Férfi kézi-vb: 55 percnyi katari csoda, de spanyol siker

2015.01.21. 18:36
A spanyolok a végén bedarálták a katariakat (Fotó: Action Images)
A katari férfi kézilabda-világbajnokság 4. fordulójának rangadóján a címvédő Spanyolország óriási csatában a végén bedarálta, és 28–25-re legyőzte a házigazdát.

Mindkét csapat három győzelemmel várta az összecsapást, de a katariak való erejében a meccs előtt senki nem lehetett biztos.

Nagyszerűen kezdett a címvédő és Sierra védéseinek is köszönhetően a 14. percben 5–2-re vezetett. A házigazda nem adta fel, és hamar felzárkózott egy gólra (5–6), a 27. percben pedig utolérte ellenfelét (8–8).

Sőt! A félidőre már kétgólos katari előnnyel vonultak a felek (10–8), a fordulást követően pedig Markovics háromra növelte a differenciát (11–8).

A katariak a 39. percig tartották a két-három találatos előnyt (17–14), de hiába érték utol őket a spanyolok a 43.-ban (18–18), egészen a hajráig a házigazda vezetett (24–23).

Négy és fél perccel a vége előtt a spanyolok aztán visszavették a vezetést (24–25), és bár Markovics hetesével még egyenlített Katar (25–25), az utolsó percek már a címvédő fölényét hozták (25–28).

A B-csoportban is két eddig hibátlan gárda találkozott. A macedónok erősen kezdtek, a 15. percben már négy találattal vezettek (9–5), de Cupicék a 20. percre beérték ellenfelüket (9–9). A horvátok a félidő hajrájában kétgólos hátrányból fordítottak (14–15), a második félidőben pedig a 38. percig fej fej mellett haladtak a felek (17–17).

A horvátok ekkor azonban egy 5–0-s rohanást produkáltak (17–22), a macedónok pedig már nem tudtak innen felállni (26–29).

A 15 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

A szlovénok gyakorlatilag a „minden lövésünk gól” forgatókönyvet vették elő mára, hiába volt 15-tel kevesebb próbálkozásuk a braziloknál a statisztikák szerint, így is nyertek 35–32-re, nagyban köszönhetően a tarthatatlannak bizonyuló Dragan Gajicnak.

A chileiek a 43. percig tartották magukat a fehéroroszok ellen (17–20), akkor azonban beindultak Rutenkáék, és pillanatokkal később már nyolccal vezettek (17–25). Az 53. percben volt először közte tíz (20–30), végül pedig 34–23-ra nyertek.

Az irániak a 42. percben még csak háromgólos hátrányban voltak (21–24), de egy 6–1-es sorozattal (22–30) eldöntötték a meccset az osztrákok (26–38).