A magyar kézilabda-válogatott kikapott a vb-címvédő spanyoloktól

2015.01.09. 20:01
Víctor Tomás három góllal járult hozzá a spanyol sikeréhez (Fotó: rfebm.net)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 27–25-ös vereséget szenvedett Spanyolországtól az oviedói felkészülési torna első napján.

A magyar válogatott remekül kezdte a mérkőzést, átlövésekből és lerohanásokból is jöttek a gólok – Nagy László különösen aktív volt a meccs elején –, így a negyedik percben már 4–1-re vezettek a mieink, a spanyolok azonban hamar eszméltek, és öt perccel később megfordították a meccset (5–4).

Talant Dujsebajev csapatának volt válasza, ismét a maga javára billentette a mérleg nyelvét, és a hazaiak 22. percbeli fordításától eltekintve végig vezetett az első játékrészben. Mikler Roland jól védett, bravúrokat mutatott be, támadásban pedig mindig tudtunk újat mutatni a hazaiaknak, akik a háromgólos hátrányuk után a szünet előtti másodpercekben feljöttek egy gólra (14–15).

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, a hétmétereseket gólra váltó Víctor Tomás vezérletével átvették a vezetést (17–15). A játékrész első tíz percében a mieinknél nem volt kiemelkedő teljesítmény, ennek ellenére lépést tartottunk a spanyolokkal, sőt a 42. percben Lékai Máté és Ilyés Ferenc két remek összjátékának köszönhetően ismét előnybe kerültünk (18–20).

Ezt követően azonban a vendéglátókról, különösen a Kiel irányítójáról, Joan Canellasról szólt a meccs, aki hátára vette csapatát, amely 7–1-es szériát futott. Két perccel a vége előtt Lékai Máté ziccerét hárította a nagyszerűen védő Gonzalo Pérez de Vargas, így nem tudtunk felzárkózni egy gólra, de a hajó nem ekkor úszott el, hanem amikor egymás után jöttek a rossz megoldások támadásban a félidő közepén.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Zubai Szabolcs az utolsó percekben bokasérülést szenvedett, amely után saját lábán hagyta el a pályát, de már nem tért oda vissza.

A spanyol válogatott összességében megérdemelt győzelmet aratott, ám a mieinknek sincs oka szégyenkezni, a családi vetélkedőben Alex Dujshebaevvel szemben alulmaradó Talant Dujsebajev csapata megizzasztotta a világbajnoki címvédőt.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA, SPANYOLORSZÁG (OVIEDO)
1. FORDULÓ

Spanyolország–Magyarország 27–25 (14–15)
Oviedo, 2000
néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
SPANYOLORSZÁG: SIERRA – Tomás 3 (2), Maqueda 2, R. Entrerríos 2, J. Aguinagalde 1, CANELLAS 7 (1), Rivera 3. Csere: VARGAS (kapus), G. Guardiola 1, Rodríguez 3, Rocas 1, Ugalde, A. DUJSHEBAEV 3, Andreu 1
MAGYARORSZÁG: Mikler – Harsányi 1, Schuch, NAGY L. 5, Ilyés 3, Nagy K. 3, Iváncsik G. 2 (1). Csere: Szöllősi Sz. 1, Bodó 2, Ancsin, Balogh 3, Zubai Sz., LÉKAI 4, Varsandán Á., Császár 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 8. p.: 4–4. 13. p.: 5–7. 23. p.: 10–10. 26. p.: 10–13. 33. p.: 17–15. 37. p: 18-16. 42. p.: 18–20. 48. p.: 21–21. 53. p.: 25–22. 57. p.: 26–24
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1

További eredmény: Norvégia–Lengyelország 30–25 (16–11)

SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG

60. perc: Vége a mérkőzésnek, a magyar válogatott 27–25-ös vereséget szenvedett az oviedói felkészülési torna első napján a házigazda spanyoloktól.

60. perc: Rocas éles szögből leadott lövését védte Mikler.

60. perc: Nagy László kozmetikázott az eredményen. 27–25

59. perc: Canellas nem unja a gólszerzést, újabb találatával valószínűleg végleg eldöntötte a mérkőzést. 27–24

58. perc: Lékai ziccerét Pérez bravúrral védte.

57. perc: Lékai egy az egyben megverte Maquedát, mielőtt gólt lőtt. 26–24

57. perc: Chema Rodríguez vette be Mikler kapuját. 26–23

56. perc: Aguinagalde kapott kétperces büntetést szövegelésért.

55. perc: Zubai gólt szerzett, de a hatoson belül állt. Ezt követően védekezésben rosszul lépett, megsérült a jobb bokája, melynek következtében el kellett hagynia a pályát.

54. perc: Lékai törte meg a magyar gólcsendet, aztán Balogh is megtapasztalhatta a gólszerzés ízét – ismét. 25–23

53. perc: Elúszott a hajó? Megint elvesztettük a labdát, a lerohanásból Guardiola pattintott a kapuba. 25–21

52. perc: Canellasszal nem boldogulunk, középről lőtte át az egyszemélyes falat. 24–21

51. perc: Aguinagalde harcolt ki hetest, Canellas ezúttal sem hibázott, sorozatban négy gólt szereztek a hazaiak. 23–21

50. perc: Lékai passza után Varsandán lövését hárította Pérez.

49. perc: Balogh belemenése után a spanyolok fordítottak, Alex Dushebaev lőtt gólt emberelőnyből. 22–21

48. perc: Bodót kiállították, Canellas pedig egyenlített. 21–21

48. perc: Dujsebajev időt kért, de hiába, elvették tőlünk a labdát.

47. perc: A magyar irányító góljára Canellas válaszolt. 20–21

46. perc: Császár harcolta ki magának a lövőhelyzetet, és talált a kapuba. 19–21

45. perc: Belemenés a spanyoloknál.

44. perc: Már nem, Andreu gólja után megint egy gól a különbség. 19–20

43. perc: Nagy László lerohanásból elért találatával két góllal vezetnek a mieink. 18–20

42. perc: Ismét Ilyés és Nagy Kornél volt a labda útja, és ismét gólt szereztünk. A spanyolok ezt követően időt kértek. Megint jól jöttünk ki az emberfórból. 18–19

41. perc: Nagy Kornél góljával egyenlítettünk. 18–18

40. perc: Andreu kiállítása után emberelőnybe kerültünk. Néhány másodperccel később Nagy László villant. 18–17

39. perc: Főszerepben a kapusok. Pérez – Harsányi lövése után – és Mikler is bemutatott egy védést.

38. perc: Császár eresztett el egy löketet a lábak között, de Pérez lábbal hárított. A másik oldalon Maqueda próbálkozása a kapufán csattant.

36. perc: Maqueda gólját lépéshiba miatt nem adták meg a játékvezetők, Rivera lerohanásból szerzett találatának érvénytelenítésére viszont már nem volt ok. 18–16

35. perc: Császár Gábor remek bejátszása után Szöllősi Szabolcs volt eredményes. 17–16

34. perc: Nagy Kornél pontatlan bejátszása után a spanyolok támadhattak, Maqueda lövését azonban Mikler kivédte.

33. perc: Harsányi kapott kétperces büntetést, Víctor Tomás pedig újabb gólt dobott hétméteresből. 17–15

33. perc: Nagy László bombáját Gonzalo Pérez de Vargas ütötte ki.

32. perc: Víctor Tomás hetesével fordítottak a spanyolok. 16–15

31. perc: A magyar védelem figyelmetlenségét Valero Rivera használta ki. 15–15

31. perc: Kezdetét vette a második játékrész, mi támadunk.

30. perc: Véget ért az első félidő, a szinte végig vezető magyar válogatott egygólos előnnyel vonulhat pihenőre!

30. perc: Raúl Enterrios felhozta egy gólra a spanyolokat. 14–15

29. perc: Potyognak a gólok. Alex Dujshebaev, Lékai, majd Chema Rodríguez is gólt ünnepelhetett. 13–15

28. perc: Balogh Zsolt egy az egyben élményszámba menően verte meg Canellast – akit kiállítottak –, majd a jobb alsóba lőtt. 11–14

27. perc: Canellas előbb túlszínezte a játékot, aztán jóvátette a hibáját, és átlövésből szépített. 11–13

27. perc: Zubai Szabolcsot küldték ki két percre.

26. perc: Kimaradt spanyol helyzet után Ilyés újból betalált Lékai átadását követően. 10–13

26. perc: A jó védekezéssel szemben tanácstalanok a spanyolok, akik időt kértek.

25. perc: Lékai Máté is betalált, 3–0-ra hoztuk az emberfórt. 10–12

24. perc: Mikler bravúrja után Ilyés mellé a pártolt a szerencse átlövése után. 10–11

23. perc: Chema Rodríguezt állították ki Balogh Zsoltról. Az emberelőnyt villámgyorsan gólra váltottuk Ilyés Ferenc jóvoltából. 10–10

22. perc: Gyönyörű gól a spanyoloktól. Raúl Entrerrios csinálta meg a helyet Chemának, aki Mikler fölött a kapuba ejtett. 10–9

22. perc: Varsandán Milán vállalkozott, ám Sierra hárított.

21. perc: Albert Rocas köszönt be a szélről Mikler lába között. 9–9

20. perc: 5–1-es felállásra váltottak a spanyolok, de így sem tudták elkerülni az újabb Bodó-gólt. 8–9

19. perc: Schuch Timuzsin kiállítása miatt emberhátrányban a magyar válogatott. Álex Dujshebaev góllal büntet. 8–8

18. perc: Raúl Entrerrios találta meg a bal szélre kimozgó Chema Rodríguezt, aki a rövid alsóba lőtt. 7–8

17. perc: Balogh Zsolt első gólját szerezte. 6–8

16. perc: Sort cserélt a magyar válogatott. Balogh Zsolt kísérletét Sierra kivédte, de a házigazda sem járt sikerrel a kontratámadás végén.

16. perc: Talant Dujsebajev időt kért!

15. perc: Chema Rodríguez lövését Mikler bravúrral hárította.

14. perc: Maqueda pattintott a kapuba, mielőtt a bírók passzív játék miatt elvették volna a labdát a spanyoloktól. 6–7

13. perc: Canellas kapufát lőtt, Schuch Timuzsin hetest harcolt ki, Iváncsik pedig belőtte azt. 5–7

12. perc: Nagy Kornél talpról óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba. 5–6

11. perc: Gedeón Guardiola ejtett a lécre, aztán Nagy László rohant bele ellenfelébe – belemenés.

10. perc: Víctor Tomás nem tudott túljárni Mikler eszén.

10. perc: Nagy László egyéni alakítása után 5–5.

9. perc: Fordítottak a spanyolok, Juan Andreu vette be Mikler kapuját. 5–4

8. perc: Maqueda köszönt be a lerohanás után, a középkezdés után Harsányi lövését hárította José Manuel Sierra. 4–4

7. perc: Raúl Entrerríos átlövését Nagy László blokkolta, de az ellentámadás végén nem tudtunk gólt szerezni.

6. perc: Canellas bejátszása után Julen Aguinagalde lőtt a kapuba. 3–4

5. perc: Joan Canellas szépített, majd Iváncsik Gergő találta el a lécet a szélről. 2–4

4. perc: Mikler Roland védése után ismét tudtunk gyorsan fordulni, Nagy László hozta helyzetbe Harsányi Gergelyt, aki senkitől sem zavartatva a jobb alsóba lőtt. 1–4

3. perc: Jorge Maqueda zúgó kapufája után Nagy László bosszulta meg, hogy nem léptek ki rá. 1–3

3. perc: Víctor Tomás szépített a jobb szélről. 1–2

2. perc: Bodó Richárd bombagólja után Iváncsik Gergő volt eredményes egy lerohanás után. 0–2

1. perc: A spanyolok kezdték a mérkőzést, és gyorsan el is adták a labdát.

A magyar nemzeti csapat tiszta fehérben, a hazaiak feketében lépnek pályára. A lelátó igencsak foghíjas.

A torna nyitó mérkőzésén a norvégok 30–25-re megverték a lengyeleket.

A mieink legutóbb 2008-ban verték meg a spanyolokat, azóta hat vereség és egy döntetlen a mérleg.

A címvédő spanyolok Szlovéniával, Fehéroroszországgal, Brazíliával, Chilével és a házigazda Katarral került egy csoportba a január 15-én kezdődő világbajnokságon, míg a magyar válogatott nem jutott ki a vb-re.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Spanyolország–Magyarország férfi kézilabda válogatott-mérkőzés online közvetítésénél!

A MAGYAR FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
MIKLER Roland (MKB-MVM Veszprém), SZÉKELY Márton (Balatonfüred), PALLAG Péter (Csurgói KK)
Jobbszélsők: HARSÁNYI Gergely (Grundfos Tatabánya)
Jobbátlövők: NAGY László (MKB-MVM Veszprém), ANCSIN Gábor (Mol-Pick Szeged), BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (PSG Handball, francia), LÉKAI Máté (MKB-MVM Veszprém), SZÖLLŐSI Balázs (Balatonfüred)
Beállók: ZUBAI Szabolcs (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (MKB-MVM Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Csurgó), BÁNHIDI Bence (Balatonfüred)*
Balátlövők: ILYÉS Ferenc (Mol-Pick Szeged), NAGY Kornél (Dunkerque, francia), BODÓ Richárd (Grundfos Tatabánya), GERDÁN Tibor (Balatonfüred)
Balszélsők: IVÁNCSIK Gergő (MKB-MVM Veszprém), VARSANDÁN Milán (B. Braun Gyöngyös)

* Bánhidi Bence január 3–11. között a vb-selejtezőn szereplő juniorválogatottal készül, ezt követően csatlakozik a felnőttcsapat keretéhez.