Férfi kézi SEHA-liga: a Veszprém egy félidő alatt döntött

2014.12.18. 18:27
Andreas Nilsson (balra) volt a mezőny legeredményesebb játékosa (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata 31–26-ra nyert hazai pályán a Vojvodina ellen a SEHA-liga csütörtöki játéknapján, így a 12. mérkőzése után is százszázalékos mérleggel áll a tabella élén.

Idei utolsó mérkőzésén a várakozásoknak megfelelően hamar elhúzott a Veszprém. A bakonyi csapat a SEHA-liga első fordulójában 32–19-re nyert a Vojvodina vendégeként, és a szerb bajnok – amely az EHF-kupában bejutott a legjobb 16 közé, így készülhet a csoportkörre – ezúttal sem tudta megszorítani Nagy Lászlóékat.

Carlos Ortega nyugodtan forgathatta együttesét, az a legtöbb felállásban eredményesen kézilabdázott, a szünetben 18–11-re vezetett.

A második félidő már kiegyenlített erők küzdelmét hozta, sőt a Vojvodina két góllal megnyerte ezt a játékrészt. A 31–26-ra diadalmaskodó Veszprémben a 7 gólos Andreas Nilsson volt a legeredményesebb, Lékai Máté és Carlos Ruesga ötször talált be.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
MKB-MVM VESZPRÉM–VOJVODINA (szerb) 31–26 (18–11)
Veszprém, 3000
néző. V: Cindric, Gonzurek
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás 4, Zeitz 3, LÉKAI 5, NILSSON 7, Terzic 1, Iváncsik G. 2. Csere: Schuch 1, RUESGA 5, Nagy L. 1, Marguc, Füzi, Kancel 1, Ugalde 1. Vezetőedző: Carlos Ortega
VOJVODINA: Kocics – Sztankovics 2, ORBOVICS 4, Lazovics 1, Datukasvili 3, Nikolics 2, Marjanovics. Csere: Arszenics (kapus), ZSIVKOVICS 5, ELEZOVICS 6, Jovanovics 1 (1), Becsirovics 2. Vezetőedző: Djordje Cirkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 19. p.: 12–7. 24. p.: 17–8. 33. p.: 20–12. 49. p.: 26–18. 56. p.: 30–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 1/1