Férfi kézi-vb: a németek az oroszokat is legyőzték

2015.01.18. 18:48
Silvio Heinevetter, a németek kapusa ugrik át Pavel Atman felett (Fotó: Reuters)
A német válogatott a lengyel után az oroszokat is legyőzte a katari férfi kézilabda-világbajnokságon. Lengyelország nagy csatában egy góllal felülmúlta Argentínát, míg Izland jó második félidei játékával végül leiskolázta Algériát.

C-CSOPORT
A Svédországtól simán kikapó Izland a még rosszabbul bemutatkozó (34–20-as vereség Egyiptomtól) Algéria ellen is pocsékul, 0–6-tal kezdett, a szünetben viszont már csak 13–12-re vezetett az afrikai válogatott. A pihenő után az izlandiak hamar fordítottak, és második félidőt 20–11-re megnyerve végül is sima győzelmet arattak.

A legszorosabb esti mérkőzést Egyiptom és Franciaország játszotta egymással. A 22. percben még az afrikai válogatott állt jobban (10–9), az Európa-bajnok ezután kapcsolt rá, és 11–10-es vezetése után már nem engedte ki előnyét a kezéből. Egyiptom tisztes vereséget szenvedett, és a csoport többi tagjának sem lesz könnyű ellene.

A gyomorproblémával küszködő Filip Jícha nem lépett pályára, a cseheknek pedig a klasszis balátlövő nélkül esélyük sem volt a svédek ellen. A 14 góllal nyerő skandináv csapatban több jó teljesítmény is akadt, közülük is kiemelkedett Kim Andersson, akinek mind a tíz lövése góllal végződött, úgy, hogy nem vállalt büntetőt. A szegedi Jonas Källman sem hibázott lövést, ő kétszer talált be.

D-CSOPORT
A Dánia elleni döntetlennel az első forduló meglepetését szolgáltató argentinok a lengyelek életét is megkeserítették, a bravúr azonban most nem jött össze nekik. Pedig a szünetben vezettek egy góllal, míg 10 perccel a vége előtt ikszre álltak, ám a hajrát ezúttal elszúrták, két perccel a vége előtt például emberelőnyben hétméterest hibáztak. A 24–23-ra nyerő lengyeleknél nem kapott szerepet Piotr Wyszomirski, a Mol-Pick Szeged kapusa.

A harmadik 17 órás mérkőzésen is fordítani tudott az első félidő után hátrányban lévő csapat. Az oroszok remek játékkal 13–9-es fórra tettek szert, a második 30 percben azonban már a németek akarata érvényesült. Az oroszok fél perccel a vége előtt emberhátrányban támadhattak az egyenlítését, de Pavel Atman kidobta a pályáról a labdát, és rossz passzával eldőlt, hogy a németek a második meccsüket is sikerrel zárják.

Dánia már a meccs felénél 14 góllal vezetett Szaúd-Arábia ellen, a második félidőt „csak" hattal nyerte meg az északi csapat. Henrik Toft Hansen alig maradt el Kim Anderssontól, a dán beálló 8/8-as mérleggel zárt.

FÉRFI KÉZILABDA-VB (KATAR)
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT

Izland–Algéria 32–24 (12–13)
Legjobb góldobók: Sigurdsson 8, Pálmarsson 7, Petersson 6, ill. Berkusz 5, Sebur 4
Egyiptom–Franciaország 24–28 (11–14)
Ld.:
Amer 5, Ramadan, Mohamed 4-4, ill. N. Karabatic 6, Accambray 5, Barachet, Guigou, Sorhaindo 4-4

Argentína–Lengyelország 23–24 (12–11)
Ld.: Pizarro, D. Simonet, S. Simonet 5-5, F. Fernández 4, ill. B. Jurecki, Krajewski, Lijewski 5-5, M. Jurecki 4
Németország–Oroszország 27–26 (9–13)
Ld.: Gensheimer 9, Groetzki 6, Wiencek 4, ill. Igropulo 6, Gyibirov 5, Atman 4
Szaúd-Arábia–Dánia 18–38 (6–20)