Férfi kézi SEHA-liga: a Veszprém simán nyert a Metalurg ellen

2017.02.04. 19:33
A Telekom Veszprém 33–21-re legyőzte a macedón Metalurg Szkopjét a férfi kézilabda SEHA-liga szombati játéknapján.

Nem mondhatni, hogy a Veszprém túlságosan megizzadt volna – a magyar együttes már a szünetben nyolcgólos előnyben volt (15–7).

A mieink eredményesen játszottak, jó százalékban lőtték be helyzeteiket, s könnyedén, 33–21-re legyőzték a Metalurg Szkopjét. Tizenkettedik sikerüket könyvelhették el a sorozatban.

FÉRFI KÉZILABDA
SEHA-LIGA
TELEKOM VESZPRÉM–METALURG SKOPJE 33–21 (15–7)
Veszprém, 4000
néző. V: Canda Vladimir, Cech Marian (szlovákok)
VESZPRÉM:
Alilovic – GAJIC 6 (2), Kopljar 2, SULIC 6, Chema Rodriguez, Ilics 3, Iváncsik 4. Csere: Schuch, Terzic 1, BLAGOTINSEK 5, Milasevic, Lékai 2, Tóth 2, Gulyás 2. Edző: Javier Sabate
METALURG: Arszics – Velkovszki, Gugleta, Obradovics 3, Drogriski 2, Ilics, KUZMANOVSZKI 5. Csere: Tomovszki (kapus), Koszteszki 2, Nelovszki 1, PESEVSZKI 5, Palevszki 1, Krsztevszki 2 (1). Edző: Lino Cervar
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 16. p.: 7–3. 25. p.: 13–6. 40. p.: 19–14. 47.p.: 26–14
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
Xavier Sabaté: – Szeretném megköszönni Iváncsik Gergőnek, hogy betegen is vállalta a játékot. A fiatal játékosaink jól játszottak, nem százszázalékos még ez a csapat. Kicsit még fáradtak a játékosok, ez normális. A sérültek helyzetéről nem tudunk semmit. A védelmünk és a kapusunk fantasztikus volt, köszönhetően a kapusedzőnknek is.
Lino Cervar: – Először is gratulálok a Veszprémnek, korrekt játék volt, remek teljesítményt nyújtottak. Tudtuk a mérkőzés előtt, hogy nagyon nehéz lesz a csapatunk számára. Ma a Veszprém jobb volt. Egész jól kezdtük a meccset, de aztán a sok hibát követtünk el. A Veszprém megmutatta, hogy magasabb szinten kézilabdázik, és megérdemelt győzelmet arattak. Bízom benne, hogy a következő meccsen sikeresebb lesz a csapatom.