Férfi kézi SEHA-liga: a szünetig 24 gólig jutott a Veszprém

2015.02.04. 19:21
A veszprémi Andreas Nilsson (középen) küzd a Radnicski Kragujevac védőivel (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata hazai pályán 40–24-re nyert a Radnicski Kragujevac ellen a férfi kézilabda SEHA-ligában, amelyet így továbbra is százszázalékos mérleggel vezet.

Carlos Ortega a mérkőzés előtt azt mondta, hogy játékosai meccsre éhesek. Igaza volt a spanyol edzőnek, a veszprémiek már az első félidőben felfalták a Radnicskit. A magyar bajnok ősszel csak 28–24-re nyert a kragujevaciak otthonában, hazai pályán viszont már az első félidőben 24–9-re vezetett ellenük.

A katari világbajnokság után a klubjához csak csütörtökön visszatérő Mirko Alilovic, Cristian Ugalde és Chema Rodríguez nem lépett pályára a mérkőzésen, a sérüléséből felépült Iman Dzsamali viszont igen.

A második félidőben már kissé jóllakott volt a hazai csapat, így a Radnicski megúszta egy 16 gólos zakóval.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
MKB-MVM VESZPRÉM–RADNICSKI 40–24 (24–9)
Veszprém, 3200
néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
VESZPRÉM: MIKLER – Gulyás 2, Nagy 2, LÉKAI 6, SULIC 5, Ilics 3 (2), Iváncsik G. 4. Csere: Schuch, Ruesga 2, Nilsson 3, Zeitz 2, Dzsamali 3, MARGUC 7, Fekete 1.
RADNICSKI: Petrovics – GUGLETA 4, Davidovics 3, Milincsics, Rajicsevics 2, Szpaszics, PRALICA 6. Csere: Prodanovics 2, Szmigics 2, Bosics 2, Ervacanin 3.
Az eredmény alakulása: 5.p.: 3–2. 16.p.: 14–4. 23.p.: 19–6. 35.p.: 26–12. 47.p.: 33–15
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/0
Carlos Ortega:
– Keményen készültünk, igyekeztünk a maximumon játszani. Szorosabb mérkőzésre számítottunk.
Milutin Taszics: – Nagyon motiváltan játszottak ellenünk a veszprémiek.

1. MKB-MVM Veszprém 13 13 0 0 418–308 39
2. Vardar 12 10 0 2 351–307 30
3. PPD Zagreb 13 8 0 5 336–297 24
4. Tatran Presov 12 8 0 4 360–330 24
5. Meskov Breszt 11 8 0 3 317–288 24
6. Metalurg 11 5 0 6 249–262 14
7. Nexe 13 3 1 9 322–371 10