Férfi kézi-vb: chilei bravúr a mieink csoportjában

2017.01.13. 15:35
A chileiek kezdenek felnőni a világ élvonalához (Fotó: AFP)
Chile válogatottja meglepetésre 32–28-ra nyert a fehéroroszok ellen a mieink csoportjában a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságon. A D jelű hatosban Egyiptom 22–20-ra legyőzte a két évvel ezelőtti vb-ezüstérmes Katart.

C-CSOPORT

FEHÉROROSZORSZÁG–CHILE

NŐK FÚJTAK
Több okból is történelmi mérkőzés volt a fehérorosz–chilei. Egyrészt Chile első alkalommal vert meg vb-n európai csapatot, másrészt a francia Bonaventura nővérek vezették a találkozót. Julie és Charlotte a hazájukban már több férfi bajnokin fújták a sípot, férfi világbajnokságon azonban most először vezettek meccset nők.

Chile eddig nem sok vizet zavart a világbajnokságokon, a mostani első meccsét azonban remekül kezdte, négy góllal is vezetett a kissé meglepett fehéroroszok ellen. Utóbbiak aztán felvették a ritmust, még a szünet előtt egyenlítettek, a második félidőben pedig már nekik volt háromgólos előnyük. Jött azonban egy újabb váltás, Chile fordított, és bravúros győzelme után jó esélye van a továbbjutásra is.

„Nagy nap ez a mai, hiszen világbajnoki csoportmérkőzésen és európai csapat ellen is először nyertünk – mondta Mateo Garralda, a chileiek szövetségi kapitánya. – Nem is tudom, mit mondjak, nem találok rá szavakat.”

A CHILEI RÁDIÓS NEM MARADT A TALPÁN A VÉGÉN

Danijel Saric sem segített Kataron (Fotó: AFP)

HORVÁTORSZÁG–SZAÚD-ARÁBIA

A papírformának megfelelően kezdtek a horvátok, Domagoj Duvnjak a 9. percben már a harmadik gólját szerezte, csapata 5–1-re vezetett. Ez sem törte meg ugyanakkor a szaúdiakat, és a 20. percben már csak egy gól volt közte (8–7), a 25. percben pedig utolérték európai ellenfelüket (10–10). A horvátok 11–11 után egy 4–0-s szériával léptek el ellenfelüktől, de egy 3–0-s etappal erre még válaszoltak a szaúdiak (15–14), Lovro Mihicék újabb, ezúttal 5–0-s rohanása viszont már végzetesnek bizonyult (20–14). A horvátok 28–23-ra nyertek.

D-CSOPORT

KATAR–EGYIPTOM

Az első mérkőzés után talán még korai kijelenteni, de ez a katari válogatott nem az, amelyik két évvel ezelőtt hazai pályán vb-döntőbe jutott. Persze ez már a keret összetételén látszott – Valero Rivera több korábbi (honosított) kulcsembert kihagyott –, s az Egyiptom elleni mérkőzés be is bizonyította. A mieink által öt napja könnyedén legyőzött egyiptomiak öt góllal is vezettek már a hajrában, nem voltak olyan izgalmak, mint amit a 22–20-as végeredmény sejtet.

SVÉDORSZÁG–BAHREIN

A négyszeres világbajnok már a meccs elején egyértelműsítette, melyik a jobb csapat, a 9. perc elején 5–0-ra vezetett. Az ötgólos differencia a 20. percig állandósult (9–4), majd egy 6–0-s sorozatot mutattak be a svédek (15–4). A 37. percben már 16-tal vezetett az európai együttes (22–6), ezt követően viszont valamelyest kozmetikázott az ellenfél, a 49. percben 25–14 volt az állás. Bahrein a hajrában már csak kétszer tudott betalálni, a svédek könnyedén, 33–16-ra győztek.

DÁNIA–ARGENTÍNA

Az első nyolc percben csak a dél-amerikaiak vezettek, ezt követően azonban fordított az olimpiai bajnok (6–5), és a 16. perctől kezdve (9–8) fokozatosan lépett el ellenfelétől (17–11). A 36. percben már tízgólos különbség volt a két gárda között (21–11), végül 33–22-re nyertek Mikkel Hansenék.

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

JAPÁN–FRANCIAORSZÁG

Uegaki Kentóék a 19. percig tartották a címvédő tempóját (8–10), akkor azonban Ludovic Fabregasék egy 6–0-s sorozattal faképnél hagyták az ázsiai válogatottat (8–16). A második félidő elején kilenc percen keresztül volt gólképtelen a japán csapat, addigra már 12 találattal elhúzott a házigazda (9–21), amely aztán 31–19-re nyert.