Férfi kézi SEHA-liga: oda a Veszprém veretlensége

2015.03.07. 21:42
Sterbik Árpád szenzációsan védett a Veszprém ellen (Fotó: rkvardar.com.mk)
Csúnya vereséget szenvedett a Vardar Szkopje otthonában az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely ezzel elveszítette veretlenségét a SEHA-ligában. A 28–21-es kudarc ellenére a Veszprém impozáns mérleggel (17–0–1) zárja az alapszakaszt, és esélyesként várja a hazai, hatcsapatos végjátékot.

Csak Mannheimben, a Rhein-Neckar Löwennel szemben nyújtott olyan csapnivaló játékot Carlos Ortega együttese az idényben – és szenvedett ugyanúgy vereséget –, mint ezúttal Szkopjéban. Ezek a kudarcok kicsit sem tesznek jót az idény során amúgy aprólékos munkával felépített nimbusznak, még akkor sem, ha a magyar csapat számára amúgy teljesen tét nélküli volt a találkozó, és pénteken is játszott hatvan percet felkészülés gyanánt.

A mérkőzés egyoldalúságára már az első öt perc rányomta a bélyegét. Ortega már az 5. percben magához intette az amúgy a megszokotthoz képest némiképp felforgatott felállásban kezdő csapatát, hiszen a hazaiak sorra használták ki a támadásban eladott labdákat és a hatosfalban tátongó hézagokat, 5–0-ra vezetett a Vardar. Iman Dzsamali és Andreas Nilsson sem tudta igazolni, hogy megérdemelten került az első sípszótól pályára, ám a többiek is elmaradtak a százszázalékos pörgéstől.

Eközben a túloldalon többen is nagyon éltek, Timur Dibirov támadásbeli villanásai mellett még a felezővonalon túlról is gólt szerzett üres kapura, Igor Karacic közel „nullszöges” cunderrel bűvölte meg a labdával ritkán találkozó Mikler Rolandot, Sterbik Árpádnak pedig hetesből is lehetetlenség volt gólt lőni. 11–3

Amikor a 22. percben Carlos Ruesga a Veszprém negyedik (!) büntetőjéből megszerezte az ötödik gólját – mármint a bakonyiakét, összesen… –, azt lehetett hinni, hogy a vendégek a folytatásban csak a tisztes helytállásért küzdenek majd, ehhez képest a szünet előtti szakaszra végre összeállt átmenetileg a játék, és félidőben már csak 14–10 volt a hazai előny.

Igen ám, de a Veszprém játékosainak nagy része a fordulás után is takaréklángon égett, így a Vardar ismét átlendülhetett amolyan erőfitogtatásba, volt is tíz közte (25–15), így Nagy Lászlóék a hajrában ismét csak olyan „minimálcélokért” kaparhattak, mint a húsz gól elérése vagy a tízgólos különbség elkerülése.

Ez felettébb szokatlan, mint ahogy az is, hogy a pályán gyakran agresszorként feltűnő Renato Sulic ezúttal áldozat legyen a mérkőzésen: a horvát beálló emberére akadt Sztojancse Sztojlovban, aki egy ütközést követően sózott oda gyomorra igazi sulicos módon. A piros lap elmaradt, aminek a meccs szempontjából nincs különösebb jelentősége, abból viszont igen, hogy a két együttes nagy valószínűséggel a döntőben újra összecsap március utolsó hétvégéjén. Vardar–Veszprém 28–21.

VARDAR:
STERBIK – Siskarjev 1, DUJSHEBAEV 5, KARACIC 4, Sztojlov 2, Harbok 2, DIBIROV 8 (3). Csere: MILICS (kapus), Rasztvorcev, Abutovics, Toszkics 2, Pribak 1, Markovics 3 (1), F. Lazarov, S. Terzic. Edző: Raúl González
VESZPRÉM:
Mikler – Gulyás P. 1, Nilsson, Nagy L. 3, Schuch, M. Terzic, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), Ruesga 1 (1), Dzsamali 1, G. Marguc 4 (3), Sulic 2, Ugalde 2, Ilics 3, Chema Rodríguez 2, Lékai 2. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. p.:
5–0. 10. p.: 8–1. 19. p.: 11–3. 24. p.: 11–6. 38. p.: 19–15. 48. p.: 25–15. 51. p.: 27–16. 57. p.: 27–20.
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 8/4
Raúl González:
– Elégedett vagyok a mai meccsel. Magabiztosan nyertünk, de a Veszprémnek ez ma szinte barátságos mérkőzés volt. Biztosan másként fog játszani a döntőben. Mindenkinek lehetőséget tudtam adni, ez pozitívum. Nagyon sűrű a programunk mostanában.
Carlos Ortega:
– A Vardar végig jobb volt, ezért fölénk kerekedett. Sok labdát vesztettünk, rengeteg problémánk volt támadásban. A Löwen elleni meccs után másodszor történt ez meg velünk, hogy kikaptunk, ami aggodalommal tölt el.