen jutott tovább, míg a dél-amerikai együttes maradt negyedik.

B-CSOPORT

Macedónia–Izland

A hárompontos izlandiak azzal a tudattal léphettek pályára, hogy bár az ötödik helyen állnak a B-csoportban, a döntetlen is elég a továbbjutáshoz. A négypontos Tunéziával döntetlent játszottak, azonban a gólkülönbségük jobb volt, az afrikaiak pedig már nem játszottak több meccset. Tehát a pontazonosság Izlandnak kedvezett Tunéziával szemben.

Az északiak már öt góllal is vezettek a második félidőben, ám a végén izgulniuk kellett, amihez közrejátszottak a kiállítások is. A macedónok átvették a vezetést 26–25-re, majd 27–26-ra. Izland az utolsó 16 és fél perc alatt csak három gólt szerzett, de a játékosok így is megoldották: 27–27 lett a vége.

Spanyolország–Szlovénia

A csoportelsőség volt a tét az éllovas a forduló előtt éllovas spanyolok és a szlovének között. A szlovéneknek tehát mindenképpen győzniük kellett, de végül esélyt sem kaptak erre: Spanyolország tíz góllal győzött.

Tunézia–Angola

A mérkőzésen 77 találat esett, ezzel a világbajnokság eddigi legtöbb gólt hozó mérkőzését játszotta egymással a tunéziai és az angolai válogatott.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG

A-CSOPORT
Oroszország–Brazília 28–24 (14–15)
Ld.:
Gyereven, Selmenko 5-5, ill. Toledo, Pozzer, Langaro 5-5

Franciaország–Lengyelország 26–25 (13–13)
Ld.:
Nyokas 7, Sorhaindo 4, Remili 4, Fabregas 4, ill. Krajewski 5, Gebala 5, Dacko 4

6. Angola 5 5 122–191 –69 0

A nyolcaddöntőben az A-csoport továbbjutói a B-csoportéival meccselnek, így ennek résznek a párosítása már kialakult: