Férfi kézi, SEHA-liga: nehezen nyert a Veszprém Eperjesen

2014.09.02. 19:46
A 47. percben vezetett először, végül 32–29-re nyert az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata Eperjesen a SEHA-ligában.

A vasárnap az első magyar Szuperkupát elhódító Veszprémre a Vojvodina idegenbeli legyőzése után újabb túra várt a SEHA-ligában, ezúttal Eperjesen szerepelt Carlos Ortega együttese. A magas és nehéz játékosokkal felálló Tatran Presov kellemetlen ellenfélnek bizonyult, a Veszprém az első félidőben nemigen tudta megakadályozni az ellenfelet a gólszerzésben, két gól körüli eperjesi előny állandósult, míg a szünet előtt sikerült négygólos fórt kiharcolnia az ellenfélnek.

A második félidőben is sokáig futott az eredmény után a Veszprém, 21–18-as hátrányban azonban sorozatban ötször is betalált a magyar bajnok, ezzel pedig megfordította a meccs alakulását. Az először a 47. percben vezető, védekezésben feljavuló bakonyi együttes innentől már nem engedte ki a kezéből a meccset, és végül 32–29-re győzött.

A Bajnokok Ligája legutóbbi kiírásában negyedik helyezett veszprémiek júniusban döntöttek arról, hogy a magyar NB I alapszakasza helyett a tízcsapatos nemzetközi sorozatban játszanak. A SEHA-ligában szerb, horvát, bosnyák, macedón, szlovák és fehérorosz ellenfelekkel küzdenek majd meg. A sorozat számukra márciusban zárul, ezt követően csatlakoznak majd az NB I felsőházi rájátszásához.

FÉRFI KÉZILABDA, SEHA-LIGA
1. FORDULÓ
TATRAN PRESOV (szlovák)–MKB-MVM VESZPRÉM 29–32 (16–12)
Eperjes. V:
G. Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
Presov: Krupa – Cip 6, Kristopans 3, Furlan 5, Petro 3, Rabek 2 (1), Antl 8. Csere: Sadovy, L. Urbán 2 (1), Hrstka, Krok, Radcenko. Edző: Peter Dávid
Veszprém: Mikler – Marguc 2, Nagy L. 5, Ruesga, Sulic 6, Ilics 7 (2), Ugalde 2. Csere: Schuch, Terzic, Gulyás P., Chema Rodríguez 3, A. Nilsson, Zeitz 3, Iváncsik G. 4. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–1. 15. p.: 7–5. 21. p.: 12–9. 27. p.: 14–11. 36. p.: 18–14. 42. p.: 21–19. 47. p.: 21–23. 49. p.: 22–25. 53. p.: 25–26. 57. p.: 26–29
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Peter Dávid:
– A Veszprém bizonyította, mennyire erős csapat. Negyedórával a vége előtt megtörtünk, a hosszabb paddal rendelkező ellenfél pedig eldöntötte a meccset.
Carlos Ortega: – A mérkőzés elején sok gondunk volt, mert az ellenfél kapusa jól védett, támadásban pedig könnyedén lőtték a gólokat. Szünet után kevesebbet tudott cserélni a Presov, így végül sikerült győznünk.