Férfi kézi, SEHA-liga: sikerrel mutatkozott be a Veszprém

2014.08.27. 21:05
Momir Ilics az idény első tétmeccsén sem spórolt a gólokkal (Fotó: NS-archív)
A magyar bajnok MKB-MVM Veszprém könnyed győzelemmel mutatkozott be a SEHA-ligában: szezonbeli első tétmérkőzésén Carlos Ortega csapata 32–19-re nyert Momir Ilics és Nagy László vezetésével Újvidéken.

Mikler Roland első tétmérkőzésén kezdett a veszprémi csapat kapujában, akárcsak Gasper Marguc: a szlovén jobbszélsőnek ráadásul egy perc sem kellett első góljához új csapata mezében. Bakonyi vezetéssel kezdődött tehát a mérkőzés, ám az újvidékiek az első tíz percben még jól tartották magukat. 4–4

Renato Sulic kétperces kiállításából ugyanakkor nem tudtak előnyt kovácsolni, képtelenek voltak átvenni a vezetést, és miután a félidő közepén 12 perces gólcsendbe burkolóztak, a magyar bajnok a labdaszerzések és a hazai technikai hibák után lassacskán elhúzott, miközben Andreas Nilsson is megünnepelhette első találatát veszprémi színekben. 4–9

Nem sokkal később követte őt Christian Zeitz is, miután a félidő végén mindkét részről sűrűbben születtek a gólok. A 13–9-es fordulást követően eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a Veszprém: Momir Ilics alaposan megszórta honfitársait, pedig mindhárom nevezett kapus lehetőséget kapott a Vojvodinában. Nagy László is többször megrázta magát, így pillanatok alatt hat-hétgólosra nőtt a különbség, míg a másik oldalon a hazaiak alig tudtak betalálni Miklernek, mert gyakran lövésig sem jutottak el.

A 43. percben már rá is számoltak a hazaiakra a vendégcsapatot elkísérő és lelátóról lelkesen buzdító „bakonyi betyárok”, a folytatásban pedig gyakorlatilag már csak edzőmeccs jellege volt az összecsapásnak. A hajrára Miklert Borbély Ádám váltotta a kapuban, elöl pedig Schuch Timuzsin is betalált, a Veszprém sokkal jobb lövőszázalékának köszönhetően magabiztosan 32–19-re nyert.

A magyar bajnokra vasárnap a Szuperkupa-meccs vár hazai pályán a Mol-Pick Szeged ellen.

VOJVODINA:
Kukobat – Orbovics 4, Sztankovics 1, Elezovics 4, Z. Nikolics 2, Datukasvili 2, B. Zsivkovics 4 (1). Csere: Arszenics, Perovics (kapusok), V. Lazovics, Todorovics 2, M. Ivanovics, Marjanovics. Edző: Djordje Csirkovics
VESZPRÉM:
Mikler – Marguc 3, Nagy L. 5, Chema Rodríguez 2, Sulic, Ilics 11 (9), Iváncsik G. 2. Csere: Borbély (kapus), Schuch 1, Zeitz 2, Gulyás P. 1, A. Nilsson 3, Ruesga, Ugalde 2, Terzic. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. p.:
1–2. 9. p.: 4–4. 19. p.: 4–9. 26. p.: 7–12. 38. p.: 10–18. 43. p.: 12–22. 49. p: 15–25. 55. p.: 17–27
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 10/9
Djordje Csirkovics:
– Ahogy azt vártuk, nagyon jó csapat ellen játszottunk. Az első félidőben még sikerült kiegyenlítenünk a két együttes közötti különbséget, a szünet után viszont a Veszprém hamar eldöntötte a mérkőzést. Játékosaim mindent megtettek, de sok az új igazolás, beépítésükhöz idő kell.
Carlos Ortega:
– A hazaiak lassították a játékot, erre csak a második félidőben tudtunk jól reagálni. Ekkor a védekezésünk is jobb volt, többet tudtunk indítani, így könnyű gólokat szerezni. Összességében viszonylag simán nyertünk.