Férfi kézi-vb: döntetlent hozott a francia-izlandi és a német-dán csata

2015.01.20. 18:34
Szergej Gorbok találkozik a lengyel fallal (Fotók: Reuters)
A lengyelek Oroszország, míg az argentinok Szaúd-Arábia ellen nyertek a Katarban zajló férfi kézilabda-világbajnokság D-csoportjában. A C jelű hatosban Egyiptom legyőzte Csehországot. Az esti meccseken Franciaország Izlanddal, Dánia pedig Németországgal játszott döntetlent, míg Svédországnak nem okozott gondot Algéria legyőzése.

C-CSOPORT

Filip Jícha ezúttal már vállalni tudta a játékot – négy gólig jutott a Kiel átlövője –, ám a cseheken ez sem segített. Egyiptom három góllal megnyerte az első félidőt, a másodikat pedig döntetlenre hozta, ezzel hatalmas lépést tett a legjobb 16 közé jutás felé. A csehek három mérkőzés után három vereséggel állnak.

Nikola Karabatic szerezte a franciák első két gólját, és a Barcelona klasszisával ezután is meggyűlt a bajuk az izlandiaknak (mind a hat lövése góllal végződött). Neki viszont a portugál játékvezetőkkel gyűlt meg a baja, akik rendre lépéshibát fújtak a betöréseinél, és háromszor is kiállították, kétszer színészkedésért. A franciák így az utolsó tíz percre vezérük nélkül maradtak, és hiába vezettek 26–24-re három perccel a vége előtt, be kellett érniük az egy ponttal.

A svédek hibátlan mérlegét nem fenyegette veszély, Algéria már a szünetben 9 gólos hátrányban volt a skandinávokkal szemben. A magyarországi légiósok hibátlan napot zártak a svédeknél, Jonas Källman (Szeged) 6/6-os, Andreas Nilsson (MKB-MVM Veszprém) pedig 4/4-es lövőlappal zárt.

A mai eredményekkel a svédek, a franciák és az egyiptomiak már biztos résztvevői a nyolcaddöntőnek.

D-CSOPORT
Az oroszok ismét bosszankodhatnak, hiszen Németország után Lengyelországtól is egy góllal kaptak ki. Pedig 5–1-re megléptek az elején, és bár ezután végig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, az 57. percben Konsztantyin Igropulo góljával 25–24-re vezettek. Hiába, mert a hátralévő időben már csak a lengyelek találtak be, így ők szerezték meg a második győzelmüket. Piotr Wyszomirski (Mol-Pick Szeged) 29 orosz lövésből 8-at védett, ez 28 százalékos teljesítménynek számít.

Argentína a Dánia elleni döntetlenje és a lengyelektől elszenvedett egygólos veresége után megszerezte első győzelmét. Szaúd-Arábia egy félidőn át tartotta a lépést a dél-amerikaiakkal, akik végül 12 góllal diadalmaskodtak.

Steffen Weinhold (17) volt a dán–német összecsapás legeredményesebb játékosa

Az esti rangadón Dánia és Németország szinte végig fej fej mellett haladt, és végül egyik csapat sem tudott nyerni. A döntetlen a németeknek kedvezőbb, hiszen ha Szaúd-Arábiát és Argentínát megverik, akkor biztos csoportelsők.

Franciaország–Izland 26–26

Ld.: Karabatic 6, Sorhaindo 5, Joli 4, ill. Hallgrímsson, Pálmarsson 5-5, Gudjónsson, Petersson 4-4

Lengyelország–Oroszország 26–25 (12–13)

Ld.: Rojewski 6, B. Jurecki 4, ill. Siskarjov 7, Gorbok 6, Gyereven, Igropulo 4-4
Dánia–Németország 30–30
Ld.: Christiansen, Hansen 6-6, Eggert 5, ill. Weinhold 8, Groetzki, Gensheimer 6-6,