Férfi kézi: simán kikapott Franciaországban a Tatabánya

V. SZ.V. SZ.
2020.03.01. 20:47
Matics edző nem lehet boldog (Fotó: Szabó Miklós)
A francia Pays d'Aix otthonába látogatott a férfi EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában a Tatabánya férfi kézilabdacsapata, és sima, négygólos vereséget szenvedett. Az első félidőben már hétgólos hátrányba is került, onnan küzdötte vissza magát mínusz négyre, végül 26–22-re kikapott. Ez volt Hornyákék első veresége a sorozatban, ugyanakkor már három találkozó óta nyeretlen a csapat.

Először szenvedett vereséget a Tatabánya férfi kézilabdacsapata az EHF-kupa csoportkörében, elsősorban azért, mert túl korán elengedték a vendéglátó franciákat, onnan pedig már nem tudtak visszajönni.

A Grundfos Tatabánya férfi kézilabdacsapata a nyolcadik percben dobta a harmadik gólját a francia PAUC otthonában, az EHF-kupa negyedik csoportkörében, utána azonban csak a huszonharmadikban talált be legközelebb, a hazaiak közben hattal elmentek, ez az üresjárat pedig túl soknak bizonyult.

A magyar csapat védelmével nem volt gond, de a támadásokból ezúttal hiányzott a dinamika, egymást követték a technikai hibák, a játékosok nem egyszer könnyű gólszerzési lehetőségeket puskáztak el, és ha a francia fal engedte is a lövést, akkor ott volt mögötte Wesley Pardin, aki remekül védett.

A félidőben így is csak hat gól volt a PAUC előnye (14–8), ami a fegyelmezett védelmen kívül Bartucz Lászlónak is köszönhető volt, aki többször kritikus pillanatban védett, így a franciák nem tudtak jobban elszakadni Vladan Matics együttesétől – pedig ez is benne volt az első harminc percben.

A második félidőben aztán sikerült váltani, a vendégcsapat kihasználta a hazaiak megingását, és a kapuba álló Borbély Ádám vezetésével nyolc perc alatt 18–17-re zárkózott vissza, de a franciák magukra találtak, és nem engedték ki kezükből sem a vezetést, sem a meccset. A Tatabánya ugyan látható távolságon belül tudott maradni a hajrában, de a vége 26–22 lett a PAUC-nak. A magyar csapat a D-csoport harmadik helyére csúszott vissza, az állás továbbra is nagyon szoros, és kemény utolsó két forduló elé néz a La Rioja és a Berlin ellen.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
D-CSOPORT
PAUC HANDBALL (francia)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–22 (14–8)
Aix-en-Provance, 1500 néző. V: Ersov, Pavljukin (oroszok)
PAUC:
PARDIN – KAVTICNIK 4 (1), Larsen 4, GONI LEOZ 5, CLAIRE 4, Pecina Tome 1, Honrubia 2. Csere: Lynge (kapus), Konan 2, Rey Morales 1, LOESCH 3 (1). Edző: Jérôme Fernandez
TATABÁNYA: BARTUCZ – Holpert 3, KOMOGOROV 4, Ilyés, Sipos A. 2, Vranjes 1, HORNYÁK P. 4. Csere: BORBÉLY (kapus), Győri M. 3, Balogh Zs. 2 (1), Borzas 2, Ancsin 1, Dénes. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 6–3. 23. p.: 10–4. 35. p.: 14–9. 39. p.: 17–10. 48. p.: 18–17. 54. p.: 23–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Vladan Matics: – Ilyen csapatnak nem lehet egy félidőnyi előnyt adni, nem is értem az okát. A második játékrész már rendben volt, mindent megtettünk, de annyi erőnk már nem maradt, hogy fordítsunk. De így kellett volna hatvan percig játszanunk.